Veronika L

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
2018
2016
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
10

Veronika L napísala recenziu

21.07.2022 10:35

Som veľmi milo prekvapená a potešená. Niežeby som od knihy neočakávala veľa, práve naopak. Už po prvých pár stranách mi bolo jasné, že toto bude môj šálok kávy. ? Tu sa okrem iného totiž skrýva naozaj veľký rozprávačský talent svetovej úrovne a tak teda dúfam, že tento debut je iba začiatkom niečoho veľkého a že sa v budúcnosti dočkáme ešte mnohých skvelých kníh z pera tejto autorky.
...
Kniha Svorka pri vrchu kráľov je naozaj vydareným štartom. V tomto sa zrejme budem opakovať, no je to tak. Postupnosť a plynulosť deja má príjemné, pre mňa veľmi vyhovujúce tempo. Spôsobí to to, že sa ocitnete na jej konci bez toho, aby ste uvedomili ako sa to vôbec stalo. Mňa samú príbeh pohltil natoľko, až som ostala prekvapená, keď som obrátila poslednú stránku a tajne si želala, aby sa ich tam zopár ešte objavilo. Svet a jeho fungovanie je vykreslený veľmi pekne, autorka sa nezdržiava zbytočnými opismi, čo je pre mňa opäť veľké plus. Čitateľovi ozrejmi dosť na to, aby nemal pocit, že sa v knihe stráca, pričom zopár es má v rukáve stále ukrytých - tie postupne vyťahuje jedno po druhom, ako dej napreduje a teda nuda tu naozaj nehrozí. Je pravda, že sa našlo zopár momentov, kde mi isté veci nedávali tak celkom zmysel, no nebolo to nič, čo by mi dokázalo pokaziť radosť z čítania a celkový dojem. Na čom by som však popracovala, resp. čo mi v tejto knihe tak trochu chýbalo nebol ani tak romantický aspekt ako taký - vzhľadom na to, pre ktorú vekovú kategóriu je táto kniha zrejme určená tu bolo romantiky tak akurát-, no budovanie vzťahov vo všeobecnosti. Viac emócií a hĺbky ktorá to všetko robí skutočným a núti nás to všetko prežívať, akoby sa to dialo nám samotným. Jedna z vecí, ktorú na knihách tak milujeme.

Summa summarum - ak sa obzeráte po niečom, čím by ste mohli sebe alebo svojim deťom spríjemniť letné chvíle, určite odporúčam siahnuť po tejto knihe. :)

Čítať viac

10
Veronika L

Veronika L získala odznak Šťastných 7

16.03.2021 20:44

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
Veronika L

Veronika L získala odznak Šťastných 7

28.06.2020 20:21

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
10

Veronika L napísala recenziu

12.04.2020 10:09

Vzhľadom na popularitu tejto série som mala obavy, že budem jednou z výnimiek a kniha sa mi nebude vôbec páčiť. Avšak stal sa presný opak a ja som sa od nej nevedela odlepiť. A to i napriek tomu, že príbeh o Popoluške som počula/ videla už najmenej 100x a teda základná dejová línia bola zjavná. Tak či onak, kniha bola skvelá. Písaná veľmi pútavo a jednoducho, čítala sa tak ľahko, stránky akoby sa otáčali samé. Tak rýchlo, až som si na konci želala spomaliť čas alebo pridať knihe aspoň zopár strán navyše, keďže záver ostal otvorený a ja som išla z kože vyskočiť. Týmto ďakujem a zároveň prosím Aktuell o urýchlené vydanie druhého dielu, ktorého sa už neviem dočkať.
Odporúčam všetkými 10!

Čítať viac

10
Veronika L

Veronika L získala odznak Člen Čitateľského klubu

08.02.2020 07:45

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

10
Veronika L

Veronika L prečítala knihu

10.10.2019 18:48

10
10

Veronika L napísala recenziu

18.08.2019 19:23

Už som si naozaj začínala myslieť, že sa na svete nenájde kniha, ktorá by ma svojim príbehom dokázala strhnúť rovnako, ako to bolo pred rokmi pri Cassandre a jej Nástrojoch smrteľníkov. Veľmi sa mi uľavilo, keď som zistila, že som sa mýlila. Neskutočný príbeh, už sa neviem dočkať tretej časti. Fakt som mala počkať, kým budú všetky pekne pokope. Kto má teraz toto vydržať?

Čítať viac

10
Veronika L

Veronika L získala odznak Mladé témy

04.08.2019 20:08

Existuje vôbec nejaký vek, v ktorom by sa nečítala literatúra Young Adult? Vám sme poslali už 20 titulov z tohto žánru, takže ak boli všetky pre niekoho iného, možno im skúste dať šancu aj vy :-)

10
10

Veronika L napísala recenziu

04.08.2019 20:05

Toľko by som tu toho chcela napísať, no zároveň nechcem márniť Vašim časom a tak to jednoducho zostručním. Zusak opäť nesklamal. Vyrukoval s ďalším prekrásnym, dojímavým príbehom, ktorým si ma jednoznačne získal a myslím, že si získa aj Vás. Ak ste čítali niektoré z jeho predchádzajúcich diel a páčili sa Vám, nie je ani nad čím premýšľať.

Čítať viac

10
10

Veronika L napísala recenziu

04.08.2019 19:57

Po naozaj veľmi dlhom čase konečne niečo, čo ma dokázalo upútať natoľko, že som sa od knihy nevedela odtrhnúť. To som naozaj nečakala. Hneď po dočítaní som utekala sem, aby som si mohla objednať pokračovanie. Myslím, že to už hovorí samo za seba. Určite odporúčam.:)

Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol
Alamut
Vladimir Bartol