Vianoce

Michal Kovacik

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

3
Michal Kovacik

Michal Kovačik získal odznak Máte čitateľský profil

22.11.2020 21:34

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

16.11.2020 22:16

Nie, mrzí ma to, ale toto nie. Mindráky hlavnej vyšetrovateľky mi už prerastali cez hlavu a poriadne ma sra...jedovali. A zápletka, hoc sa vyvíja veľmi temnodobre, skončí pri... Pričom vlastne?! Tak ako bola prvá časť neskutočne zaujímavá a napínavá, tak sa dvojka nedoťahuje ani v náznaku.

Čítaj viac

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

16.11.2020 22:11

Naozaj veľmi dobré čítanie s neuveriteľne svinskou zápletkou, ktorá ťa nenechá na pokoji, až kým s nádejou neotočíš na ďalšiu stranu, aby si zistil, že... Paráda, bavil som sa a tlieskam.

Čítaj viac

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

16.11.2020 22:08

Nebol to síce Stein s Barbaričom alebo Báthory a tiež by som občas ocenil, ak by strelci triafali aj inam, než len doprostred čela, ale inak som sa bavil a zhltol to na jeden šup. Hlavný hrdina je navyše premakaný "hajzlík" a doteraz neviem, či mi bol sympatický.

Čítaj viac

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

16.11.2020 22:04

Dobré a predsa nie excelentné. Nie vyslovene zlé, ale akosi mi čosi chýbalo. Čosi v hlavných postavách nebolo alebo naopak bolo a nemalo byť. Neviem to zatiaľ uchopiť, nie to ešte správne pomenovať, ale to niečo v pozadí mi nedovolí dať poslednú 5. hviezdu. Inak dej plynul svižne, o zvraty takisto nebola núdza a prostredie nórskeho provinčného vidieka ma takisto veľmi bavilo. Akurát trojuholník Roy, Carl a S...top, ďalej už nepoviem nič - prečítaj si a potom sa so mnou vyhádaj...

Čítaj viac

3
Michal Kovacik

Michal Kovačik získal odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

28.02.2019 11:54

Oceňujem hru mačky s myšou, ktorú sa s nami autor snaží hrať a do istého momentu mu to aj celkom vychádza... Čitateľ najprv vie, že za všetkým sú démonické sily, potom to zase nevie, opäť sa to dozvie a zase mu to autor celé spochybní. To je asi najväčšie pozitívum príbehu s inak veľmi otrepaným námetom. Horší bol už samotný preklad, ktorý miestami kazil zážitok a nútil k zamysleniu, čo za Lumena to vlastne prekladal do slovenčiny... (?) No a potom niektoré dejové linky, ktoré úplne zbytočne zavádzajú, odvádzajú pozornosť k nepodstatným veciam alebo (čo je úplne najhoršie) prezrádzajú dôležité časti skôr, než k nim príde. To platí hlavne pre blogerské pasáže, ktoré by si zaslúžili celkom onakvejšie umiestnenie v texte.

Čítaj viac

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

07.01.2019 12:27

Skvelá kniha, aj keď treba brať do úvahy roky, kedy vznikla. Odvtedy pretieklo už veľa času a zombie už vyčerpali svoj desivý potenciál. Napokon aj film sa dočkal zopár filmových spracovaní, takže príbeh je celkom známa klasika aj pre toho, kto o Kingovi zatiaľ nepočul (existuje vôbec niekto taký? :D ). Pre mňa určite super čítanie, i keď musím priznať, že som si všimol jeden obrovský fejl. Aj majster hororu dokáže všetko skaziť jednou vetou na konci druhej časti. Bolo to tak silné, že mi to pokazilo veľa šokov v záverečnej časti knihy a doteraz sa mi Zvierací cintorín spája s príkladom - "ako sa dá všetko pokaziť v priebehu sekundy".

Čítaj viac

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

07.01.2019 10:39

Od začiatku to je typický Karika - dokonale rozohraná partia na malom priestore s minimom postáv. Akurát v tomto prípade tá partia niekde v polovici stratila dych a potom sa už len vliekla. Až som sa pristihol pri tom, ako sa modlím, aby už konečne skočil. Bol som dokonca odhodlaný tam vyliezť a zhodiť ho osobne! Niekde pri strane 200 som už uvažoval, že skočím namiesto neho. Ak bol toto zámer autora, tak sa vydaril, ale nemyslím, lebo Karika nie je blbec, ktorý by si všetkých čitateľov nechal pozhadzovať do priepasti. :D A tak, aspoň rok nechcem počuť slová ako prázdnota, hĺbka, výška a pod. No nič, aj majster tesár sa niekedy utne.

Čítaj viac

3
3

Michal Kovačik napísal recenziu

22.10.2018 19:47

Taká tá dokonale predvídateľná upírska zápletka, ktorá je poctou klasike, za to však skvele napísaná a aj dej sa s tým príliš nepára, ale odsýpa skutočne plynule. Takže, áno... Môže byť. Myslím, že žiadneho fanúšika príbehov o upíroch to nemôže uraziť.

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia