Miroslava Styková

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2012
2011
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

01.08.2021 11:55

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Takúto knihu by mal mať v knižnici každý jeden z nás. Kúpiť, odložiť ju do police s knihami a siahnuť po nej, keď nastane ten správny moment, ten správny čas. Kniha usmerni, nakopne, pomôže. Určiť priority, rozhodnúť sa, čo je správne, a akým smerom sa posunúť, aby sme dosiahli zmenu, a prekonali aj najťažšie chvíle v živote. Jednoducho, táto kniha má ambíciu ako to dokázať!
Ako vziať svoj život do vlastných rúk, získať nad ním kontrolu a bojovať za to, čo chceme, či potrebujeme v živote dosiahnuť, aby sme sa stali najlepšou verziou seba samých.
Lebo ako píše samotný autor v knihe:
"Pretože ťažké časy a problémy sú nevyhnutné, no utrpenie, to je voliteľné."
A preto:
"Ak spadnem, opäť sa postavím."
Pretože:
"Čím skôr sa totižto otrasiem z pádov a zlyhaní, o to skôr sa dostanem tam, kde mám v živote namierené. A každý jeden deň sa postavíš z postele a spravíš svoje maximum."
Potom:
"Jedného dňa si poďakuješ, že si to nevzdal."
A nakoniec:
"Zabávaj sa. Zamiluj sa. Ničoho neľutuj a nedovaľ ničomu a nikomu, aby ťa sťahovali dole."

Čítaj viac

5
Miroslava Styková

Miroslava Styková získala odznak Máte čitateľský profil

31.07.2021 21:24

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

31.07.2021 19:23

Je to o izolácii a samote, ale aj o priateľstve, zamilovanosti a láske. Je to o tom, že v istom bode sa tam ocitne každá z nás. A táto kniha je/bude presne tým, čo si to dievča/žena potrebuje prečítať.
Aby vedela, že v tom nie je sama.
Aby vedela, že to, čo cíti a čo sa jej odohráva v hlave nie je čudné, či nebodaj zlé.
A aby vedela, že ak to nevzdá, môže to byť nielen skvelá skúsenosť, ale aj najkrajšie okamihy jej života.
Ideálne pre dievčatá/ženy od 16 do 100 rokov :-)

Čítaj viac

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

28.06.2021 18:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Prvý mnou prečítaný krimi román/triler.
Prvý príbeh, v ktorom som sa stotožnila a fandila zápornému hrdinovi. I keď to je otázne, či bol záporný. Vidíte, hneď bránim ho, bránim seba. Takže tak.
Teraz ma len tak napadá, môže byť vražda vôbec vnímaná ako pozitívny čin?
Prvá kniha, pri ktorej som nevedela predpokladať, čo sa udeje na ďalšej strane a už vôbec nie to, ako sa to v tej knihe celé skončí.
A hlavne ako skončí môj hrdina/antihrdina.
Vrele odporúčam. Naozaj. Neklamem.

Čítaj viac

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

27.05.2021 10:25

Nadpis tejto knihy znie síce "výhražne", možno odstrašujúco na prvý kuk, ale obsah knihy tomu rozhodne nenapovedá. Ja by som to zhodnotila ako "klasickú evitovku" (nič v zlom, samozrejme) odohrávajúcu sa v našom hlavnom meste.
Táto kniha v sebe skrýva medzi jednotlivými kapitolami rôzne citáty o láske, živote, ženskej sile, ktoré ju odlišujú od klasických príbehov.
Ako keby nás spisovateľka okrem vtiahnutia do svojho príbehu chcela aj poučiť, prípadne vystríhať nás pred takýmito chlapmi a situáciami v živote. Asi v štýle hesla: je lepšie poučiť sa na cudzích chybách ako na svojich vlastných. Každopádne knihu máte prečítanú raz-dva, jeden maximálne dva večery vám k tomu budú stačiť.
Môj TOP z tejto knihy:
Nastal čas, aby tebe bolo jedno, že je preč ...

Čítaj viac

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

30.04.2021 20:06

Ak ste prežili nehodu Vy, alebo niekto z vašich najbližších, pravdepodobne sa Vám zmenil život, tak ako hlavnej hrdinke, a jej partnerovi v tejto knihe. V takom prípade Vás kniha chytí, a už nepustí, kým ju nedočítate až do konca. V prípade, že nič také nemáte za sebou, a vcítenie sa do prežívania hlavných hrdinov bude možno len povrchne, tak Vás určite dostane štýl akým je táto kniha písaná. Lebo, povedzme si na rovinu Agnes Martin-Lugand píše naozaj dobre.
Každopádne knihu odporúčam starším ročníkom, ktorí už majú čo-to za sebou - jazvy z rozvodu, oklamania/sklamania z podvodu, či iné záležitosti existujúce medzi ľuďmi (a občas prenášajúce sa i z generácie na generáciu). A v takýchto situáciách ma obsah tejto knihy čo ponúknuť, a bude skvelým parťákom počas tých pár dní, kým ju dočítate a pustite ju z ruky.
No niektoré myšlienky s Vami ostanú ešte po dlhý čas po prečítaní tejto knihy alebo dokonca aj navždy.
"Láska moja, prečo som ti nikdy nepovedala "láska moja"? Neviem, ale je načase to napraviť. Cítim to vo svojom vnútri, to meno - meno, ktoré patrí iba tebe".

Čítaj viac

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

26.03.2021 15:43

Odporúčam v prípade, ak máte smutné obdobie, ale tak nejak nehľadáte spoločnosť druhých ľudí, aby ste to zmenili. Pretože ste dospeli k záveru, že zmena musí ísť v prvom rade od vás. Táto kniha vám nielen spríjemní vaše chvíľky, ale bude i skvelým spoločníkom pri tejto ceste, napríklad pri rannej káve, či pri poobedňajšom čaji. A rozhodne bude príjemným spoločníkom i v posteli pri čítaní "kým nezaspím".
Príjemná, milá, nežná ...asi tak nejako by som opísala uvedenú knihu, ak by mi dali k dispozícií len tri slová.

Čítaj viac

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

09.02.2021 12:28

Krásne, milé, výnimočné a zároveň také čudné, až to desí. Iný príbeh lásky, tak odlišný od štandardu. Tak príťažlivý navonok, ale koľkí reálne by ho chceli zažiť, koľkí reálne by to zvládli. Netuším.
Ale bolo to príjemné čítanie, občas náročné na udržanie pozornosti, človek sa musel sústrediť, aby sa nestratil v príbehu. Ale práve to bolo na tom fajn.

Čítaj viac

5
Miroslava Styková

Miroslava Styková získala odznak Šťastných 7

04.02.2021 19:42

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
5

Miroslava Styková napísala recenziu

21.01.2021 17:23

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je rozdelená do 12-tich kapitol, presne ako mesiace v roku. Každej kapitole zodpovedá jeden mesiac v roku, v ktorom hlavná hrdinka opisuje ako sa jej život počas tohto jedného roka zmenil, odchodom z Kalifornie, v dôsledku krachu biznisu i ľúbostného vzťahu, a návratom do rodného Anglicka. Kniha sa číta ľahko, tak povediac na jeden dúšok.
Román ako tento určite nájdete vo svojej domácej knižnici, ale dôvody, pre ktoré si máte kúpiť práve tento román je:
že máte tesne pred 40-tkou, rúca sa Vám súkromný i pracovný život (najlepšie oboje naraz a v jednom čase), prichádza dilema ako ďalej, a či má vôbec význam začínať znova od nuly, a na novom mieste po 40-tke.
Táto kniha Vás po prečítaní buď ukľudní, na-motivuje :-) alebo minimálne spríjemný čas.
Za seba vyberám myšlienku, ktorú som si ja odniesla pri čítaní tejto knihy do ďalších rokoch, ktoré mám snáď ešte pred sebou, i keď mám tesne pred 40-tkou.
"Pocit sily a vyrovnanosti, ktorí pramení z uvedomenia si, že hoci nikdy nebudete celkom presne vedieť, kam v živote smerujete, VŽDY môžete začať odznova. lebo až v momente, keď ste pripravení vzdať sa života, ktorý ste si mysleli, že budete mať, môžete začať žiť život, ktorý vám bol odjakživa súdený."

Čítaj viac

„Láska k písaniu a k čítaniu, to sú neskutočné dary!“

Margaret Atwood