tatiana

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Pravý knihonaut
Hráč knižnej šifry
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
tatiana

Tatiana Hudačková získala odznak Horúce novinky

27.03.2024 07:18

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky
8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:30

,,Každé srdce má vlastný podpis, jedinečnú ozvenu, ktorá sa nesie svetom. A každá ozvena sa odráža v inej. Keď sa tieto dve ozveny spoja, tak dokonale sa na seba naladia, že aj keby sa opäť rozdelili, navždy sa budú hľadať.''

Toto je jedna z najkrajších myšlienok, aké som kedy čítala. Nesie sa celým príbehom, rovnako ako témy silného puta, lásky, bolesti, straty a zlomených sŕdc. Ide síce o romantický príbeh, ale nie je úplne klasický. Nájdete v ňom oveľa viac ako len lásku medzi dvoma ľuďmi. Rieši sa tu aj vzťah medzi matkou a dcérou, vojna, ako sa vysporiadať so stratou blízkeho a celou knihou sa vinie štipka mágie vďaka generáciám krajčírok, ktoré do svadobných šiat všívajú kúzla.

Autorka má krásny jazyk, číta sa veľmi dobre. Veľmi mi pripomína sériu Sedem sestier, takže ak sa vám páčili sestry určite siahnite aj po tejto. Prelína sa tu história so súčasnosťou a dve na prvý pohľad rozdielne ženy spojí osud. Životný príbeh jednej sa odráža v príbehu tej druhej a ich cesty sa spoja vďaka krásny svadobným šatám. Veľa som si pri tejto knihe poplakala, od dojatia, smútku aj radosti. Je to veľmi emotívny príbeh, ktorý vás zasiahne svojim čarom a mágiou, ak mu to dovolíte.

,,Existuje žiaľ horší ako smrť. Je to žiaľ, keď žiješ svoj život polovičato. Nie preto, že nevieš, čo by mohlo byť, ale preto, že to dobre vieš.''

Keďže sa pomaly blížia Vianoce, odporúčam vám ju aj ako darček pre kamarátku, mamku, babku. Mám pocit, že táto kniha osloví každú ženu, aspoň pre mňa, je to jedna z najkrajších kníh aké som tento rok čítala. ????

Čítať viac

8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:30

Sériu Texting vám asi nemusím vôbec predstavovať. Zatiaľ z nej vyšli štyri časti a najčerstvejšou novinkou je kniha Ešte! (mi daj šancu), ktorá sa na pulty kníhkupectiev dostane v najbližších dňoch.

Spočiatku som myslela, že knihu ani nedočítam, prišla mi totiž trochu infantilná a bolo v nej veľa klasických klišé momentov. Ale dala som jej šancu a pokračovala som ďalej. Dobre som urobila, nakoniec sa z nej vykľula príjemná, oddychová romantika, pri ktorej veľmi dobre vypnete hlavu.

Zaujal ma humor hlavných postáv, ich naťahovačky, doberanie a čo sa mi najviac páčilo boli smsky, ktoré si posielali. Nie všetky samozrejme, aj tam vyskočilo nejaké klišé, ale mám veľmi rada ak sa v texte vyskytne niečo nezvyčajné ako napríklad listy, smsky alebo ukážky z novín a pod.

Delia jedného dňa dostane sms z cudzieho čísla. Na jej mieste by som tu správu ignorovala, lebo ma desí komunikovať s cudzími ľuďmi. Ona bola odvážnejšia, rovno sa pustila do komunikácie, odvážnej a provokatívnej. Na druhej strane s nesprávnym číslom je Zach, jeho som si zamilovala veľmi rýchlo. Začnú si písať, ich komunikácia je čoraz intenzívnejšia a aj keď nehľadajú lásku, veľmi to medzi nimi iskrí. Ak hľadáte vtipnú romantiku, pri ktorej si oddýchnete, táto kniha bude to pravé.

Čítať viac

8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:30

Od Aleny Mornštajnovej mám prečítané skoro všetky jej knihy. Musím povedať, že táto z nich bola asi najslabšia, ale pani spisovateľka píše tak výborne, že aj tá jej najslabšia kniha je podľa mňa skvelá.

