Knihy
E-knihy

Nikoleta Egidyová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 12:21

Ilustrácie deti zaujali, text je výborne prepracovaný, zapája deti do čítania. Napríklad na jednej dvojstrane nabádajú deti na počítanie do 10, kým otočia na ďalšiu stranu, aby to Leon stihol, keďže chodí pomaly, ďalšiu má otáčať veľmi potichu, aby nezobudilo chameleóny... veľmi milé, veselé, u nás veľmi obľúbené, rozhodne odporúčam

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 12:16

Táto knižka ma mierne sklamala. Kupovala som ju kvôli ilustráciam, ktoré sú jednoducho úžasné. Text už taký úžasný nie je. Námet asi dobrý pre cca 3 ročné deti ale spracovanie na mňa pôsobí amatérsky. Buď je zle preložená alebo jednoducho venovali väčšiu pozornosť ilustráciam. My text ani nečítame, prezeráme si obrázky a do toho rozprávam improvizovaný príbeh.

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 12:11

U nás doma veľmi obľúbená u takmer 3 ročnej dcéry. Jednoduchý text, pútavé ilustrácie, páčia sa nám výrezy na pršteky v stránkách...alebo teda aspoň my do nich strkáme pršteky :)

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 12:09

Knižku som čítala dcére nahlas pred spaním. Príbeh pekný a krásne ilustrácie, aké dnes už v knižkách často nevidieť. Ale bola dosť dlhá, niektoré časti boli podľa mňa zbytočne pretiahnuté a miestami až nudila. Ale celkový dojem dobrý, je fajn, keď deti spoznajú aj niečo z klasických diel.

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 12:04

Milý príbeh malého vĺčaťa, ktorý bol najmenší so súrodencov a navyše nemal čuch. Knižka okrem príbehu opisuje život vlkov v prírode. Príbeh napínavý pre cca 8 ročné deti. Výborné pre začínajúcich čitatateľov, knižka má veľké písmená a pomerne krátke kapitoly, takže sa dcére ľahko čítala, čo bol pre nás asi najväčší plus. S čítaním má dcéra mierne problémy a potrebuje cvičiť. Aj keď číta rada, dlhé texty plné malých písmenok bez obrázkov ju odrádzajú ale táto knižka sa jej čítala veľmi dobre. Takže odporúčam pre deti na prvom stupni, ktoré potrebujú precvičovať čítanie.

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 11:54

Názov ma spočiatku odradzovala, keď som ale dočítala všetky knihy doma, skúsila som si prečítať ukážku a zaujala ma hneď na prvých riadkoch. Knižka je útla, prečítaná rýchlo, ale za mňa velmi zaujímavý pohľad do života autistu, ktorý je zároveň matematickým géniom. Miestami úsmevne, autor presne opisuje svoje myšlienkové pochody pri počítaní aj pri bežných činnostiach. Ale nie je to len o tom, je tam v podstate celý jeho život, od narodenie až po dospelosť. Myslím, že by to mohlo byť povzbudenie pre rodičov detí, autistov. Knižka totiž ukazuje aj to, ako môže aj takto postihnutý človek s podporou najbližších žiť relatívne normálny, povedala by som až úspešný život.

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 11:44

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Na knihu som čítala veľa pozitívnych recenzií ale nejak som sa nemala k tomu ju prečítať. Podľa popisu som usúdila, že to nie je nič pre mňa. Nakoniec som jej dala šancu a veľmi milo prekvapila. Je to fajn zmena oproti množstvu príbehov ľudí z 2. svetovej vojny, ktoré síce rada čítam ale chcelo to zmenu. Kniha opisuje život rodiny mormóskeho vyznania. Hlava rodiny ( Tarin otec) je vyslovene až fanatik do náboženstva a navyše zjavne nie je mentálne úplne v poriadku. Deti nemôžu chodiť do školy, doma ich naučili akurát tak čítať a základy matematiky. Bojkotujú všetko štátne vrátane zdravotníctva. Lekára nenavštívia ani po škaredej autonehode. Tarine zážitky sú často neuveriteľné. Hlavnou myšlienkou knihy ale je to, ako jeden člen rodiny ( otec) svojim fanatizmom ovplyvňuje životy všetkých a opisuje ako sa Tara snaží s týmto vysporiadať, ako sa vzoprie otcovi a odíde z domu študovať, dlho sa kvôli tomu ale obviňuje. Dobré čítanie, úplne iné ako som doteraz čítala. Odporúčam

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

14.09.2020 11:16

Príbeh je síce fiktívny, autorka v knihe ale použila skutočné osudy ľudí, s ktorými sa stretla počas svojej dobrovoľníckej práce v azylovom centre. Priznám sa, že som mávala voči utečencom predsudky, nechápala som, prečo napríklad vidieť medzi nimi hlavne zdravých mladých mužov so smart telefónmi v rukách, prečo po sebe často nechávajú doslova spúšť... Táto kniha mi doslova otvorila oči, pochopila som, že aj medzi nimi sú “dobrí” aj “zlí”, čím všetkým si nie z ich viny museli prejsť... Odporúčam prečítať každému. Kniha nie je obhajobou utečencou ( čoho som sa obávala, keď som knihu kupovala), ale naozaj nezaujatý pohľad na túto problematiku. Navyše je písaná veľmi dobre, ľahko sa číta a ťažko odkladá z ruky :)

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

22.06.2020 19:24

Knižku som kupovala preto, lebo 2,5 ročná dcéra miluje dinosaurov a rôzne príšerky. Navyše použité farby sú veľmi pútavé. Nesklamala, mala úspech, aj keď text je pre ňu ešte trošku dlhý ( skôr tak pre cca 4 ročné), takže to skracujeme. Veľmi ju ale bavia otváracie stránky, kde nakukne do skrine alebo do veľrybieho brucha. Text je písaný tak, aby zapájal deti do príbehu. Na konci knižky majú deti samé nakresliť Leotoldu, podľa toho, čo sa o nej dozvedia v príbehu.

Čítaj viac

2
2

Nikoleta Egidyová napísala recenziu

22.06.2020 19:17

2,5 ročná dcéra si knižku zamilovala od prvej chvíle, rovnako ako iné knižky od tohto autora. Jednoznačne odporúčam, deti si pri cvičení užijú veľa zábavy.

Čítaj viac

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven