Knihy
E-knihy

Mamina ma volá Romčo :-)

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Neexituje nezaslúžené šťastie, ani nezaslúžené trápenie, smútok, či smola je len príčina a dôsledok.

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Neexituje nezaslúžené šťastie, ani nezaslúžené trápenie, smútok, či smola je len príčina a dôsledok.

Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Zobraziť viac

Moje aktivity

7

Roman Géczy napísal recenziu

16.10.2018 07:43

Krásne ilustrovaná knižka, ktorú si deťúrence obľúbia. Jednotlivé básničky sú pre najmenších rýchlo zapamätateľné a samotná knižka je odolá aj proti menším názorom :-)

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

13.09.2018 09:25

Na kazdej strane leporela je zobrazeny jeden konretny stroj, ktory je urceny pre stavbu. Dieta sa vdaka tymto ilustraciam nauci poznavat stroje, ktore denne nevidi, ale obcas ich moze zazriet. Strana s ilustraciou obsahuje aj nazov, takze rodic nie je skusany, ci stroj pozna. Odporucam detom od 2 rokov.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

13.09.2018 08:51

Knizka je krasne ilustrovana, ktore zaujali maleho. Na kazdej strane je obrazok zvieratka, pricom je tento obrazok slabo zobrazeny aj na celej strane, aj v pozadi basnicky, avsak nezasahuje do textu. Knizka je vhodna aj od jedneho roka.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

11.08.2017 12:59

Je pravdou, že za úspechom filmu (tržby presiahli 1 milión €) je skôr samotný námet, no pre mňa príjemné prekvapenie. Vizuál filmu je spracovaný vcelku kvalitne a rovnako aj herecké výkony pridávajú snímke na autenticite. Na čom film trošku stráca je scénar do ktorého by sa hodilo zakomponovať viac faktov, pretože príbeh ako taký zrejme poznáme všetci. Napriek tomu má film dynamický dej s výbornou atmosférou. A čo je najdôležitejšie spustil celospoločenskú diskusiu, ktorá, verím pomôže raz a navždy uzavrieť túto kapitolu našich dejín.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

11.08.2017 12:09

Film rozhodne stojí za pozretie. Šialene rýchle akčné scény s takmer dokonalým CGI (až na ten záver) a hudbou, ktorá vám bude ešte dlho doznievať v ušiach strieda trefný humor. Guy Ritchie to opäť pojal po svojom (bavil som sa rovnako dobre ako pri The Man from U.N.C.L.E.) a vo filme nebola pasáž pri ktorej by ste sa mohli nudiť, práve naopak. Nie je to príbeh tak ako ho poznáme z knižiek, no v tomto prípade to filmu vôbec neuškodilo. Odporúčam pozrieť v čo najvyššej kvalite.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

29.08.2013 18:32

Tento film si zaslúži označenie „výborný sci-fi zážitok“. Veľmi zaujímavý príbeh, do ktorého Kosinski nemohol vybrať nikoho lepšieho ako Toma Cruisa. Emočný, nie moc originálny sci-fi príbeh o záchrane ľudstva, v ktorom skutočne nič nechýba. Spôsob, akým tvorcovia preniesli svoje videnie zdevastovanej Zeme a technických vymožeností budúcnosti, prináša úžasný vizuálny zážitok spojený s perfektnou hudbou. Hviezdne obsadenie dopĺňa Morgan Freeman ako vodca pozostalého ľudstva. Napriek dosť predvídateľnému deju patrí Oblivion k mojím top sci-fi akčákom:-)

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

16.08.2013 06:47

Pred zhliadnutím tohto filmu som mal pocit, že to opäť bude klasická katastrofická dráma, na ktorej konci všetko zachráni úžasný super hrdina, ale skutočne som sa mýlil. Príbeh, ktorého hrdinom je Denzel Washington, ktorý excelentne zahral postavu pilota alkoholika, opäť potvrdil kvality tohto nadaného herca. Celá „katastrofa“ sa odohrá hneď v prvej štvrtine, no tu napätie vôbec nekončí, práve naopak. Film vás drží v napätí až do samého konca. Výborné herecké obsadenie, miestami humorné dialógy, napätie v spojení s Roberton Zemeckisom nemá chybu. Podľa môjho názoru po Forrestovi Gampovi jeho najlepší film.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

16.08.2013 06:16

Nádherné dobrodružstvo piatich dobrodruhov podľa skutočného príbehu trvajúce 101 dní a neuveriteľných 6 880 km. Vizuálne perfektne spracované „umelecké dielo“. Príbeh plný napätia spracovaný podľa predlohy z r.1950, ktorý ovplyvnil históriu. Expedícia je zrkadlom ľudského charakteru a sily človeka. Hlavný hrdina Thor je šialenec a génius v jednej osobe, ktorý pre svoj sen urobí čokoľvek. Film ma výborne spracovanú kameru, dôkazom sú dych berúce zábery. Jednoducho po všetkých stránkach výborne spracovaný film so skutočne realistickou atmosférou.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

13.08.2013 11:53

Doslova a do písmena spĺňa žánrovosť akčného krimitrileru. Od začiatku do konca veľmi napínavé, s nejasným koncom, kde si na svoje prídu všetci milovníci Toma Cruisa, ktorý opäť podal excelentný výkon. Môžete očakávať typickú „americkú hrdinovku“, síce miestami až prehnane zidealizovaný hrdina, ale čo iné sa dalo čakať od špeciálne vycvičeného amerického vojaka... S rozpočtom 60 miliónov dolárov dokázal režisér Christopher McQuarrie naozaj zázraky. Film určite zapadá do lepšej polovice akčných filmov tohto roku. Rozhodne sa teším na prípadne pokračovanie.

Čítaj viac

7

Roman Géczy napísal recenziu

09.08.2013 07:22

Po zhliadnutí tohto filmu vo mne neostal nezabudnuteľný zážitok, ale určite to nebola ani strata času. Film je rozdelený na tri pomerne psychologicky odlišné deje, každý ma niečo do seba. Prvá časť Ryana Goslinga vo mne vyvolala miestami silné emócie, bola plná napätia, citu a záver bol výborný. Druhá časť pod taktovkou Bradleyho Coopera bola mierne politicky ladená a mala gradujúci dej s dávkou napätia. „Hrdinami“ tretej časti boli Dane DeHaan a Emory Cohen, ktorí stvárnili úlohy synov postáv predchádzajúcich dejov. Nečakané ukončenie filmu bolo príjemnou zmenou toho, na čo sme pri amerických krimidrámach zvyknutí.

Čítaj viac

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin