_knizna_laska_

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som knihomoľka čo miluje čítanie kníh.
“Človek, ktorí číta, prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorí nikdy nečítal prežije iba jeden.,,
Môžte ma nájsť aj na mojom bookstagrame @_knizna_laska_

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som knihomoľka čo miluje čítanie kníh.
“Človek, ktorí číta, prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorí nikdy nečítal prežije iba jeden.,,
Môžte ma nájsť aj na mojom bookstagrame @_knizna_laska_

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

16.02.2022 11:03

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Autorka nás na začiatku rýchlo vtrhla do deja, čo zapôsobilo príjemne, ocitáme sa priamo v životnej situácii hlavných postáv.
Nevedela som však uveriť tej náhlej láske na prvý pohľad, chýbalo mi tam viac opisov pocitov, aby sa príbeh zdal reálnejší. Verím, že sa nájdu aj taký, ktorým takýto typ lásky na prvý pohľad sadne.
Becky ako hlavná hrdinka, bola sympatická svojimi vlastnosťami, mala primerané správanie a zvyčajne som sa s ňou stotožnila. Chýbal mi tam opis jej samotnej aby si ju čitateľ vedel lepšie predstaviť.
Hayden ako druhá hlavná postava, niekedy pôsobilo, že občas figuroval len na pozadí, tiež som si niekedy nevedela vysvetliť jeho správanie... Z môjho pohľadu by bolo prínosom viacero kapitol z jeho pohľadu.
Tiež som mala pocit, že Haydena nahrádza niekto druhý v opore a ochrane Becky, s kým mala tiež veľmi blízky vzťah. Nechýbalo veľa a ľady by sa zlomili.
Niekedy mi vadili aj klišé momenty, ktoré keby sú trošku viac zaobalené a zžité s dejom neboli by také viditeľné.
Musím však oceniť autorkin príjemný štýl čítania, kniha sa čítala rýchlo a ľahko.
Kniha ako celkom pôsobila dobre, nenadchla ma, ale ani neurazila. Je to autorkina prvotina a ďalšou tvorbou sa môže posúvať len a len vpred. Som zvedavá na ďalší diel série.

Čítať viac

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

16.02.2022 09:13

Po prečítaní prvej časti knihy Iba s tebou som sa nevedela dočkať pokračovania. Tento diel ma tiež upútal a knihu som nevedela pustiť z rúk, musím však priznať, že prvý diel ma nadchol o kúsok viac.
Perfektné spojenie dvoch autoriek, od ktorých chcete čítať stále viac a viac. Ak by autorky spolu vymysleli ďalšie duo, určite by som sa naň s nadšením vrhla.
Spočiatku knihy prevládali negatívne emócie, Nikyne problémy sa nabaľovali, ona sa však stále nevzdávala a bojovala. Bola odhodlaná, láskyplná, trpezlivá aj keď niekedy na pokraji síl, stále ochotná byť tu pre niekoho.
Dominik sa po úraze brodil s uzdravením, bol však vytrvalý a láskavý. Tiež sa mi páčili kapitoly z Dominikovho uhľa pohľadu, knihu to obzvlášťnilo a bolo dobré vidieť aj pohľad iného človeka na danú vec. Pretože občas sa pozeráme na veci len tak ako ich vidíme my, nakoniec však môžme zistiť, že niekto druhý to môže mať omnoho ťažšie.
Oceňujem, že autorky rozoberajú témy ako šikana, znásilnenie, strata pamäti, nie nepriaznivé rodinné vzťahy a podobne, možno nie je jednoduché o niečom takom písať, ale ak na tieto knihy narazí práve človek, ktorý s niečím podobným bojuje, určite mu to môže pomôcť, preto by sa o týchto témach malo hovoriť viac.
Príjemný príbeh, ktorý má svoju hĺbku. Jedna z kníh, ktoré môžte odložiť až keď ich dočítate, určite vám odporúčam prečítať si túto duológiu od slovenských autoriek.

