Karolína

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

13.07.2021 10:27

Na tento príbeh Margaret Antwood by som použila dve slová: brilantné a desivé. Je to fikcia ale príbeh Offred až desivo pripomína črty spoločnosti v ktorej žijeme a vykresľuje jej temnú budúcnosť. Odporúčam tým ktorí sa neboja ponoriť do najhoršej nočnej mory ženskej duše. Krásna knižka.

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

24.05.2021 20:08

Toto literárne majstrovské dielo bolo publikované v roku 1989 no predsa ho zaraďujú medzi velikánov klasickej anglickej beletrie. Držíte v rukách príbeh komornika Stevensa, ktorý po dlhých rokoch strávených v službách anglického šľachtica v Darlington Hall neďaleko Oxford sa v roku 1956 vydáva na cestu naprieč Anglickom. Spomína na dobu "minulú", na životné skúsenosti aj premárnenú možnosť lásky. Spoveď zostarnuného komornika vám niekedy až zlomí srdce, ale v zbytkoch svojho strateného života Stevens ešte nájde silu pokračovať... Krása.
"The evening's the best part of the day. You've done your day's work. Now you can put your feet up and enjoy it."

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

05.05.2021 22:34

Between life and death there is a library.

Moderná knižka s výborným konceptom knižnice medzi životom a smrťou. Knižka typu "čo by bolo keby" plná filozofických myšlienok, napriek tomu sa číta ľahko. Príbeh obyčajnej Nory Seed "stratenej" v dnešnom svete 21. storočia, jej príbeh ale by mohol byť aj hocikoho z nás. Zaradila by som knihu k "self help books" ktoré vlastne nečítam skoro vôbec, napriek tomu sa mi páčila. Odporúčam už len kvôli tým nádherným myšlienkam typu " it's not what you look at what matters, it's what you see.."

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

16.04.2021 22:52

Šarmantná kniha ako jej hlavný hrdina gróf Alexander Rostov, ktorý je počas boľševickeho režimu odsúdený na doživotné väzenie v hoteli Metropol. Gróf ktorý vyrastal so všetkými vymoženosťami aristokratov sa ocitne v úplne novej životnej situácii z ktorej sa ale snaží vyťažiť čo najviac. Počas dlhých rokov strávených vo "väzení" ho nájde priateľstvo, láska - život. Obdivuhodný charakter gentlemana, hrdé Rusko s jeho neskutočným kultúrnym dedičstvom, na konci otvorený happy end - perfektný mix, odporúčam..

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

13.04.2021 13:42

Pribeh sleduje dospievanie Marianne a Conella - ona inteligentna introvertka, on inteligentny extrovert - obaja studenti skoly z maleho mestecka v zapanom Irsku. Ajked nazov knihy naznacuje ze ide o obycajnych ludi, charakter postav nie je vobec vsedny. Kniha sa mi pacila ajked je dost jednoducha na moj vkus. Priznavam serial Normal people sa mi pacil viac.

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

09.04.2021 16:42

Nadherny islandsky pribeh o Aste s melancholickym nadychom. Stefansson je majstrom slova, basnik ktory pise prozu. Pochvala patri aj vybornemu prekladu. Knihu vrelo odporucam.

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

31.03.2021 20:49

Pribeh Chrisa McCandlessa, mladeho chlapca ktory vkracal do aljasskej divociny a uz sa odtial nikdy nevratil, pozname. V tejto knihe sa autor skor zameral na fakty - vyhlada ludi s ktorymi sa Chris pocas svojej cesty napriec Amerikou stretol, hovori s jeho rodinou, prechadza jeho trail, snazi sa pochopit udalosti ktore viedli k jeho tragickej smrti. Popri patrani sa ale snazi pochopit aj Chrisovu osobnost a myslenie.. neopisuje ho ako mladeho nerozvazneho romantika skor ako nadsenca zivota a krasy prirody. Na pribehu pracuje skor ako novinar. Napriek tomu sa mi kniha pacila, odporucam.

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

30.03.2021 10:06

First the colours.
Then the humans.
That's usually how I see things.
Or at least, how I try.

Here is a small fact.
You are going to die.

Fenomenalny zaciatok knihy. Rozpravacom tohto pribehu je samotna smrt, nezvycajne zaneprazdnena. Rok 1938, Nemecko. Smrt stretava Liesel Meminger "Saumensch" ked jej brat zomiera vo vlaku. Nieco ju v nej zaujme. Rozhodne sa jej zivot sledovat z dialky aby cez Liesel lepsie pochopila ludi, ich spravanie, ich myslenie a emocie. Stretnete Rudyho, Maxa, rodinu Hubermann, ktorych budete naozaj milovat. Tato kniha sice opisuje obdobie druhej svetovej vojny, ale z perspektivy ktora sa nestotoznuje s idealmi nacistizmu. Poukazuje na pravu podstatu ludskosti.. a velku lasku ku kniham... Emotivny krasny pribeh, vrelo odporucam.

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

27.03.2021 22:18

Kniha ktora po docitani vo vas zanecha hlboky pocit a donuti vas zamysliet sa o vlastnom "malom zivote". Postavy a ich pribeh zivota ozivajuce priamo v srdci New Yorku ma oslovili, mozno bolo toho smutku niekedy az privela na tych 720 stran. Krasne napisane, all respect.

Čítať viac

3
3

Karolína Rubintová napísala recenziu

09.03.2021 15:02

Moja najoblubenejsia knizka, vrelo odporucam tento nadherny pribeh nielen pre milovnikov Portugalska ( ajked pripustam pri citani som sa s hlavnym hrdinom znova ocitla kracajuc po krasnych uliciach Lisabonu ). Melancholia, filozofia ale aj dejiny namiesane Mercierom do pribehu spolocne vytvaraju ozajstny citatelsky svost.

Čítať viac

„Mladé dievčatá v sebe živia mnoho hlúpych nádejí, Sajury. Nádeje sú ako ozdoby do vlasov. Dievčatá ich chcú mať priveľa. Keď zostarnú, vyzerajú hlúpo aj s jednou.“

Pamäti gejše - Arthur Golden
Pamäti gejše
Arthur Golden