jednamalaknihomolka

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

kráľovná prokrastinácie, ktorá rada fotí a píše o knihách. okrem toho milujem kávu a indie hudbu!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

kráľovná prokrastinácie, ktorá rada fotí a píše o knihách. okrem toho milujem kávu a indie hudbu!

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

04.12.2021 12:30

Veľmi zaujímavá kniha spod pera slovenského autora. Dej rýchlo ubiehal vďaka krátkym podkapitolám a už od začiatku som sa od nej nevedela odtrhnúť. Neviem či preto, že ma to naozaj bavilo, či len pre obyčajnú zvedavosť. Sú aj nudnejšie pasáže. Ale je to vtipné, akčné, čo viac chceme od slovenského fantasy?

Čítaj viac

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

02.11.2020 15:35

Jeden z nás klame som fakt čítala strašne dávno, ale je to jedna z kníh na, ktorú nedám dopustiť. Úprimne, je to také moje guilty pleasure. Takže keď som videla, že dokonca aj v slovenčine vychádza voľné pokračovanie, vedela som, že idem do toho. Na knihu som sa fakt veľmi tešila a musím povedať, že ma veru nesklamala.
Hneď na začiatku sme sa vrátili k našim starým *a veľmi veľmi obľúbeným* postavám, k štvorke z Bayview z knihy Jeden z nás klame. Bronwyn s Natom boli moji favoriti, no mala som pocit, že tu nemali, až toľko priestoru, čo ma trochu mrzelo. Addy som si dokonca obľúbila viac! A Cooper ostal na rovnakej vlne.
Nové postavy však vôbec nezaostávali a hneď som si ich zamilovala. Najobľúbenejšia bola Maeve (sestra Bronwyn, takže to bola od začiatku jasná jednotka). Phoebe s Knoxom však boli tiež veľmi zaujímavé postavy, ktoré deju mali čo ponúknuť.
Čo sa deja týka, well, tu je to trochu komplikovanejšie. Opäť mala kniha úžasnú zápletku. Veľmi sa mi páčilo, ako autorka odhaľuje všetko postupne a neodkryje hneď "všetky karty". Na druhej strane mal príbeh pár hluchých miest, kedy som si robila prestávky v čítaní. Kniha sa však čítala veľmi rýchlo, lebo autorka má úžasný štýl písania! Opäť ma to chytilo od prvej strany po poslednú.
Knihu/sériu vám veľmi odporúčam. Myslím, že si postavy a dej zamilujete rovnako ako ja. Dúfam, že opäť by sa nám mohlo naskytnúť nejaké ďalšie voľné pokračovanie, lebo predsa len, to neskončilo, tak jasne ako som si myslela.

Čítaj viac

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

02.11.2020 15:33

Po rokoch ( a po Percy Jacksonovi) som opäť prišla ku gréckej mytológii. A mám pocit, že Kirké mi ukázala nový pohľad na grécku mytológiu. Vážnejšiu. Dospelejšiu. A naozaj sa mi páčila. Bolo tam spomenutých veľa faktov, ktoré som spoznala ako malá. Bol to naozaj zaujímavý a netradičný príbeh.
Zároveň mi v tejto knižke trochu vadí druhá polovica. Pretože akonáhle som prekročila polovicu, autorka všetko zbytočne naťahovala. Do čítania som sa musela niekedy sama premáhať. Knižka však nie je vôbec dlhá, pretože aj napriek týmto"prekážkam" som ju mala prečítanú na 2 otvorenia.
Každopádne koniec knihy bol opäť úplne vyšperkovaný a veľmi sa mi páčil.

