Marek

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Marek

Marek Vozárik získal odznak Magický návrat

30.01.2024 10:39

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

Magický návrat
5
Marek

Marek Vozárik získal odznak Študent mágie

30.01.2024 10:39

Vyzerá to tak, že vlastníte celú sériu Harry Potter! Vaša knižnica sa tým pádom zmenila na prechod do magického sveta, také domáce nástupište 9 a 3/4 :-)

Študent mágie
5
Marek

Marek Vozárik získal odznak Šťastných 7

24.12.2022 13:13

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

11.11.2021 08:06

Bol to boj! Pri prvej knihe som hovoril, že mi nevadí počet strán no túto by som o 100-150 strán skrátil. Inak to je podobné ako prvý diel, veľa postáv, zamotaný dej a rozuzlenie príde v poslednej kapitole. Priznám sa, že som z poskytnutých stôp netušil kto je vrah a ak sa to nejakému čitateľovi podarilo, tak klobúk dole.

Čítať viac

5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

11.11.2021 08:06

Autorka je Američanka žijúca v Paríži. Vychováva 3 deti a porovnáva americkú a francúzsku výchovu. Často je nám - čitateľom zo Slovenska a Česka tá francúzska (európska) výchova bližšia a niektoré veci z knihy sú nám prirodzené. Napríklad autorka sa pozastavuje nad tým, že deti vo Francúzsku musia zdraviť a nezdravenie je považované za neslušné. Alebo, že malé deti vo Francúzsku nejedia denne chipsy a nepijú colu. To je rovnaké aj u nás. Niektoré myšlienky sú však zaujímavé a začíname ich skúšať doma. Nájdu sa aj časti v knihe s ktorými nesúhlasím vôbec - jasle napríklad. Z tohto dôvodu mám z knihy zmiešané, ale ak si z nej vyberie človek len to, čo potrebuje, prečo nie? 7/10

Čítať viac

5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

11.11.2021 08:05

V deji sa vraciame do minulosti. 90te roky majú svoju atmosféru. V tomto diely nevystupuje veľa postáv a teda nie je problém uhádnuť “kto je vrah”. Ja som na to prišiel asi na 200 stránke, ale skúsenejší čitatelia na to prídu určite skôr. Aj napriek tomu je do dobré čítanie, bez hluchých miest.

Čítať viac

5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

11.11.2021 08:04

Zaujímavý názov a cena 3€. To boli dva dôvody, prečo som si tuto knihu spontánne kúpil pri návšteve kníhkupectva. Očakávania neboli veľké, ale kniha ma zaujala natoľko, že som ju prečítal za pár dní. Autorom je, teraz už bývalý, kňaz. Keď si knihu prečítate, pochopíte prečo. Jeho exkomunikácia (ne)priamo súvisí s jej obsahom. Je to zaujímavá osobnosť, odporúčam si ho vygoogliť. Môj osobný názor je, že v cirkvi chýbajú ľudia ako on. Súhlasím s myšlienkami v jeho knihe, aj keď sa časom začnú opakovať.

Čítať viac

5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

11.11.2021 08:01

Kniha má 4 časti. Začiatok je výborný, mal som problém odtrhnúť sa od čítania. Hovorí o počiatkoch ľudstva. Obsahuje množstvo faktov, ale je písaná ľahko stráviteľnou formou príbehu. Práve vďaka príbehom som sa dozvedel súvislosti danej doby, vďaka ktorým si získané vedomosti zapamätám na dlhšie. Tretia časť (zjednotenie ľudstva) už trochu stráca tempo. Nájdu sa v nej aj časti - hlavne o náboženstve, kde s autorom nesúhlasím. Svoje názory na náboženstvo prezentuje ako fakty, ale pritom táto časť obsahuje najmenej referencii a teda overiteľných faktov. Keby sa v tejto časti autor viac venoval faktom, bolo by to kratšie, údernejšie a hodnotnejšie. Štvrtá časť zasahuje do našej doby, dokonca až do budúcnosti a tým je obsiahnutá celá história človeka. Ak by som hodnotil iba prvú polovicu, tak by to bola jedna z najlepších vedecko-populárnych kníh aké som čítal. Ako celok je to “len” veľmi dobrá kniha.

Čítať viac

5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

05.03.2021 07:38

Biblia môže byť oriešok na prelúskanie, hlavne starý zákon. Bola písaná v kontexte doby a pre súčasného čitateľa môže byť ťažká na pochopenie. Pár krát som sa pokúšal čítať "klasickú" Bibliu, ale po pár stránkach som to vzdal. Vďaka tomu, že táto edícia je doplnená o obrázky a vysvetľujúci text, je vhodná pre deti aj začiatočníkov.

Čítať viac

5
5

Marek Vozárik napísal recenziu

05.03.2021 07:35

Toto je moja 3. Dánovka, takže som vedel do čoho idem a predobjednávka nebola pre mňa risk. Samozrejme, vysoký štandard je dodržaný, čo poteší všetkých fanúšikov série. Ak ste ešte nečítali žiadnu knihu od Dominika Dána, tak vám poradím jedno, vyskúšajte. Kľudne aj túto. Aj ja som bol predtým skeptický voči slovenskému autorovi, ale nakoniec milo prekvapený.

Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol, 2004
Alamut
Vladimir Bartol