Čítať viac

Bez teba - Simona Kutišová, Silvia Demovičová, 2021
Bez teba
  • Simona Kutišová
  • Silvia Demovičová
4,7
11,65 €

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 17:07

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dokonalé, kniha ma jednoducho vtiahla do deja a všetko som prežívala spolu s hlavnými hrdinami. Bolesť, radosť, lásku, napätie, strach, smútok. Kniha sa čítala neuveriteľne rýchlo, hlavne kvoli skvelému autorkinmu štýlu písania. Každý moment bol opísaný dokonalo, tak, že ste práve mali pocit, že sa na danom mieste, situácii nachádzate.
Deamona si jednoducho zamilujete a Katy si získa váš obdiv. Ich láska bola tak nádherná a čarovná, takú si zaslúži každý. Láska lieči rany, rany ktoré sa vrývaju do nášho vnútra. ,,Pre milovaného človeka ste schopný urobiť čokoľvek."
Koniec knihy ma zruinoval, plakala som niekoľkokrát pri slovách a skutkoch, ktoré vzájomne robili pre seba navzájom a nad ich nekonečnou úprimnosťou a láskou, láskou Deamona a Katy. Dvoch, ktorí pre seba znamenajú všetko.
Túto sériu vám jednoznačne odporúčam, mali by ste si ju prečítať každý je úžasná.

Čítať viac

Origin - Jennifer L. Armentrout, 2020
Origin
  • Jennifer L. Armentrout
4,7
13,50 €

4
_knizna_laska_

_knizna_ laska_ získal odznak Môj názor pomáha

29.12.2020 17:07

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 17:06

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Sériu Lux som si už od začiatku veľmi obľúbila, ľahká a rýchlo čtivá kniha vďaka super autorkinmu štýlu písania. Opál spočiatku nemal veľa akcie, skôr sa opisovala romantická linka, čo niektorým prekážalo, no mne nie, práve naopak, ich vzťah sa krásne vyvíjal. Hlavné postavy Deamon a Katy sa k sebe perfektne hodia a vytvárajú krásnu atmosféru príbehu. Deamona musíte jednoducho milovať, milý šarmantný, trochu namyslený, arogantný ale sexi.
V tejto časti môžte badať zmenu v správaní Katy, už nie je tá malá sivá myška čo kedysi, zmenila sa, zmenil ju život.
Dej sa vyvíjal postupne a až ku koncu sa dalo napätie v knihe krájať a ten koniec, ja z neho nemôžem, to sa nemohlo stať.
Určite vám celú túto sériu odporúčam a veľmi sa teším na ďalší diel.

Čítať viac

Opál - Jennifer L. Armentrout, 2020
Opál
  • Jennifer L. Armentrout
4,5
13,50 €

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 17:01

Pod obyčajnou obálkou sa skrýval zaujímavý príbeh. Toto som od tejto knihy naozaj nečakala. Kniha mala jedinečný príbeh, spojené osudy viacerých postáv. Tiež jednala o ťažších témach, o živote cigánky, o tom, že krása nie je všetko, psychické problémy sa majú riešiť a podobne.
Postavy boli prepracované, každá z nich mala vlastné správanie, svoj charakter, nedala sa ovplyvňovať inými. Žiadna z nich mi nebola totožná, takže sa mi do príbehu ťažšie vžívalo.
Autorka mala príjemný štýl písania, kniha sa čítala rýchlo a ľahko aj napriek ťažším témam, ktoré boli v knihe rozoberané.
Na knihe mi zo začiatku vadil rýchly rozbeh romantickej linky a tiež preskakovanie pasáži, v ktorých som sa občas strácala, ale neskôr sa mi darilo už orientovať sa v nich.
Kniha stojí za prečítanie.

Čítať viac

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 16:57

Autor mal príjemný štýl písania, nechýbal ani sarkazmus, či zamyslenie sa nad životom samotným, kniha sa čítala zruba od polovice už sama. V knihe hovorí Martin, čo už prežil, príbeh nebol úplne z týchto rokov ale to mi vôbec nevadilo. Bol opísaný v celku z reálnych udalostí a ozvláštnených smrťou. Martin mi bol sympatický zo začiatku bol tichý utiahnutý, čo mi pripomínal jedného môjho spolužiaka, časom sa však formoval a menil, urobil mnoho chýb aj sa z nich poučil, ako asi každý z nás. Páčili sa mi zápletky a koniec ma milo prekvapil.
Kniha má v sebe aj hlbokú myšlienku, človek nikdy nevie kedy zomrie a preto by mal svoj život žiť naplno. Žiť podľa seba robiť vlastné rozhodnutia a nespoliehať sa na osud, lebo zvyčajne je pravdou budeš ľutovať to čo neurobil.
Jednoznačne vám ju odporúčam, kniha si zaslúži viac čitateľov.