Ako vždy, vyberá si ťažké témy a prelína ich so životmi obyčajných ľudí, ale po prečítaní vám žiaden z jej príbehov obyčajný nepríde. Rovnako je to aj v tejto knihe, v ktorej sa prelínajú príbehy Márie a Magdalény. Možno na prvý pohľad pochopíte, ako sú ich životy prepojené, ale mne to nedošlo, takže som o to viac bola prekvapená, keď sa dej zamotal.

Listopád je v podstate dystopiou, v ktorej november 1989 skončil úplne inak ako v skutočnosti. Komunizmus pokračoval a občania Československa zostali za železnou oponou, oddelení od západného sveta.

Mária je po protestoch zatknutá a skončí na 20 rokov vo väzení. Vie, že neuvidí vyrastať svoje deti, možno nikdy neuvidí svojho manžela a pri živote ju držia len listy, ktoré jej posiela mama, kde píše o tom, ako sa majú deti. Popri tom sledujeme príbeh Magdaleny, ktorá je bez rodičov a vyrastá v ozdravovni, čo je niečo podobné ako detský domov, ale budujú v nej silne komunisticky založené mladé duše.

Téma je veľmi ťažká a smutná, ale aj napriek tomu sa číta ľahko, lebo autorka má veľmi prívetivý a láskavý spôsob písania a nezahlcuje príbeh zbytočnými opismi. Kniha je desivým obrazom toho, čo sa môže stať v spoločnosti, ktorá je tak veľmi obmedzovaná a bezmocná. O to viac je to strašidelné, keď vidíme čo sa deje vo svete aj v súčasnosti. Vďaka tejto knihe si budete oveľa viac vážiť slobodu, ktorú máte a budete dúfať, že ju raz bude mať každý jeden človek.

Čítať viac

8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:29

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Čajovňa v Tokiu je už šiestym dielom série Romantické úteky. Tentoraz sa s hlavnou hrdinkou, fotografkou a blogerkou, Fionou vyberieme na prehliadku všetkých krásnych zákutí Tokia.

Fiona vyhrá fotografický pobyt v Tokiu a je z toho nadšená, pretože je to jej šanca vypadnúť z domu od trochu prehnane precitlivenej matky a zároveň sa aj naučiť nové techniky fotografovania. Mentorom jej má byť uznávaný japonský fotograf, ale kvôli jeho zaneprázdnenosti sa ním stane Gabe. S týmto mladým a príťažlivým fotografom sa stretla už pred 10 rokmi ako jeho študentka a on jej zlomil srdce.

No keď sa stretnú, on sa tvári, že sa nepoznajú a dokonca je zo všetkých ich aktivít otrávený. Aby toho nebolo málo, je aj zamilovaný do inej ženy, ale našťastie Fione otvoria náruč tri ženy z jednej rodiny, ktoré jej ukážu krásy, tradície aj moderné prvky Tokia. Gabe sa správa ako idiot a Fiona mu začína byť čoraz viac sympatickejšia, ale ona sa už po zlej skúsenosti nechce nechať znova zraniť. Ako sa skončí ich príbeh plný japonských špecialít, fascinujúcich miest a fotografií? Ako je to u autorky zvykom, vždy sa nakoniec, aj cez rôzne prekážky, skončí šťastne.

Mne sa táto časť páčila najmenej zo všetkých, aj keď som zatiaľ čítala iba 4 knihy. Nijako výnimočne ma Japonsko nezaujíma, neláka ma vidieť spomínané mesta, tak možno preto bola pre mňa najslabšia. Ale zároveň aj romantická linka nebola úplne podľa môjho gusta. Veľmi dlho sa nič nedialo, Fiona si veľa vecí len domýšĺala a lipla na tom, čo sa stalo v minulosti. Keď sa však už k sebe s Gabom dostali a otvorili sa jeden druhému, to už bol iný príbeh.

Záver bol nakoniec pekný, dojímavý aj romantický. Ak máte radi Romantické úteky, tak túto časť určite nepreskočte.

Čítať viac

8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:29

Toto je za poslednú dobu asi jediná kniha, na ktorú nebudem písať veľmi pozitívne slová. Čakala som napínavý triler plný akcie, tajomna a podivných susedov.

Bohužiaľ ma väčšina knihy nudila, tempo bolo pomalé a dej bol písaný veľmi zvláštne. Zvyčajne mám rada, keď je prerozprávaný viacerými postavami ale tu ma to miatlo a znervózňovalo. Verím, že sa niekomu bude páčiť, ale mne jednoducho nesadla.

Manželia Micke a Bianca sa s deťmi presťahujú do pokojnej štvrte, ktorá vyzerá byť ideálnym domovom pre ich rodinu. Postupne však zisťujú, že to asi nebude úplne pravda.

Časom spoznávajú svojich nových susedov a istota pokoja sa mení na obavy o vlastné súkromie a bezpečnosť detí. Ich susedmi sú večne špehujúci seniori, muž posadnutý bezpečnosťou a bývalá modelka so synom, ktorý je veľký čudák bez dospelého mužského vzoru.

Biancu zrazí auto rovno pred ich domom. Spočiatku to vyzerá ako nehoda, ale kým ona bojuje o život, zisťujeme, že si všetci obyvatelia začínajú myslieť, že o nehodu pravdepodobne nešlo. Kniha poukazuje na to, aká je tenká hranica medzi tým čo je správne a čo nie a tiež sa poriadne zamyslíte nad tým, ako dobre poznáte svojich susedov a či im môžete veriť.

Čítať viac

8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:29

Sama by som si túto knihu asi neprečítala keďže som pri výbere kníh často povrchná a vyberám si ich podľa obálky alebo názvu.

Našťastie sme sa k nej dostali v knižnom klube, kde som sa o nej dozvedela viac a anotáciou ma už zaujala.

Veď komu by sa nepáčil príbeh o hľadaní veľkej lásky storočia, o stratách aj o druhých šanciach. Spočiatku mi čítanie išlo veľmi pomaly, nevedela som si zvyknúť na poetický štýl písania a pomalé rozprávanie príbehu. No musíte mu dať šancu, postupne sa pred vami rozvinie fascinujúca rodinná sága pretkaná prvkami magického realizmu.

Príbeh o troch sestrách, ich rodičoch a babičke je plný umenia, hudby, túžby po uznaní, o násilí v rodinách aj o tom bežnom živote, ktorí prežívame všetci a hlavne, o hľadaní lásky storočia, tej veľkej, vášnivej a osudovej.

Nezvyčajné postavy, bizarné situácie a osobité osudy postáv vytvárajú naozaj neobyčajný príbeh, ktorý vám ešte dlho bude znieť v hlave.

Čítať viac

8
8

Tatiana Hudačková napísala recenziu

22.11.2022 14:28

Veľmi milé, vtipné, dobrodružné a miestami aj dojímavé čítanie pre deti. Tento tajomný svet plný cestovania som si užila aj ja ale najviac sa podľa mňa bude páčiť deťom od +-9 rokov.

Mnohí túto sériu prirovnávajú k Harrymu Potterovi, ja tam žiadnu podobu nevidím. Áno, je tam mágia, sú tam iné svety od toho nášho a hlavnými postavami sú deti. Ale inak sú to naozaj úplne rozdielne príbehy a vôbec by som ich neporovnávala.

Flick má dvanásť rokov a s rodičmi sa presťahuje na nové miesto kde otec našiel prácu. Spočiatku sa len tak fláka po okolí ale narazí na nezvyčajnú cestovnú agentúru, ktorá úplne zmení jej život. V agentúre sa cez kufre cestuje do rôznych tajných svetov, do takých kde je šialené počasie a čudné postavičky, púštna búrka, kopa farieb, kde nie je gravitácia a všeličo ďalšie.

Spriatelí sa s majiteľom kancelárie Jonathanom, ktorý v nej objaví schopnosti hodné cestovateľky a tak vstúpi do Tajnosvetského spolku a spolu sa vyberú na šialenú a dobrodružnú cestu za Jonathanovým otcom, ktorý sa stratil v niektorom z mnohých svetov.

Čítať viac

8
tatiana

Tatiana Hudačková získala odznak Šťastných 7

17.05.2022 05:52

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
8
tatiana

Tatiana Hudačková získala odznak Šťastných 7

25.10.2021 14:00

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7

„Som dievča, ktoré vstáva skoro ráno, aby videlo východ slnka. Som dievča, ktoré chce v každom vidieť niečo dobré, to, ktoré nadchýňa pieseň inšpirovaná umením. Som to dievča. To, ktoré čaká vonku v daždi len nato, aby videlo dúhu. Prečo byť smutný, keď môžeš byť šťastný? Pre mňa je to jednoduché rozhodnutie.“