Michaela Demčová

6

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

04.10.2023 06:00

Ako dlhoročná fanúšička youtube kanálu Krimi príbehy som si túto knihu jednoducho nemohla nechaj ujsť! A absolútne ma nesklamala. Nakoľko je to prvotina autorky Stanky, nemala som prehnané očakávania a to bola moja chyba. Kniha sa číta výborne, oceňujem logickú nadväznosť myšlienok, čo v knihách tohto typu často chýba, lebo stavajú len na ohúrení čitateľa. Zaujímavé, dejovo skvelé, jednoduchý jazyk použitý na vyjadrenie náročných myšlienok, pohnútok, stavov a situácii. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi "true crime", ale aj tým, ktorí nie, som si istá, že aj vás to očarí! :)

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 11:57

Zrejme to, čo teraz napíšem, bude veľmi zvláštne, ale... Malý princ mňa osobne nikdy nejako hlboko neočaril. I keď ide o knihu, ktorá je kultová a plná krásnych myšlienok, pre mňa nikdy nebola tou, ku ktorej by som sa rada vracala alebo na ňu nejako obzvlášť spomínala. Áno, rozhodne patrí ku knihám, ktorú by mal mať prečítanú každý poriadny knihomoľ, ale nie preto, že by bola taká skvelá, ale minimálne zo slušnosti či zvedavosti voči tomu, aké má celosvetovo dlhé roky skvelé ohlasy. V mojom prípade naurazila, no ani nenadchla.

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 11:52

Jupiter, Peter a Bob sú mojou láskou už od útleho detstva, nie nadarmo mám doma celú zbierku kníh z tejto početnej série. Konkrétne táto časť je jedno z mojich NAJ! Skvelý dej, dobrá zápletka, veľa prekvapení a ešte viac zdravého tínežerského chlapčenského humoru, ktorý mám v týchto knihách (okrem iného) tak rada. A ako už býva zvykom, zasa raz sa ukáže, že najväčším škodcom je človek, no sila úprimného priateľstva dokáže zdolať akéhokoľvek protivníka.

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 11:21

Kam dokáže zájsť "kolektívna nevšímavosť"? Čo sa stane, ak spravodlivosť nemá na tomto svete miesto, pretože ľudia zatvárajú oči pred pravdou a snažia sa nezamotať do cudzích ľudských osudov? Táto kniha sa mi prvýkrát dostala do ruky ešte počas štúdia na VŠ, kedy som k nej urobila komplexný podrobný rozbor... A stratila som reč. Skvelá! Bola to zároveň prvá (a nie posledná) kniha, ktorú som prečítala od samotného Márquez-a, majstra magického realizmu, ktorého knižné tituly nemajú v tomto žánri konkurenciu.

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 11:13

Starý dobrý Sherlock Holmes a jeho verný priateľ doktor Watson sú späť. Načo ich predstavovať. Tieto kultové postavy z pera A. C. Doyle-a poznajú všetci. A ich príbehy takisto, pretože sú stávkou na istotu, a to nie len pre vďačných čitateľov detektívok. Vrelo odporúčam! :)

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 11:08

On je krásny, úspešný, bohatý a egoistický. Ona je krásna a inteligentná, no vplyvom životných okolností nedobrovoľne obratá o vlastné sebavedomie so sklonom k spochybňovaniu vlastných schopností. Čo sa stane, keď má ona zlý deň a ich vzájomné stretnutie rozpúta vzburu emócií na oboch stranách? Kniha napísaná veľmi jednoducho, no zároveň ľahko, hravo a príjemne. Kniha, ktorá vám dovolí postupne spoznať starosti i radosti oboch protagonistov a ukáže vám, že aj protipóly sa môžu priťahovať, že aj spojenie ohňa a ľadu môže fungovať, ak je ochota a láska na oboch stranách. Krása!

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 10:58

Ak máte radi staré domy, ich čudných obyvateľov, všadeprítomné tiene, neistotu a zlé sny, ktoré vlastne nie sú snami, ale strašidelnou realitou, táto kniha bude rozhodne pre vás! Ja som si ju vybrala náhodne, len tak, lebo mi na prvý pohľad padla do oka a neľutujem to. Nápad nie veľmi originálny, no podaný originálnou formou s dejovými turbulenciami, mátožnými predtuchami a strachom z neznámeho i známeho zaručujú veľmi dobrý zážitok. Jednoduché čítanie, ktoré neurazí, naopak, správnym spôsobom pošteklí všetky zmysly a keď sa zotmie, podvedomo vás prinúti nechať vo všetkých miestnostiach zažaté svetlo. Pre istotu. :)

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 10:17

Kniha, ktorá pôsobí jednoducho, no číta sa ťažko. Sama neviem, či som od nej mala nejaké očakávania, predsa len, je to svetová klasika. Avšak, pre mňa bola naozaj len priemerom. Samozrejme, ak vás zaujíma tematika mora, lovu veľrýb a celkovo života "na palube", bude to pre vás to pravé orechové, no mňa nenadchla. Nie som typ, ktorý rád číta siahodlhé opisy, preto upozorňujem, kto to má rovnako, ako ja, bude sa nudiť. Miestami mi pripadala monotónna, po pár kapitolách som mala chuť odložiť ju z ruky. Čo by bola koniec koncov škoda, lebo má naozaj čo ponúknuť. No musíte vedieť čítať medzi riadkami. :)

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 10:10

Knihu som dostala ako darček, pretože moje okolie veľmi dobre vie, že dobrá detektívka, to je moje! Prečítala som ich už naozaj dosť, až som došla do bodu, keby som si povedala, že ma už nemá čo prekvapiť.... A potom prišli Vraždy na internáte. Perfektné! :) Písaná formou starej dobre klasiky, kedy sa dej stupňuje takým tempom, až máte pocit, že zo zvedavosti vybuchnete. Veľmi chválim. Dej výborný, štýl písania takisto. O to viac som nemohla uveriť, keď som neskôr zistila, že autorka píše knihy prevažne diametrálne odlišného žánru a toto je jej prvotina!

Čítať viac

6
6

Michaela Demčová napísala recenziu

21.09.2023 10:00

Po tejto knihe som už dlhšie pokukovala vždy, keď som vošla do kníhkupectva, ale čas na ňu prišiel až prednedávnom. Dej troška predvídateľný, zamotaný v totožných cyklických kruhoch, no dávajúci človeku zakaždým nové a nové životné ponaučenie. Čakala som trošku katarznejší koniec, preto jedno hviezdička dole, ale nevadí. Uvedomenie s skutočnosti, že hranica medzi tým, kedy je človek človekom a kedy sa stáva zverom, sa dostavilo. :)

Čítať viac

„Písmo hovorí, že Boh nám nepripisuje k dobru to, že máme radi ľudí, ktorých chceme mať radi. Nie. Pripisuje nám k dobru, ak milujeme nemilovateľné.“

Rovnako iný ako ja - Ron Hall, Denver Moore, 2011
Rovnako iný ako ja
Ron Hall, Denver Moore