Katarína Mrázová

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

Magický návrat
Drozdajka
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

20.02.2023 18:23

Toto bola moja prvá motivačná knižka a musím povedať, že ma to dosť zaujalo a nadchlo. Autor opisuje postupy ako si vytvoriť návyky veľmi jasne. Hovorí o takzvaných 4 princípoch, ktoré sú vždy na konci kapitoly zhrnuté. Taktiež sa mi páči, že zároveň dáva aj návod, ako sa zbaviť zlých zlozvykov, čo je vlastne opozitum k správnym návykom. Nechýba množstvo príkladov z praxe, ktoré skutočne vyzdvihujú jeho myšlienky.
Knihu odporúčam každému, kto sa chce posunúť vo svojom živote vpred. Ešte som síce nové poznatky neaplikovala do svojho života, čiže zatiaľ mi ostáva len dúfať, že to skutočne funguje.

Čítať viac

4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

07.01.2023 20:22

Celá séria sa čítala veľmi ľahko a rýchlo. Hlavná postava avšak nesklamala ani tentokrát, čítať jej myšlienkové pochody bolo vskutku náročné. Je to nerozhodná a hlúpa dievčina. Najviac ma na nej tentokrát ale štvalo, že Maxonovi klamala celé tri knihy o Aspenovi a tým ako všetko vkuse odkladala sa obrala aj o príležitosť mu to povedať sama. Jeho reakcia na to bola vskutku výborná, potom to však pokazili rebeli :/ Ešte pri Americe musím podotknúť, že na to aby, aby z niekoho spravila svoju najlepšiu kamarátku a dôverníčku jej stačilo pár minút. Potom vážne niet sa čo čudovať, že sa jej nedalo veriť.
Časti kde boli rebeli ma vážne bavili, bolo to také oživenie deja. Aj vďaka nim sa v tejto knihe konečne dostávame na malú chvíľku aj mimo hrad.
Cítiť, že autorka si brala príklad z Divergencie, prijala by som však trošku rozšírené vykreslenie tohto sveta. Za celé tri knihy som okrem zámku nič viac zo sveta nespoznala, škoda. Nápad fajn, len by to chcelo lepšie spracovanie.

Čítať viac

4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

07.01.2023 20:19

Kniha začala dobre. Bohužiaľ, po prvých desiatkach strán sme sa vrátili k starému známemu ľúbostnému trojuholníku. America menila svoje názory každú chvíľu, na základe neovplyvniteľných udalostí, ktoré nemali nič spoločné ani s jedným, ani s druhým. Bola som jej rozhodnutiami čím ďalej tým viac sklamaná. Nedokázala som si vysvetliť, ako mohla America stále obviňovať Maxona že randí s ostatnými dievčatami, pričom je to jeho selekcia a ona robí úplne to isté, pričom pre ňu to je zakázané. Aspen je vo výhode, lebo vie v čom je a že sa musí snažiť, Maxon ani nevie že s niekým súperí. Príde mi od Americi veľmi nespravodlivé, že už od začiatky "vzťahu" Maxonovi klame. Pričom on jej hovorí aj to čo by nemal.
Pozoruhodné veci sa však diali okolo rebelov. Mám pocit, že jedine keď na scénu prišli oni sa príbeh hýbal a bavilo ma to. Taktiež Marleen mala pútavú dejovú linku.
Posledná súťaž, ktorá mala eliminovať vyvolené bola zaujímavá. Samozrejme, America sklamala na plnej čiare. Príde s prevratným nápadom, ale bez postupu k jeho realizácii.
Celkovo to bolo ale lepšie ako prvá časť.

Čítať viac

4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

25.12.2022 22:55

Ako inak, bolo to úžasné. Smiala som sa, plakala, opäť som sa cítila ako čarodejka ktorá žije na Rokforte a prežíva celý príbeh s hlavnými hrdinami. Bolo to také magické.. a na konci extrémne tragické :(
V knihe je toho toľko, drobností a radostí, ktoré dávajú tomuto kúzelníckemu svetu ešte viac a viac.. A ak chcete zistiť ako sa Harry a Ginny dali skutočne dokopy, aj rozišli, tak čítajte.

Čítať viac

4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

22.12.2022 06:26

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Prvých 100 strán som vôbec nechápala čo sa deje. Potom som prichádzala iba na to, že hlavná hrdinka nemá žiadnu úctu k sebe samej. Namiesto toho aby išla nahlásiť prenasledovateľa, ktorý ju vydiera, ona ide na ďalšiu noc do toho hotela, aby si ju mohol znovu nahrávať a fotiť pri sexuálnych aktivitách. Pričom ona o tom vie a príde jej to vzrušujúce, ešte aj keď tie svoje fotky videla vyvesené na verejných miestach (kde podotýkam, môže to zahliadnuť aj jej snúbenec), cítila vzrušenie aj strach, ach.
Nepovažujem sa za feministku, ale správanie hlavnej postavy išlo proti väčšine ženských práv, za ktoré aj ona ako novinárka bojovala. Jednoznačne trpela Štokholmským syndrómom.
Nasledujúcich 300 strán bolo veľmi náročných. Nemám rada milostné trojuholníky a to čo sa dialo v tejto knihe.. Spáva so snúbencom, ale uspokojiť ju dokáže len budúci švagor. Hlavné postavy mi veru neboli sympatické.
Potom som si už na to zvykla a asi mi to bolo jedno, ale pred koncom mi aj slzička ušla, keď hlavnej hrdinke zomrela matka. Ale na to že jej matka mala rakovinu, moc sa o ňu nezaujímala, aj keď to neustále spomínala.. Kto nechá vlastnú mamu bývať samú v rodinnom dome v pokročilom/konečnom štádiu rakoviny, ešte k tomu keď má snúbenca miliardára?!
Koniec bol príbehovo konečne zaujímavý, keď vychádzali klamstvá na povrch.
Čo sa týka erotiky v tejto knihe, bolo jej dosť. Časti, kde objavovala samú seba a svoje túžby boli fajn. Keď sa však objavilo v izbe 12 dier z ktorých trčali údy, to mi už fajn neprišlo. Aj keď celkovo nápad s erotickým hotelom bol super. V každej izbe zažívala niečo iné, nové.

Čítať viac

4
Katarína Mrázová

Katarína Mrázová získala odznak Šťastných 7

18.12.2022 20:31

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

16.12.2022 02:17

Prvá polovica knihy bola slabšia, avšak dôležitá na vykreslenie charakteru hlavnej postavy a pochopenie jeho činov a zmýšľania. Druhá polovica však nabrala na obrátkach, dej sa nebezpečne zaujímavo posúval vpred.
Vzťah medzi hlavnými postavami (Toby a anjel) bol vynikajúco zvládnutý a do poslednej strany som bola na vážkach, či je to všetko skutočné.
Autorka v závere uvádza aj všetky zdroje z ktorých čerpala a ktorými sa pri písaní knihy inšpirovala, hlavne čo sa týka historických kníh z 13. storočia.
Odporúčam čítať dospelým čitateľom, pretože tam nájdu veľa skrytých významov, ktoré mladší čitateľ nemusí pochopiť.

Čítať viac

4
Katarína Mrázová

Katarína Mrázová získala odznak Máte čitateľský profil

16.11.2022 15:50

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
4
4

Katarína Mrázová napísala recenziu

16.11.2022 13:57

Mala som od tejto knižky asi príliš veľké očakávania (obálka nádherná, námet úžasný), lebo som dosť sklamaná. Neodporúčam ľuďom ktorí poznajú Grécku mytológiu, lebo budú mierne sklamaní. Ale neodporúčam ani tým, ktorí o nej nevedia nič, lebo z tejto knihy sa veľa nenaučia. Som fanúšik romantiky, ale to čo bolo v tejto knihe bolo fakt zlé. Hlavná hrdinka si tak často protirečila.. (chýbal mi tam vnútorný rozvoj postavy). Za tých 391 strán stihli precestovať skoro celé Grécko, čiže dáva zmysel, že postavy nemali čas na osobnostný rozvoj.
Keďže je toto autorkina prvá kniha (zo série, neviem či aj celkovo), je tam tá nádej že v nasledujúcej to bude lepšie. Moja jediná motivácia prečítať si druhý diel je to, že jedna dôležitá otázka (ktorá sa tiahne celým príbehom viac-menej od začiatku), nebola zodpovedná. Samozrejme v knihe boli aj iné, sympatické charaktery, ktorých osud ma zaujíma. A možno je táto kniha iba určená pre mladších, alebo menej rozčítaných čitateľov, neviem.
Existujú lepšie tituly, ale rozhodne aj horšie.

Čítať viac

4
Katarína Mrázová

Katarína Mrázová prečítala knihu

09.08.2022 20:04

„Robiť niečo nikdy nie je také dobré, ako chystať sa na to. “

Papierové mestá - John Green, 2014
Papierové mestá
John Green