Kikuska Knihomolková

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

05.06.2024 12:00

„Už dávno to nie je len hra, ale čosi vážne, dychberúce a siahajúce priamo do srdca. A ja prehrávam, podlieham hráčovi s číslom jedenásť.”

Autorke Ivane Petrovej vyšla pár dní dozadu knižná novinka, jej prvotinka, erotická hokejová romanca Jackpot hry. Je to naozaj príjemná oddychovka, erotická tak ľahúčko, aj keď trošku cítiť, že je to debut. Ale keď som sa dozvedela, že Ivka knihu písala v r. 2015 ešte úplne mladučká, tak wow. Klobúk dole. Podaril sa jej slušný príbeh, plný emócií aj humorných situácií.

Príbeh o slávnom hokejistovi a nesmelej maturantke, ktorí si skúsia hru na randenie a nakoniec vyhrajú lásku.
Lia a Denis.
Obaja, trošku stratení v živote, hľadajú jeho zmysel a nájdu seba.
Do cesty im však príchádza množstvo prekážok. Nechýba tu rodinná dráma, otravné médiá a ich tvrdohlavosť im prekonanie ťažkých skúšok vôbec neuľahčí.

Prvá časť knihy bola zaujímavá, dej a romantická linka mi sadli a príbeh mi ubiehal veľmi rýchlo. Priznám sa, že druhá časť mi sadla o trošku menej. Ku koncu som už nerozumela, prečo je Lia taká tvrdohlavá. Bolo mi ľúto, že si nejde za tým, po čom túži, ale som rada, že im osud prial.
Miestami som mala problém orientovať sa v čase. V priebehu pár odsekov ubehlo veľa času a niekedy mi nebolo jasné v akom období práve sme, hlavne keď sa striedali pohľady oboch postáv.
Ďalšia vec, alkohol. Bolo ho tam priveľa. Utápanie smútku v alkohole. Toto mi veru nesadlo.
Pekný koniec mi to potom vynahradil.

Aj napriek tomu hodnotím príbeh pozitívne a verím, že si v ňom každý nájde to svoje.
Ivka má dobre našliapnuté, držím jej palce a úprimne sa teším, čo nám ešte ukáže.
4/5*

Čítať viac

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

15.05.2024 07:04

„My dvaja sme sa odvážili byť si bližší, než nám ostatní dovolili. “

Ták a máme tu pokračovanie skvelej darkromance knihy Strach. Som rada, že som po dočítaní prvej časti mala druhú hneď po ruke, keďže prvá mala otvorený koniec.

Annie naďalej bojuje so svojím strachom a démonmi, ktorí ju desia. Bolo mi jej veľmi ľúto a ťažko sa čítalo, čo všetko prežívala. Ako ju ten démon totálne pohltil a ovládal. Miestami som mala až zimomriavky. A že ju takto dodrbala vlastna rodina? Veľká vďaka za Harryho. V druhej časti ukázal svoje pekné stránky. Ukázal, aký vie byť dobrý a nežný, chápavý a na stopercent prítomný pre Annie. Dobre, až na jednu výnimku.
Áno, bola to rozhodne romantickejšia časť tejto série. Annie Harrymu dôverovala tak ako nikomu. Chémia medzi postavami bola skvelá a to, ako sa veeeľmi pomaličky zbližovali, Harry netlačil vôbec na pílu a doprial Annie toľko času, koľko potrebovala. Aj keď, aspoň pár spicy detailov ich zbližovania sa by mi vôbec nevadilo
Okrem romantiky tu bolo aj veľa akcie a napätia a zasa som len tŕpla, ako to celé dopadne. Negatívne postavy boli napísané veľmi dobre a naozaj ma presvedčili.
O skvelé oživenie knihy a humornú stránku sa postarali vedľajšie postavy Jaslyn a Neil.

A čo mne trošku v knihe chýbalo bol dlhší záver, ako hlavné postavy pokračovali, kde skončili, ako sa vyriešila Harryho situácia, čo sa stalo s Romanom. Ešte nejaká bonusová romantická bodka na záver.
Aj napriek tomu hodnotím túto dilógiu veľmi pozitívne a veľmi veľmi sa teším, s čím ďalším nás autorka @oliviasweet.autorka prekvapí.
Sériu strach jednoznačne odporúčam!
4,5/5*

Čítať viac

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

09.05.2024 17:19

Strach ju prinútil stať sa bezmocnou a zraniteľnou.”

„Je jej únoscom, no zaroveň jediným, kto ju smie chrániť.”

Spisovateľka Olívia Sweet a jej debutová kniha Strach. No že wow! Keď toto je debut, mám taký pocit, že s autorkou nás ešte čakajú veľké veci a už sa teším. Dark romance mám veľmi rada a tu mi naozaj nič nechýbalo. Názov knihu dokonalo vystihuje. Lebo…

Strach, únos, napätie, temnota, manipulácia, pomsta.

Annie a Harry.
Postava Annie. Hneď je nám jasné, že sa s ňou niečo deje, že nie je psychicky v poriadku. Keď si potom čítame, čo všetko si zažila. Prečo je zničená a zlomená. No och. Kvôli nezrovnalostiam s jej bratom Romanom a pomste ju Harry jedného dňa unesie a drží ako rukojemníčku. Časom sa ale ukazuje, že práve Harry je jej jedinou záchranou a osobou, ktorej môže dôverovať.
Od prvých strán je to také pútavé čítanie, skvelo vymyslená zápletka, napínavý dej. Ja som od polovice knihy ani nedýchala, len prevracala strany v napätí, čo bude nasledovať a ako sa to ešte zamotá.
Aj keď tu nie je žiadna erotika a romantiky je pomenej, autorka krásne vystihla, ako sa samotné postavy pomaličky zbližujú, ako sa mení ich vzťah. Stojí to za to. Ja sama som sa do postáv vžila a prežívala to s nimi.

Máme možnosť čítať príbeh nie len z pohľadov Annie a Harryho, ale aj ich najlepších kamarátov a ja som spokojná. Ešte viac to oživilo celý príbeh.

Kto ešte nečítal, odporúčam!!
Ja sa pustím hneď do dvojky, lebo mám pocit, že to bude bomba!
5/5*

Čítať viac

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

05.02.2024 07:28

„A čo ak jej namiesto toho pravého do života príde ten ľavý?”

Od autorky Baja Dolce mám okrem Horkosladých esencií prečítané všetky knihy, a každá jedna bola za mňa TOP.
Kniha Ten ľavý je trošku iná, ako sme zvyknutí, ale ja som z nej bola nadšená. Pri čítaní som sa toľko nasmiala, na konci si poplakala.

Kniha nám hovorí príbeh o Valentíne, ktorá hľadá samú seba, chce si nájsť dobrú prácu, zmysel života a pri tom nikoho nesklamať. Túží si nájsť toho pravého, až kým nenatrafí na pána Ľavého. Valentína bola super, veľmi vtipná, páčil sa mi jej pohľad na život. A minimálne jedno tričko by som si od nej vzala. ????
Dárius prichádza ako nový správca bytového komplexu Maky a Valentína ho okamžite zaujme. Je veľmi milý, sympatický a starostlivý, jednoducho sen každej ženy. Páči sa mi, ako sa ich vzťah vyvíja, nechýba im humor ani vášeň, až kým to osud nevymyslí inak.
A potom prišli nečakané odhalenia a ja som to totálne nečakala! wow. Baja to vymyslela skvelo.

Juuj no a prostriedie Makov. Bytový komplex, kde žije Valentína so svojou sestrou Val a ja som si neraz pri čítaní povedala, že by som sa tam okamžite chcela presťahovať, poklebetiť si tam s kamoškami, keďže od začiatku bolo vidno, že sa tam zišla skvelá partia ľudí, zacvičiť si vonku jogu, pozerať film pod hviezdami a samozrejme dať si koláčik a kávu v Bistre u Val ?? No a teta Milenka - tá bola číslo, to bol úplne že skvelý bonus a najlepšia postava.

Kniha Ten ľavý je skvelá romantická, humorná oddychovka a ja viem, že sa k nej určite vrátim.
Obálka je nádherná, aj oriezka, úplne ma to tak pozitívne naladilo a naozaj je to kniha, ktorá nesmie chýbať vo vašej knižnici.
Ďakujem @bajadolceautor za opäť skvelú knihu ????

Čítať viac

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

29.11.2023 21:17

Diablo. Aaach Diablo…..
Diablo je láska na prvý pohľad a kniha prečítaná na jednu šupu, lebo sa nedalo prestať
Po sérií Nekompromisní od autorky Mišky Brnkovej som ani nič iné nečakala, keďže ma jej štýl písania veľmi baví. Na knihu som sa veľmi tešila, mala som veľké očakávania no a nesklamala

Mateo - Diablo pravdepodobne nie je pre každého ale pre mňa určite áno. Klasický badboy, dominantný, sebavedomý, ktorý si robí čo chce a dostane všetko, čo chce. Cez zápasy, motorky, temné emócie. Niet divu, že mu Vivian tak rýchlo podľahla.
Ich vzťah sa mi od začiatku páčil, tá vášeň a príťažlivosť, s ktorou sa nedá bojovať už od prvého stretnutia, to Vás hneď pohltí. Vivian sa mení život, vychádza zo svojej konfortnej zóny a nalinajkovaného stereotypného spôsobu života a má pocit, že vďaka Diablovi konečne začína žiť. Až kým nenastanú nečakané zvraty.

Drsná, temná, pikantná darkromance, super zápletka, dej. Mala všetko, čo od knihy potrebujem a veľmi som si čítanie úžila. Dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania, keďze ma zaujali aj vedľajšie postavy a zaslúžili by si svoj príbeh
Inak brutálna obálka!!

Och a Romeo a Juliet

@michaelabrnkova Ďakujem za skvelý čitateľský zážitok!

Čítať viac

Diablo - Michaela Brnková, 2023
Diablo
  • Michaela Brnková
4,5
15,99 €

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

12.10.2023 14:44

Taká milá oddychovka. Príbeh sa čítal sám a rýchlo, aj keď už na začiatku bolo všetko jasné. Kapitoly z oboch pohľadov, to mám veľmi rada, postavy boli vtipné a sarkastické, čiže pri väčšine dialógov som sa usmievala a bavilo ma to. A aj keď trošku sklamanie že všetko sa veľmi rýchlo vyriešilo a celkovo ako celý dej mal rýchly spád, mega rýchly koniec, hodnotím knihu pozitívne. Ako som spomínala, príjemna oddychovka, aj keď by si zaslúžila trošičku dlhší epilóg :) .

Čítať viac

1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

10.10.2023 13:05

Na príbeh Brantleyho som sa veľmi tešila a nevedela som, čo mám čakať. Ale toto bola teda jazda. Wow. Mega zvrátené, erotické, zrejme nie pre každého. Ale mne sa to páčilo. Je to prvý diel a počas celej knihy veľa veľa otázok a tajomstiev, niektoré sa počas knihy odhaľujú. No nečakaný záver a hneď musím začať čítať druhý diel, lebo som strašne zvedavá, ako to bude pokračovať a čo si pre nás Amo vymyslela. Odporúčam !

Čítať viac

1
Kikuska Knihomolková

S_knihou_ Kristína získala odznak Máte čitateľský profil

08.10.2023 17:30

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
1
1

S_knihou_ Kristína napísala recenziu

08.10.2023 15:29

Každá jedna kniha z tejto série stojí za to. Počas čítania celý čas v napätí, čo si autorka pre pár Tillie a Natea prichystala a ako ich príbeh skončí. V pozadí sa zároveň odhaľujú aj príbehy ostatných z ich partie. Šialená dark spicy romance a napínave čitanie. Odporúčam!

Čítať viac

1
Kikuska Knihomolková

S_knihou_ Kristína získala odznak Plány do budúcnosti

08.03.2023 21:04

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho