Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info

Kristína

4

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Kristína Mosejová napísala recenziu

05.01.2020 21:01

Ako to je už v dnešnej dobe, obľubou sa stávajú knihy s tematikou 2. svetovej vojny a holokaustu. To však nie je úplne to, čo som od tejto knihy očakávala. Od samého začiatku som mala pocit takej depresívnej a nie veľmi príjemnej atmosféry z celého diania v knihe. To mi neprekážalo a prvá časť o mladej Mire sa mi napriek tomu veľmi páčila. Po príchode postavy Hany sa mi ale veci prestávali pozdávať a knihu som už naozaj iba čítala s tým, aby som vedela, ako to celé skončí. Neskutočne veľa negativity sústredenej na jednej jedinej osobe od jej narodenia až po starobu. Celkovo bola celá kniha presýtená takým zlom a beznádejou až to človeka bolí. Nič v popise ani samotnom výzore knihy tomu nenapovedá, a preto to bolo pre mňa dosť prekvapenie. Radšej by som v tejto téme siahla po niečom faktografickom ako románovom. Jednoznačne neodporúčam na pohodové oddychové čítanie.

Čítaj viac

Hana
  • Alena Mornštajnová
4,9
16,40 €

4
4

Kristína Mosejová napísala recenziu

05.01.2020 20:52

Moja prvá kniha od Dana Browna a s istotou môžem povedať, že nie posledná. Určite na internete a vo svete rozprúdila množstvo polemík, čo sa týka korektnosti údajov a informácií v nej. Mne sa však tajomný, pútavý štýl čohosi detektívneho od Browna veľmi páči a príjemne číta. Jednoznačne taká oddychovka na pár popoludní. Keď už vás ničím iným neupúta, tak je aspoň jednoducho písaná. Osobne ma zaujalo prepojenie historických a umeleckých faktov so svetom technológií a taktiež rôzne teórie v oblasti vedy. Určite na zamyslenie pre veriaceho, ale aj neveriaceho človeka.

Čítaj viac

4
4

Kristína Mosejová napísala recenziu

05.01.2020 20:44

Som Čechofil! A hrdo to o sebe môžem prehlásiť. Vďaka tejto knihe som mala možnosť nahliadnuť do zmýšľania našich susedov, o ktorých častokrát kolujú rôzne stereotypné názory a možno aj predsudky. Česko mi od teraz prirástlo ešte viac k srdcu ako svojou mentalitou, tak umením aj humorom. Autor geniálne zachytil povahu Čechov prostredníctvom ich známych aj menej známych osobností a taktiež rozhovorov s množstvom obyvateľov samotných. Zachytil autentickosť modernej doby v tejto krajine a verím, že kniha prinesie v budúcnosti aj jedno z mnohých svedectiev o histórii.

Čítaj viac

4
4

Kristína Mosejová napísala recenziu

15.09.2019 20:07

Túto knihu som dočítala už asi pred pol rokom, no práve som sa dostala do kina, kde som mala možnosť pozrieť si film. Musím povedať, že ako vo väčšine takýchto prípadov ma to spracovanie a poňatie knihy sklamalo. A práve to ma donútilo sa k nej vrátiť a spätne porozmýšľať nad mnohými myšlienkami autorky. Čo musím vyzdvihnúť, tak je jednoznačne vnútorná psychológia postáv a budovanie ich charakterov. Páči sa mi, že ani jedna z nich nezostala nedotknutá a mohli sme nazrieť aspoň čiastočne na ich príbeh. Vrelo odporúčam každému, aby sa prekúsal cez tých 700 strán, je to lepšia jazda ako dvojhodinový veľmi zosekaný film. Ak je niekto rovnakým fanúšikom umenia a filozofických hlbavých úvah, tak toto je príjemné spojenie. No radšej siahnite po originálnej anglickej verzii ak ste jazykovo zdatnejší. Niktoré veci sa jednoducho preložiť nedajú.

Čítaj viac

4
Kristína

Kristína Mosejová získala odznak Máte čitateľský profil

29.07.2019 08:48

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

4
Kristína

Kristína Mosejová získala odznak Pravý knihonaut

12.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

4
Kristína

Kristína Mosejová získala odznak Horúce novinky

06.11.2017 08:34

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

„Nijaká z kníh naozajstného spisovateľa nie je založená na výmysloch, okrem pamätí.“

Brudziňski