Martin Hanko

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Verný zákazník
Knihy roka 2023
2023
Knihy roka 2022
2022
Knihy roka 2021
2021
Hviezda severu
Krimiláčik
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
Martin Hanko

Martin Hanko získal odznak Knihy roka 2023

13.03.2024 07:05

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
12
Martin Hanko

Martin Hanko získal odznak Knihy roka 2022

23.11.2023 06:08

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2022 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2022
12
Martin Hanko

Martin Hanko získal odznak Knihy roka 2021

26.05.2023 13:18

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2021
12
Martin Hanko

Martin Hanko získal odznak Šťastných 7

08.05.2023 16:27

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
12
12

Martin Hanko napísal recenziu

01.01.2023 16:09

Musím priznať, že túto knihu nedočítam a jej pokračovanie čítať nebudem. Na základe recenzií som sa na knihy tešil a vypýtal som si ich ako darček. Sú pre mňa ale sklamaním.

Nechcem nikoho odradzovať od nákupu. Autor poskytne celkom dostatočné množstvo faktov o ktorých čitateľ zatiaľ nevedel. Keby bola kniha iba o týchto faktoch a bola napísaná zaujímavým štýlom tak by dostala minimálne 4 hviezdy. Autor ale na základe svojich tvrdení vyvodzuje závery s ktorých vyznieva, že vývoj histórie ľudstva vlastne ani inak prebiehať nemohol. Kladie väčšiu váhu na skutočnosť, že niekde stoja pohoria alebo sa rozprestierajú roviny, ako na všetky ostatné aspekty dokopy.

Čítať viac

12
12

Martin Hanko napísal recenziu

01.01.2023 15:35

Darovaná kniha a sám by som si ju nekúpil. O to väčšie prekvapenie pre mňa kniha bola.
Knihu jednoznačne odporúčam prečítať.

Nechápem ( vlastne asi aj hej ) negatívne recenzie na knihu. Ja osobne by som mal výhrady k niektorým tvrdeniam, ale predpokladám, že pri možnosti diskusie by dokázal autor obhájiť svoj názor. Vzhľadom na životnú situáciu v ktorej knihu písal a hlavne na obmedzený rozsah na ktorom mohol myšlienky prezentovať je možné, že niekto považuje štýl písania za arogantný alebo zdroje dát za chybné a podobne. Ku dátam sa vyjadriť teraz neviem, ale takmer všetky ostatné výhrady len poukazujú na dôvody prečo vlastne táto kniha musela byť napísaná. Aj keby táto kniha neobsahovala žiadne zdroje a dáta (a že ich je dosť) je vynikajúcim pohľadom na spôsob myslenia ktorý mi je blízky a ktorý považujem za veľmi potrebný.

Čítať viac

Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund, 2019
Moc faktov
  • Anna Rosling Rönnlund
  • Hans Rosling
  • Ola Rosling
4,7
19,90 €

12
12

Martin Hanko napísal recenziu

13.06.2022 15:44

Kniha neohuruje nápadom ktorý by tu už nebol. Autor však dokáže písať veľmi pekne a stánky ubúdajú po desiatkach.

Ak autor vydrží pri remesle spisovateľa tak sa v budúcnosti môžeme tešiť na nádherné humorné knihy.

Čítať viac

12
12

Martin Hanko napísal recenziu

10.06.2022 17:52

Ak niektorej recenzii tu na Martinuse chýba hoci iba jedna hviezda, znamená to iba toľko, že recenzent nežil v Londýne prípadne ho pár krát nenavštívil.

Máte radi fantastickú literatúru? Boli ste v Londýne a ostali vám pekné spomienky? Máte radi anglický "humor"? S knihy budete nadšený a neváhajte s kúpou.

Humor je v zátvorkách pretože kniha nie je vyslovene humorný román. Je ale písaná v tom typickom ale ťažko definovateľnom anglickom duchu. Bez znalosti života v Londýne budete ukrátený o množstvo zábavy. Takej tej zábavy ako keď sa doťahujete so známym zo susedného mesta (dediny) na niečom čo už ktokoľvek z iného okresu nechápe.

Na druhej strane môže byť kniha dobrý impulz pre výber dovolenky alebo aspoň predĺženého víkendu. Naplánovať si jeden deň výletom po miestach s knihy, nasávaním atmosféry a pozorovaním Londýnčanov objavovať vtipné pasáže ktoré pri prvom čítaní vyprchali do prázdna.

Kniha však má jedno veľké mínus. Aspoň slovenský preklad zo Slovartu 2019. Jedná z veci ktorá je pre Londýn typická je výraz "Mind the gap", ktorý je v knihe preložený ako "Pozor na nohy". Tento preklad považujem za veľmi nešťastný.

Čítať viac

12
12

Martin Hanko napísal recenziu

06.06.2022 14:34

Spôsob alebo štýl ktorým je kniha písaná som očakával a preto ma nezarazilo, že sú to vlastne "iba" knižne vydané články ktoré nájdete v časopisoch venovaných histórii.

Ak je v knihe uvedené pozadie vzniku tejto knihy tak som ho pravdepodobne prehliadol. To najväčšie sklamanie s knihy je dojem ktorý vo mne vyvolala. A to, že kapitoly vyzerajú naozaj ako by boli písane pre časopis a nie pre knihu. Samozrejme nie všetky ale stále som mal dojem akoby mali autori predpísaný počet znakov ktoré nesmú prekročiť. Chýbal mi zápal historika ktorý dokáže hodiny rozprávať napríklad o vývoji kovania na mestských bránach.

Celkovo však knihu odporúčam a určite si kúpim ďalšie pokračovania.

Čítať viac

12
12

Martin Hanko napísal recenziu

06.06.2022 14:08

Je iba málo sérii kníh kde druhý diel nie je iba slabý odvar toho prvého. Som rád, že som na ďaľšiu takú narazil.

Prvej knihe som vytkol málo deja v záplave textu. Teraz po prečítaní druhej knihy by moje hodnotenie vyzeralo inak. Moje výhrady sú vlastne stále rovnaké, ale teraz už prvý diel beriem skôr ako dlhý úvod do veľmi zaujímavého sveta. Ani v druhej knihe autor neprináša akciu za akciou a vývoj postáv a deja ide vychádzkovým tempom. Tempo je však príjemné a nebudí dojem zbytočného vŕšenia písmeniek.

Knihu odporúčam ale ak nie ste sto percentný fanúšik fantastickej literatúry odporúčam počkať s celou sériou na jej ukončenie. Vývoj príbehu a koniec tejto knihy môžu naznačovať rovnako veľkolepý tretí diel ako aj pokazenie celej série.

Čítať viac

„Na veľa ciest v živote sa dá zohnať mapa, ale najvzácnejšie sú tie, ktoré nečakáme. “