Čítať viac

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 16:56

Príbeh bol inšpirovaný Popoluškou, takže bol dosť predvídateľný, čo mi miestami dosť vadilo. Dlhšie mi trvalo kým som sa do knihy začítala, pretože spočiatku to bolo také jednoliate a takmer nič sa v príbehu nedialo, ale ak aj áno tak autorka nás zoznamovala zo svetom Popolušky v dystopy svete, ktorí bol rovnaký ako v klasickej Popoluške.
Hlavná postava Cinder mi prišla zvláštna, v mnohých veciach som ju nechápala, ale ku koncu knihy mi bola už sympatickejšia.
Fantasy svet plný kyborgov, mesačanov, ale aj normálnych ľudí bol skvele premyslený, čo je veľké plus knihy.
Kniha sa už v polovici, trištvrte rozbehla, chytila ma a už sa mi čítala aj rýchlejšie aj s väčšou vášňou.
Možno sa mnohý so mnou nestotožnia, ale ja verím, že ďalšie diely ma nadchnú viac, napríklad ako pri tejto koniec a autorka naplno využije svoj potenciál, ktorý ukázala, že má.
Knihu si prečítajte ak vám nevadí predvídateľnosť a obľubujete fantasy či dystopiu. Verím, že ďalšie diely prinesú väčšie ovocie.

Čítať viac

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 16:53

Ema, ako som už spomínala sa mi veľmi podobala, no s niektoré jej rozhodnutia by som nedokázala urobiť tak ako ona, obdivujem ju.
Chrisa proste milujem, milý, odvážny, chápavý, obetavý, citlivý jednoducho jeho charakter je očarujúci.
Michael si tu u mňa v tejto časti vyžehlil, nebol taký dotieravý ako predtým, bolo vidieť, že pochopil skutočnosti a snažil sa s nimi vyrovnať. Jeho láska bola nekonečná, stála aj obete.
Tento diel bol višňou na torte, celé to krásne pozdvihol. Milujem autorkin štýl písania, do príbehu som sa vedela úplne vžiť všetko som prežívala z hrdinami tejto knihy.
Trilógia poukazuje, že všetko v živote sa vyrovnáva s tým dobrým na miskách váh. Neexistuje, že by človek žil celý život v bolesti, smútku a depresii, ak sa ešte stále cíti zle nepotrebne tak musí použiť posledné zbytky síl. Pretože vždy tu je aspoň malá iskierka nádeje, malé svetielko na konci tunela.
Táto séria sa radí medzi tie najlepšie, ktoré som čítala, ak ste ich ešte nečítali tak neváhajte. Toto nebude len také povrchné čítanie, tu nájdete určite hlbší význam.

Čítať viac

4
4

_knizna_ laska_ napísal recenziu

29.12.2020 16:51

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha je super pokračovaním trilógie Placebo. Postavy sa pomaly rozvíjajú a putujú ďalej životom. Autorka má úžasný štýl písania, ani neviem ako mi stránky ubiehali pod rukami.
Ema, postava, s ktorou sa najviac stotožňujem veľmi som si ju obľúbila a mnohokrát by som sa zachovala veľmi podobne ako ona.
Chris, zamilovala som sa, aj keď nebol dokonalý, lebo nikto nie je dokonalý a každý má svoje chyby, bol úžasný.
Michael toho som neznášala, mala som pocit, že sa snaží zničiť vzťah medzi Emou a Chrisom, ale po druhej dtrane ho chápem, každý z nás verí v pravú lásku aj keď si to možno neprizná a minulosť mu troch tú vieru zatieňuje.
Na tejto knihe je užasné, že postavy nie sú dokonalé, ale sú ako každý so svojimi nedokonalosťami. Každá postava tu má svoj životný príbeh a spoločne sa ich životné príbehy pretínajú. Táto kniha ukazuje, že málo komunikácie vo vzťahu nie je vhodné, len ho ničí.
No Emina a Chrisova láska bola natoľko silná, že aj tento "výpadok" prekonala. Pretože láska je silná, láska je liek, je nádej v lepšie zajtrašky, je to krásny cit, občas možno bolestivý, láska je dar. V tejto knihe sú slová spojené v myšlienky, ktoré vás donútia zamyslieť sa nad vaším životom, možno ho trochu zmeniť ale to čo je v tejto knihe sa vážne deje. Nedovoľme našej minulosti aby nás oslabovala a stále pichala v boku, nezabúdajme na ňu, posilnime sa a nevzdávajme sa, verme v malé iskierky nádeje aj v tých najhorších situáciách tak ako Ema či Chris. Ak ste túto trilógiu ešte nečítali tak to určite napravte.

Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol, 2004
Alamut
Vladimir Bartol