Čítaj viac

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

02.11.2020 15:30

úprimne, na túto knihu som sa veľmi tešila a mala som od nej celkom veľké očakávania. Charlieho milujem, je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh. samozrejme, vedela som, že idem do iného žánru, ale aj tak som čakala celkom dosť. ako to však u mňa býva, ak mám takéto neskutočné očakávania, naplní sa to len občas a toto nebol ten prípad :'((
prvá polovica knihy bola fakt dosť dobrá. niekedy som dokonca musela knihu odložiť, pretože som sa extrémne bála a musela som dej trochu spracovať . autor vie úžasne pracovať s emóciami (poznáme z Charlieho) a preto je to asi najväčšie plus tejto knihy. veľmi dobre sa to čítala, hlavná postava Christopher mi bola veľmi sympatická a malo to fakt potenciál!
potom sme sa jaksi prehupli do druhej polky knihy. a to bolo utrpenie! posledných 200 strán som sa iba nútila to dočítať (bola by som fakt naštvaná, ak by som to nedočítala). mňa to proste nevedelo dostatočne zaujať, pretože som mala pocit, že ten dej išiel totálne mimo toho čo vlastne bol na začiatku. bolo to strašne divné a fakt neverím, že v sebe autor nič nemal, keď toto písal. nebolo to mindblowing ako som očakávala. bolo to fakt zlé.
ak sa vám zdá, že sa mi to nepáčilo, lebo som to porovnávala s Charliem, tak to nie je pravda. sú to úplne iné žánre a aj keď bolo ťažké ich neporovnávať, robila som všetko preto, aby som to zrovnávala skôr s inými thrillermi. myslím, že ak chce niekto trochu vybočiť zo svojho klasického žánru a skúsiť niečo nové, prečo nie! taktiež odporúčam všetkým milovníkom Stephena Kinga, nepochybujem o tom, že by ich to mohlo osloviť.

Čítaj viac

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

02.11.2020 15:29

Po fakt napínavom konci Dcéry ľudstva som nedočkavo čakala na pokračovanie- Posledná ilúzia.
Tá ma však vo finále celkom sklamala. Moje nadšenie bolo fakt obrovské a očakávania veru fakt nesplnila. Kniha začala parádnou akciou, no od takej strany 100 som mala pocit, že sa to len tak vlieklo. Príbeh Evy a Brama nahradil viac príbeh Michaela, ktorý ma skoro vôbec nezaujímal, pretože ja som chcela vidieť svoje obľúbené postavy na ktoré som sa tak tešila. Samotná Eva sa občas chovala ako dosť sebecky, čo ma trochu rozčuľovalo. Bram bol však opäť rovnaké zlatíčko!???? Veľmi sa mi páčilo, že postavy riešili veľakrát problémy, ktoré riešia všetci tínedžeri, ba aj niečo naviac. Možno aj preto sú mi Eva s Bramom takí blízki.
Akcie, ktoré sa stali neskôr boli tiež dosť zjavné, takže mi vyšlo všetko čo som predvídala. Veľké plus však stále zohráva nenáročný štýl písania, kedy vám stránky miznú pod rukami. Páčilo sa mi ako som niekedy vobec nevedela čo je pravda a čo ilúzia. To zasa autori vymysleli parádne!
Fuh, škoda, ze to bol klasický "vypchávkový" druhý diel, ktorý je potrebný pre príbeh, no mňa až tak nezaujal. Preto knihe dávam 3?/5?. Aj cez malé sklamanie sa však veľmi teším na finále trilógie! Pretože si myslím, že to bude epické!

Čítaj viac

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

02.11.2020 11:27

Priznám sa, nemala som veľké očakávania, no táto kniha bola úplne famózna. Síce bol dej situovaný hlavne do vianočnej nálady, viem, že by som si ju užila aj hocikedy cez rok.
Hlavná hrdinka Sophie nebola taká tá typická hlúpa hrdinka, ale práve naopak, veľmi mi prirástla k srdcu. Zo začiatku som mala v ostatných postavách trochu zmätok, no po 30 stranách som už začala chápať, ako funguje celá rodina a hlavné postavy som si naozaj obľúbila.
Už si ani nepamätám, kedy som knihu prečítala za jeden deň. Veru, taká dobrá bola. Stránky mi mizli pod rukami rýchlosťou svetla a ja som stále chcela viac, a viac. Bolo to dokonca tak humorne podané, že som sa občas smiala nahlas a fakt ma chytali záchvaty smiechu (inak sa ani nedalo, hlavne pri druhom rande????).
Bola to fakt super zmena, po dlhom čase som konečne našla to pravé orechové. Príbeh ma pohladil po duši, po dlhej dobe som pri knihe úplne vypla. Samozrejme, bolo to klišé, ale nie také typické. Veľmi vám knihu odporúčam, píšte Ježiškovi, lebo toto je naozaj paráda!

