Mária Suchodovská

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2019
2015
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
Mária Suchodovská

Mária Suchodovská získala odznak Šťastných 7

05.01.2022 12:30

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

7
Mária Suchodovská

Mária Suchodovská získala odznak Máte čitateľský profil

18.02.2021 21:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

7
7

Mária Suchodovská napísala recenziu

18.02.2021 20:33

Mám rada knihy, pri ktorých si oddýchnem a predsa nejdem spať, kým ich nedočítam. Kniha mi dala romantiku, nedočkavosť, útrapy a aj tešenie sa na pokračovanie... a mnoho iného. Prečítala som veľa historických románov ale táto Vám zostane ešte dlho v pamäti a odporúčam kúpiť všetky knihy, ktoré doteraz od tejto autorky vyšli (5) aby Vám nebolo ľúto to čakanie keď sa dostanete k ďalšej.
PS: Držím autorke palce aby mala múzu napísať ešte veľa pútavých kníh, rada si ich kúpim :-)

Čítať viac

7
Mária Suchodovská

Mária Suchodovská získala odznak Šťastných 7

21.09.2019 17:14

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

7
7

Mária Suchodovská napísala recenziu

05.05.2019 14:30

Tieto knihy sú veľmi ľahko sa čítajúce. Spríjemnia deň, človek aj zabudne, že deň sa prehupne do skorého rána. Čo sa týka deja, tak nič závažné sa tam nedeje ale táto séria je skôr o pocitoch, o zmene povahy, o zmierení samého so sebou..... Ja osobne som prežívala každú zradu, nepochopenie, sklamania, šťastie, proste takmer všetko som prežívala s hrdinami tejto série. Oplatí sa to prečítať ak máte radi oddychovky.
Prečítanie knihy ma primälo ísť aj do kina na film, ale film veľmi stráca za knižnou podobou.

Čítať viac

7
7

Mária Suchodovská napísala recenziu

04.04.2019 13:46

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Som vernou čitateľkou kníh pani Pronskej. Musím sa priznať, že som túto knihu prečítala medzi regálmi kníhkupectva. Prišla som si ju kúpiť, no začítala som sa tak, že som sa nevedela od nej odtrhnúť. Mám veľmi rada štýl písania pani Pronskej, dobre si pritom oddýchnem a rýchlo sa vžijem do príbehu, až zabudnem, čo sa okolo mňa deje.
Táto kniha nestráca na kvalite, patrí spolu so Zradenou ľúbosťou k mojim najobľúbenejším od tejto autorky. Nechcem prezrádzať nič z deja, kto má chuť nech si to prečíta, nezaberie mu to veľa času a zaručujem, že mu ho spríjemní.
Ďakujem pani Pronská, že píšete takéto knihy a už teraz sa teším na ďalšie, ktoré si od Vás prečítam.

Čítať viac

7
Mária Suchodovská

Mária Suchodovská získala odznak Pravý knihonaut

22.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

7
7

Mária Suchodovská napísala recenziu

07.03.2017 20:03

Toto hodnotenie som nazvala "S odstupom času" preto, lebo som ju čítala pred viac ako mesiacom a pol. Väčšinou píšem hodnotenia, ak píšem, hneď po prečítaní knihy - keď som ešte vžitá s dejom a mám ju čerstvo v pamäti. Urobila som po prvýkrát zmenu, pretože si veľmi cením knihy pani Pronskej, lebo mi dávajú radosť, slzy, oddych, potešenie, proste krásne pocity a vždy si pamätám všetky knihy, ktoré som čítala, aj doteraz......aj tie, ktoré som čítala pred rokmi.
Čo sa týka tejto knihy, začiatok bol úchvatný, hneď som sa vžila s hrdinkou, dej bol takisto pekne spracovaný. Nadobudla som taký pocit, že hrdinka bola ,v porovnaní s hrdinkami iných kníh pani Pronskej, istejšia, sebestačnejšia, odvážnejšia ...... azda som zvolila vhodné slová. Preto som dala iba štyri hviezdičky, lebo pamätám si začiatok a takisto aj koniec, a viem, že dej bol pekný, ale nepamätám si ho ako u ostatných kníh. Možno to bude tým, že už mám favoritku medzi knihami pár mesiacov, asi sú to roky - samozrejme medzi knihami pani Pronskej.
Ale nedá mi. Musím sa Vám poďakovať pani Pronská, že ste vzali do ruky pero, klávesnicu, hocičo a začali ste písať. Ozaj mi spríjemňujete chvíle, či je leto alebo zima. Mnohokrát mi Vaše knihy predlžujú noc a skracujú spánok, ale aj za to Vám ďakujem. :-)

Čítať viac

7
7

Mária Suchodovská napísala recenziu

03.01.2016 13:31

Podarená a vysokoprekvapujúca kiha. Páčilo sa mi, že mi autorka počas 200 strán ukazovala iba malé časti. Akoby ma nechala skladať puzzle a ja som nevedela aký obrázok nakoniec vyjde. Vážne som zostala v šoku, keď som zistila podstatu toho všetkého, čo sa dialo. Veru, veľmi zaujímavé spracovanie. Zaradila by som to skôr asi k trileru popravde ako k nejakej ľúbostnej erotickej literatúre. Veľmi by sa mi páčilo, ak by autorka rozvinula trebárs jeho detstvo v nejakej knihe. A takisto mám pocit, že táto kniha čaká na svoje pokračovanie - teda tým epilógom som nadobudla taký dojem. Dúfam, že som nič neprezradila a nerozhodných čitateľov len navnadila.

Čítať viac

7
7

Mária Suchodovská napísala recenziu

01.01.2016 23:16

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Opäť, zas a znova ma pani Pronská nasýtila. Skladám veľkú poctu za tento príbeh. Hlavní hrdinovia sú vykreslení skvelo, takisto aj záporné, či negatívne postavy deja. Začiatok ma hneď pohltil. S hlavou hrdinkou som pociťovala každú ranu, ktorú obdržala. Veľmi sa mi páčilo, že sa autorka nevenovala len hlavným hrdinom, ale vytvárala a popisovala aj osudy záporných postáv. Dej bol podľa mňa skvelý. Klobúk dole. Malá chybička krásy prišla v momente, keď sa Seleina priznala Ctiborovi so svojím tajomstvom - vtedy sa trošku stratila dynamika, ale opäť to naštartovalo po pár stranách. A takisto, keď prišla Jozefka za Seleinou v tuhej zime, keď bol sneh a mali tú možnosť, že sa rozprávali počas toho ako sedeli v tráve. ;-)

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes