

Môj wishlist Prečítate na zariadeniach:
Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.
Viac informácií v našich návodoch
Prečítate na zariadeniach:
Viac informácií v našich návodoch
Prečítate na:
Neprečítate na:
Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilPodobne ako väčšina čitateľov som sa nechala zviesť očakávaniami na klasickú detektívku. Vyšetrovanie vraždy sa odohráva na rodnom ostrove vyšetrovateľa - sympatického Fina Macleoda. Popri vyšetrovaní vraždy Fin spomína na detstvo a mladosť prežitú na ostrove, pričom sa odhaľujú temné tajomstvá. Veľmi sa mi páčili opisy života na ostrove ďaleko na severe ,, odrezaného,, od ostatného sveta. Kniha sa mi čítala rýchlo a ľahko, doslova som mala problém pustiť ju z ruky :)
Pre mňa toto bolo v celku príjemné fantasy. Príbeh ma strhol natoľko, že mi až tak nevadili, chýbajúce opisy okolitého prostredia, ani občasné ,,skákanie,, z deja do deja.
Klasický ženský román s presladeným happyendingom. Pre čitateľky, ktoré tento typ literatúry obľubujú, si myslím že táto kniha môže byť veľmi príjemnou oddychovkou, no ja som sa iba utvrdila v tom, že tento žáner nie je šálkou mojej kávy.
Veľmi zaujímavý námet. Pre mňa toto bola po dlhšej dobe kniha, ktorú som nevedela pustiť z ruky. Dej miestami síce pritiahnutý za vlasy, no napriek tomu pútavý. Záver knihy mi prišiel akýsi zrýchlený a nedokončený, no i tak za mňa 5 *
Denník dvoch detí, ktoré sa sa už vo svojom útlom veku zamýšľajú nad ,,šedosťou,, svojho života v NDR. Prečítate si o dospievaní, láske, snahe byť slobodný či odvážny.
Dosť depresívne čítanie, ale donúti Vás zamyslieť sa a byť vďačný za veľké veci, ktoré sa pre nás stali samozrejmosťami.
"Je jedno, čo teraz príde, vždy to bude lepšie ako to, čo sme opustili. Príde niečo nové."
Vcelku zaujímavý debut švédskej autorky. Aj napriek veľmi pomalému začiatku, ma kniha nútila čítať ďalej a to nielen vďaka prelínaniu dvoch dejových línií ale aj vďaka zvláštnej súhre medzi detektívmi. Dej začal gradovať až v druhej polovici knihy, preto si viem predstaviť, že menej trpezlivý čitateľ knihu odloží. Som rada, že toto nebol môj prípad a ak by sa mi do rúk dostal ďalší krimi román tejto autorky, určite by som si ho prečítala.
Románu by som dala 3,5 z 5.
Na túto knihu som sa celkom tešila, no bola som z nej nakoniec veľmi sklamaná. Príbeh bol smutný, to áno, ale od samého príbehu ma akosi vyrušoval taký ten suchý bezemočný spôsob písania a nevedela som sa na dej vôbec naladiť či sústrediť. Doslova som sa musela nútiť aby som knihu vôbec dočítala, pretože som chcela vedieť ako Tom s dcérkou dopadnú.
Pre mňa teda dosť prvoplánový námet predvídateľnou zápletkou a koncom. Číta sa rýchlo. Veľmi príjemná oddychovka vhodná na leto k bazénu :)
Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.
