Marek

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Marek Vozárik napísal recenziu

05.03.2021 07:38

Biblia môže byť oriešok na prelúskanie, hlavne starý zákon. Bola písaná v kontexte doby a pre súčasného čitateľa môže byť ťažká na pochopenie. Pár krát som sa pokúšal čítať "klasickú" Bibliu, ale po pár stránkach som to vzdal. Vďaka tomu, že táto edícia je doplnená o obrázky a vysvetľujúci text, je vhodná pre deti aj začiatočníkov.

Čítaj viac

3
3

Marek Vozárik napísal recenziu

05.03.2021 07:35

Toto je moja 3. Dánovka, takže som vedel do čoho idem a predobjednávka nebola pre mňa risk. Samozrejme, vysoký štandard je dodržaný, čo poteší všetkých fanúšikov série. Ak ste ešte nečítali žiadnu knihu od Dominika Dána, tak vám poradím jedno, vyskúšajte. Kľudne aj túto. Aj ja som bol predtým skeptický voči slovenskému autorovi, ale nakoniec milo prekvapený.

Čítaj viac

3
3

Marek Vozárik napísal recenziu

05.03.2021 07:32

V dnešnej dobe chceme všetko nové, pretože nové je lepšie, však? Myšlienky zachytené v tejto knihe sú 2000 rokov staré a dokazujú, že ľudská psychika sa za ten čas veľmi nezmenila. Stále nás trápia rovnaké problémy a stále na ne hľadáme nové riešenia. Možno netreba znova vynachádzať koleso. Kniha sa nečíta ľahko, aj keď sa autor snažil priblížiť myšlienky stoicizmu súčasnému čitateľovi. Počas čítania som si často dával pauzu, aby som sa zamyslel nad konkrétnymi odsekmi, niekedy aj vetami. Niektoré koncepty je ťažké prijať, ale musím uznať, že majú niečo do seba.

Žijeme v dobe konzumu, viac je lepšie, chceme väčšie a novšie... Prečítanie tejto knihy z vás neurobí nového človeka, ale možno vás nasmeruje na zmenu. A možno ani nie, je to na vás. Na tejto filozofií je super, že sa nevylučuje so žiadnym vierovyznaním, dokonca si myslím, že sa napríklad s kresťanstvom výborne dopĺňa. Za mňa je to jedna z najlepších kníh v oblasti psychológie a filozofie, ktorú som čítal. Nie pre to, že by sa dala rýchlo prelistovať, ale pre to, že mi chvíľu trvalo sa ňou prelúskať.

Čítaj viac

3
3

Marek Vozárik napísal recenziu

07.12.2020 07:54

Drží pevne, stačí na 2000 puzzle. My sme to ešte podlepili papierom, ale asi by ani nebolo treba ak sa to dobre rozotrie. Na rozotretie odporúčam gumovú stierku na okná. Plastovou kartou sa nám podarilo poškrábať puzzle.

Čítaj viac

3
Marek

Marek Vozárik získal odznak Máte čitateľský profil

27.08.2020 14:54

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

3
Marek

Marek Vozárik získal odznak Plány do budúcnosti

15.02.2010 20:59

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia