Matej Babuliak

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Rád čítam.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Rád čítam.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Matej Babuliak napísal recenziu

11.01.2021 18:42

Príjemná kniha. Trochu iná ako ostatné Hailey-ho knihy. Príbeh osvetľuje riadenie modernej demokratickej spoločnosti vo chvíľach veľkej krízy. Dej je v podstate rozdelený na dve základné dejové roviny, kde jedna z nich je zdanlivo banálna avšak nakoniec sa obe veľmi príjemne prepletú. Je zaujímavé sledovať jednotlivých hrdinov, ako sa k danej situácií stavajú. Hailey poukazuje na krehkosť svetového mieru a dokresľuje v akej situácií sa svet pohyboval koncom 60-tych rokov. Autor veľmi trefne opisuje jednotlivé charaktery bez akéhokoľvek subjektívneho hodnotenia. Každá postava má svoje kladné aj negatívne vlastnosti.

Čítaj viac

2
2

Matej Babuliak napísal recenziu

12.12.2020 13:34

Kniha má detektívny charakter, ale detektívku od nej čakať netreba. Dej je v podstate jednoduchý a kniha sa ani nesnaží byť náročná detektívka. Jedná sa skôr o opis osoby. neobyčajného človeka. Autor využíva detektívku ako spôsob odhaľovania charakteru výnimočného človeka. Opisy sú veľmi živé, autor je veľmi rozhľadený a tento fakt je cítiť aj v knihe. Ja som túto knihu doslova zhltol.

Čítaj viac

2
Matej Babuliak

Matej Babuliak získal odznak Máte čitateľský profil

08.12.2020 09:37

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

2
2

Matej Babuliak napísal recenziu

08.12.2020 08:50

Hailey je klasa. Je to autor o ktorom môžeme bez nadsázky povedať, že vie písať. Aj táto kniha sa akoby číta sama. Postavy majú veľmi jasný charakter a dej je strhujúci. Kniha opisuje chod gigantickej energetickej spoločnosti v USA v dobe energetickej krízy. Hailey predstavuje tento svet z pohľadu mladíka pracujúceho vo výkonnom manažmente spoločnosti. Poukazuje na ťažkosti s ktorými sa spoločnosť stretáva, ale vtiahne nás aj do osobných životov jednotlivých postáv, taktiež pridáva aj štipku napätia v podobe detektívnej zápletky. Pre mňa osobne bolo fascinujúce čítať opisy ľudí, ktorý na jednej strane sú závislý na elektrickej energii a na strane druhej sa všemožnými spôsobmi snažia spoločnosti brániť v jej rozvoji a fungovaní, myslím, že to je aktuálne aj dnes.

Čítaj viac

2
2

Matej Babuliak napísal recenziu

08.12.2020 08:31

Túto knihu vrelo odporúčam. Dokonca si myslím, že by táto kniha mala byť zaradená do povinného čítania. Autor príjemným spôsobom vysvetľuje zmeny, ktoré sa v tomto rýchlom svete dejú a načrtá predstavu ako sa asi bude spoločnosť vyvíjať.

Čítaj viac

Hojnost
  • Peter H. Diamandis
  • Steven Kotler
4,5
18,15 €

2
Matej Babuliak

Matej Babuliak získal odznak Šťastných 7

08.12.2020 08:23

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
Matej Babuliak

Matej Babuliak získal odznak Plány do budúcnosti

13.02.2017 08:53

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven