Suri

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

20.03.2022 20:13

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak na poslednú časť som sa veľmi tešila. Pri zistení, že má kniha "len" 220 stránok, mi prišlo smutno, pretože by som hrdinke a strhujúcim prípadom určite pridala ďalšie pokračovania. Určite to ale na kvalite neubralo. Tento krát bol príbeh orientovaný na minulosť otca Sarah a tak má čitateľ možnosť vidieť čo-to z detstva Sarah. Popri tom človek až do konca dúfa, že sa konečne nájde a vyrieši svoj vnútorný boj, aby sa mohla vrátiť ku Christopherovi. Kniha opäť ponúka niekoľko nečakaných zvratov a zistení a samozrejme šťastný koniec, v ktorý určite každý kto prečítal predchádzajúce diely dúfa.

Čítať viac

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

20.03.2022 19:44

Druhý diel o inšpektorke Sarah, bol opäť výborný ako prvá kniha. Už pri prvých stranách bolo cítiť, povedala by som štipku feminizmu, a v podstate celá kniha, respektíve príbeh sa niesol v znamení, ženskej sily a rovnosti. Až do posledných stránok, človek vlastne netuší o čo presne ide, kde je tá pointa vraždy/ sprisahania a to naozaj drží čitateľa v napätí. Koniec je pre Sarah krutý a preto je samozrejmé zaobstarať si aj posledné pokračovanie.

Čítať viac

2
Suri

Natália Fernézová získala odznak Plány do budúcnosti

08.02.2022 22:10

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

2
Suri

Natália Fernézová získala odznak Máte čitateľský profil

08.02.2022 22:08

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

08.02.2022 21:59

Kniha predstavuje veľmi kvalitne písané sci-fi, ktoré mňa osobne dostalo aj autorovým štýlom písania. Celý nápad jednotlivých vĺn a "príchod mimozemšťanov" bol písaný detailne a pútavo. Záhada ich príchodu vás donúti čítať ďalej a ďalej. Autor nenechal nič náhode a prikorenil to aj štipkou romantiky medzi hlavnú hrdinku a záhadného Evana. Hneď po prečítaní som musela siahnuť na jej pokračovanie.

Čítať viac

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

08.02.2022 21:46

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak na tretí diel som sa veľmi tešila, zvedavá na rozuzlenie celého príbehu.
Už od začiatku, bolo ale cítiť, že sa kniha neskončí úplne podľa amerických happy-endov, čo vo mne vzbudzovalo pocit, že knihu nechcem nikdy dočítať.
Ale stalo sa a musím priznať, že vyšlo aj pár sĺz. Či už zo samotného konca alebo konca jedného veľkého príbehu, ktorý mal vo svojej podstate veľmi zaujímavé rozuzlenie. Čo sa týka úplného konca, dosť ma mrzelo úmrtie hlavnej hrdinky, ktoré jej správaním bolo trochu predvídateľné, no bolo to písané veľmi jemne a vlastne ukázalo to, že aj keď život nejde podľa našich predstáv, človek ide ďalej a spomína s úctou a láskou. Za mňa celá trilógia hodná prečítania a aj následne filmové prevedenie bolo zvládnuté na úrovni.

Čítať viac

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

08.02.2022 21:34

Po prečítaní prvého dielu trilógie, som nepochybovala, že druhý diel bude zaostávať. Naopak možno že bol aj o niečo lepší. Dej v ktorom sme boli z prvej časti sa veľmi pútavo rozvíjal aj naďalej a ponúkol nám aj nové skutočnosti, ktoré vyplávali na povrch. Viac adrenalínu, akcie ale aj vnútorného sveta jednotlivých postáv. Naozaj super.

Čítať viac

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

08.02.2022 21:30

Ako milovník sci-fi som hneď po prečítaní krátkeho obsahu vedela, že to bude niečo pre mňa. Nemýlila som sa a kniha ma skoro hneď po prvých stranách strhla do svojho sveta. Prakticky hneď po zoznámení sa s jednotlivými frakciami som sa podvedomo snažila zaradiť do jednej z nich.
Cieľavedomá a silná hrdinka nebola jediná, ktorá v celej knihe rezonovala, čo dávalo priestor aj iným postavám, ku ktorým ste si mohli vytvoriť sympatie. Kniha sa čítala jednoducho a sama. Ako žena, tiež musím uznať, že načrtnutý románik bol vykreslený a zvládnutý veľmi dobre, takže občasné stránky romantiky boli dobrým okorenením inak veľmi dobre premysleného sveta v ktorom sa dej odohráva.
To, že sa budem chcieť dozvedieť pravdu, ktorá sa načrtla na konci knihy bolo jasné, takže som neváhala a kúpila si pokračovanie. Kniha nesklamala a vrelo by odporúčam.

Čítať viac

2
2

Natália Fernézová napísala recenziu

08.02.2022 21:00

Siahla som po knihe s cieľom zmeniť žáner, ktorý som doteraz čítala a už samotný vzhľad mi padol do oka. Celkom som sa obávala či má také niečo bude baviť aj napriek prečítanému obsahu, ktorý ma zaujal. Po prečítaní viem, že som chybu neurobila. Samotný fakt, že sa autor opiera o skutočné udalosti ma prinútil, si aj po prečítaní niečo málo o skutočnostiach prečítať a o kúpe ďalšej knihy zo série nebolo pochýb. Sympatická hrdinka mi sadla hneď od prvých stránok, jej osobný život na pozadí ale aj celý jej vnútorný svet a zápletka do ktorej bola vsadená, bola písaná detailnou, pomaly kúskovanou formou čo vás núti neprestať čítať. Čo veľmi kvitujem tak to, že som veľmi dlho nevedela, respektíve nebola som si istá pravdou, pretože spletitosť jednotlivých dôkazov nie je hneď jednoznačná ako pri niektorých lacných krimi. Naozaj som bola prekvapená ako veľmi ma tá kniha dostala. Určite odporúčam.

Čítať viac

2
Suri

Natália Fernézová získala odznak Šťastných 7

13.12.2018 17:27

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

„Ako hviezda k svojej dráhe som celou dušou pripútaný k nej.“

Hamlet - William Shakespeare
Hamlet
William Shakespeare