Čítaj viac

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

29.07.2020 19:13

Začiatok mi prišiel naozaj veľmi milý. Dostala som sa do krásneho vidieckého sveta, kde som sa dozvedela, že som vlastne v minulosti. Počkať alebo nie? No presne takáto zmätená som bola asi po päťdesiatich stránkach knihy, keď na mňa autorka vytiahla mobily a ostatné vymoženosti dnešného sveta. Ja som sa konečne tešila, že táto kniha bude iná od všetkých romantických, ktoré nám dnešný trh ponúka. Ona vlastne aj je trošku iná. Ja osobne milujem vidiek a minulosť dokopy! No v tejto knihe bol z toho veľký chaos. Začalo sa to v „minulosti“, potom autorka začala miešať „minulosť“ a 21. storočie, a v polovici knihy, akoby zabudla, že tie vintage prvky v knihe sú, tam boli len veci dnešnej doby. Viem si príbeh predstaviť čisto v minulosti. Alebo aspoň písaný celý v 21. storočí no svet by bol celý „vintage“ a retro. Toto mi prišlo veľmi nezvládnuté, aj keď to potenciál malo.
Čím viac romantických kníh čítam, tým viac mám pocit, že všetci autori píšu podľa toho istého vzorca. Presne preto to vo mne vyvoláva emocionálnu jazdu, ktorá sa väčšinou skladá z frustrácie a hnevu. V tejto knihe ma naozaj prekvapila len jednu vec. Áno, čítate správne, za 470 strán som neodhadla jednu vec. Celkom sila, čo? Takže nečakané zvraty u mňa určite neboli. Sľúbenú emocionálnu jazdu mi pokazili dlhé opisy toho, ako sa Linda cíti. Ako jej stále každý krivdí, je proti nej a ona je v konečnom dôsledku chúďatko, ktoré sa so vztýčenou hlavou snaží prebiť svetom. Neviem, mňa pri nej držala asi len jej tvrdohlavosť (a asi aj moja).
Nemôžem si pomôcť. Pri tejto knihe mi pripadalo všetko tak detsky. Chovanie hlavných hrdinov mi prišlo veľmi nereálne. Mala som pocit, že hlavní hrdinovia sa dospelejšie chovali, keď boli deti a nie, keď boli dospelí. Celkovo to je asi zasa o tých zdrobneninách, že keby ich tak nepoužívali, mohlo im to dodať na nejakom „zdravom rešpekte“, ale ja som sa na tom, len pousmiala a pomyslela si, že čo ešte na mňa vytiahnu, aby som sa smiala viac. Takže Linda bola v konečnom dôsledku šialená hysterka a Daniel sebecký tupec.
Aby som však nebola len negatívna, Baja Dolce píše neskutočne super. Stránky mi miznú pod rukami, aj keď má príbeh hluché miesta. Ak si chcete osladiť leto a hľadáte niečo čo vás pohladí po duši (a ste hlavne fanúšikovia romantickej beletrie), tak do toho určite choďte. Tiež by sa to mohlo páčiť všetkým nenáročným alebo občasným čitateľkám. Nejde mi nespomenúť aj naozaj krásnu obálku (na ktorú som vyliala pivo a vpohode prežila! :D) s nádhernou kresbou a zlatými detailmi.

Čítaj viac

1
jednamalaknihomolka

Sarah Goboňová získal odznak Máte čitateľský profil

26.07.2020 08:39

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

1
jednamalaknihomolka

Sarah Goboňová získal odznak Plány do budúcnosti

26.07.2020 08:25

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

1
1

Sarah Goboňová napísal recenziu

26.07.2020 06:37

Niektoré knihy sú také, že ich obsah si nepamätáte akonáhle dočítate poslednú stránku. Potom sú tu také knihy, ktoré vo vás ostanú. Už vás nepustia. A vy sa divíte ako je to možné. Pôjdem tam kam pôjdeš ty je presne tá kniha, ktorá ma chytila, poriadne vyžmýkala a už nepustila. Síce som nepreliala ani kvapku slzy, zasiahla ma. Hlboko. Nina LaCour to zvládla perfektne. Okrem úzkosti, smútku a depresie, môžete v knihe nájsť aj ozajstné šťastie, pravých priateľov a prvé lásky. Z celého srdca vám knihu Pôjdem tam, kam pôjdeš ty odporúčam.

Čítaj viac

„Neposudzujte knihu ako ženu – podľa pekného vzhľadu.“

Guy de Maupassant