Knihy
E-knihy

Mária Hudcovičová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Mária Hudcovičová

Mária Hudcovičová prečítala knihu

13.01.2020 20:46

5
Mária Hudcovičová

Mária Hudcovičová získala odznak Máte čitateľský profil

27.07.2019 09:21

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

5
5

Mária Hudcovičová napísala recenziu

25.04.2019 07:29

Perfektná kniha - oddychovka. Chytila ma hneď od začiatku. Nielenže sme sa posunuli od stredoškolského areálu (v Twilighte) na univerzitnú pôdu, ale aj problémy, ktoré sa odohrávali nemali čisto romantický charakter. Dej prebiehal oveľa zložitejšie, bolo to plné zvratov, nečakaných udalostí a postáv, s ktorými sa aj neskôr pracovalo. Napriek tomu sa všetko dalo chápať a nebolo treba sa vracať o pár strán dozadu, kto je kto a čo kto povedal. Opisy boli krátke - len na dokreslenie predstavy - čiže človek, ktorý ich nemá veľmi v láske, sa nudiť nebude.
Kto sa to rozhodne čítať v anglickom jazyku neoľutuje, angličtina je tam pomerne jednoduchá.
Od 2018 existuje aj seriál, ktorý sa verne drží knihy (aspoň 1. séria), pokiaľ neviete, či vás to bude baviť, skúste začať pozerať to a uvidíte. ;)

Čítaj viac

5
Mária Hudcovičová

Mária Hudcovičová získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

5
5

Mária Hudcovičová napísala recenziu

20.12.2018 17:03

Výborne napísané, vtiahne okamžite do deja. Druhú polovicu knihu som sa fakt nevedela od toho odtrhnúť. Je to napísané v peknej angličtine, ktorej sa dá v pohode rozumieť, i keď občas sa tam vyskytovali teenegerské skratky a slangové výrazy, ale dalo sa to z deja domyslieť.
Bála som sa toho, či to nebude čítanie čisto pre teenegerov (kedže je to z toho prostredia), avšak bola som veľmi milo prekvapená, že to nebola nejaká lacná detektívka, alebo lacná love story, ale naozaj veľmi dobre prepracovaný dej aj postavy.

Čítaj viac

5
Mária Hudcovičová

Mária Hudcovičová získala odznak Šťastných 7

07.12.2018 10:04

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

5
5

Mária Hudcovičová napísala recenziu

04.12.2018 18:46

Kniha z obsahovej stránky je naozaj veľmi dobre spracovaná, okrem slovnej zásoby sú tam cvičenia na precvičenie a aj praktické tipy. Jediné mínus by som povedala, že som čakala trochu viac obsahu, pretože i na to, že to malo pomerne málo strán (aspoň oproti Grammar In Use), tak tam bolo veľa úvodných a záverečných strán. Pokiaľ si však človek potrebuje zdokonaliť akademickú slovnú zásobu (napr. na písanie bakalárskych a diplomových prác), tak to naozaj odporúčam. :)

Čítaj viac

5
Mária Hudcovičová

Mária Hudcovičová získala odznak Hráč knižnej šifry

03.12.2018 12:00

Vaše aktívne zapojenie sa do Poslednej knižnej šifry si zaslúži odznak! A veríme, že nebude ani zďaleka posledný za účasť v knižných súťažiach. Len tak ďalej! :-)

5
5

Mária Hudcovičová napísala recenziu

26.04.2018 21:44

Klasika, ktorú sa oplatí prečítať. Je písaná svojským humorným štýlom Jane Austen a je tam veľmi pekne vyobrazený príbeh, ktorý má dosť nečakané zvraty. Trojdielne filmové spracovanie z roku 2008 bolo vernou kópiou tohto diela, avšak, odporúčam si to určite prečítať, lebo to stojí za to. :) Ja som to čítala konkrétne v anglickom jazyku a bolo to veľmi príjemné čítanie, i keď angličtina 19. storočia je pomerne náročnejšia oproti dnešnej, ale má to svoje čaro.

Čítaj viac

5
Mária Hudcovičová

Mária Hudcovičová získala odznak Horúce novinky

06.11.2017 08:34

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

„Celý svoj život sa pokúšam naučiť čítať, vidieť, počuť a – písať.“

Carl Sandberg