Miroslav Gejdoš

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

5
Miroslav Gejdoš

Miroslav Gejdoš získal odznak Máte čitateľský profil

08.03.2022 11:43

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

08.03.2022 10:43

Túto knihu by si mal prečítať každý, kto si naplno neuvedomuje dôležitosť spánku. Bol som veľmi prekvapený, na čo všetko vplýva kvalita spánku. Spracovanie témy bolo veľmi atraktívne, takže knihu zvládne prečítať takmer ktokoľvek.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

04.08.2021 11:07

Jedným z najväčších lákadiel tohto diela je určite jeho mystifikácia. Predpokladá sa, že ide o skutočný príbeh muža, ktorý prežil dobrodružný život a potom to spísal. Ale nemusí to tak byť. No aj tak radi uveríme. A podľa opísaných zážitkov a štýlu, akým je kniha napísaná, by to z veľkej časti mohla byť pravda. Dej ma dokázal zaujať aj napriek niektorým vágnejším pasážam. Chýbalo mi tam trošku viac spisovateľského talentu, aby mala kniha aj svoju atmosféru, nie len príbeh. Napriek tomu odporúčam pre všetky dobrodružné povahy.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

04.08.2021 10:59

Je skvelé, že sa o duševných chorobách začína viac hovoriť, písať a diskutovať. Táto kniha je však len veľmi letmým pohľadom do mozgu človeka sužovaného depresiami. Skôr je to autobiografia chlapíka, ktorý sa k depresiám priznáva. Osobne som očakával hlbšie ponorenie do problematiky a keď už, tak zaujímavejším štýlom vyrozprávaný príbeh. Je to priemerná kniha - neurazí, dá sa dočítať, ale nepohltí. Dôkazom toho je, že som si po mesiaci od prečítania nevedel spomenúť na meno autora.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

21.10.2019 06:59

Na túto audioknihu som sa veľmi tešil, najmä po prečítaní recenzií. Ja som však zostal trochu sklamaný. Čakal som pútavejšie rozprávanie o živote stromov. Po pár minútach ma to nudilo, aj keď tam boli užitočné pasáže. Pre laika je táto kniha asi príliš.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

17.10.2019 07:57

Tento človek urobil veľmi užitočnú vec, keď sa rozhodol napísať knihu o svojom boji s alkoholom. Rozpráva úplne inak, ako by ste čakali. Nie je to spoveď ožrana, ktorý vyvádzal zverstvá a potom už musel prestať, lebo to bolo neúnosné. Je to úprimné rozprávanie človeka, ktorý ani netušil, že je alkoholik a trvalo mu dlhšiu dobu, kým zistil, prečo sa k alkoholu utiekal. Hoci to bol kňaz, mal na svet, ľudí a dianie okolo neho veľmi paradoxne "veľmi triezvy" pohľad. Veľmi sa mi páčil aj spôsob, akým predstavil fungovanie AA - Anonymných alkoholikov. Myslí, že kniha zachytáva aj tú povestnú nepolapiteľnú esenciu života. Výborné čítanie, odporúčam.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

20.04.2019 16:17

Bulgakov je skevly, ale toto mini dielo mi nepripadalo ani vtipne ani zaujimave. Nicim ma neoslovilo. Pride mi to ako zlatanina vsetkeho a nicoho. A to som velky fanusik Bulgakova.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

16.04.2019 10:00

Hoci ide o rané dielo Bulgakova, má neuveriteľnú charizmu. Hoci nie som fanúšik príbehov z lekárskeho prostredia, táto kniha je výnimočná a veľmi sa mi páčila. Autorov štýl je tu úplne iný ako v jeho najslávnejšej knihe Majster a Margaréta, ale o to vôbec nejde. Mňa táto útla kniha ohromila vďaka svojej atmosfére. Najlepšia poviedka je Morfinista, ale aj všetky ostatné sú vynikajúce.

Čítať viac

5
5

Miroslav Gejdoš napísal recenziu

16.04.2019 09:52

Kniha sa číta ľahko, je to taká oddychovka. Boli tam vtipné scény, ale aj niekoľko momentov, kedy sa človek musel zamyslieť nad tým, aká zákerná je závislosť od alkoholu. Pre všetkých, ktorí si radi vypijú (aj pre tých, ktorí s tým chcú skončiť), by to mala byť povinná výbava knižnice. Inak film je tiež dobrý, ale kniha bola predsa len lepšia. Ťažko sa porovnávajú, sú v mnohých ohľadoch rozdielne.

Čítať viac

5
Miroslav Gejdoš

Miroslav Gejdoš prečítal knihu

13.10.2017 05:54

Hráč - Fiodor Michajlovič Dostojevskij, 2002
Hráč
  • Fiodor Michajlovič Dostojevskij
4,1
12,05 €

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski