Janka Horehájová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
Janka Horehájová

Janka Horehájová prečítala knihu

23.02.2022 00:12

3
Janka Horehájová

Janka Horehájová prečítala knihu

23.02.2022 00:11

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

07.02.2022 20:15

Mám od autora aj prvú jeho knižku. Z nej som mala rozpačité pocity. Ale táto kniha je niečo úplne iné. Zábavná, pútavá. Trefná. Čita sa priam sama.

Čítať viac

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

10.10.2021 08:35

Knižka pojednáva o odbornej téme veľmi pútavým spôsobom. Dotýka sa témy agresia, ktorá je súčasťou každého z nás. Možno po prečítaní si ľudia uvedomia aká je tenká hranica medzi normou a v tomto prípade vrahom. A ako hovorí kedna časť serialu Gothem, netreba tak veľa, aby sa niekto z nás stal vrahom. Stačí jeden zlý deň.

Čítať viac

Zlo
  • Anton Heretik
4,5
10,90 €

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

07.08.2021 20:21

Ako dieťa som videla pôvodný Pet samantary. Pamätám si na to ako by to bolo včera. Od malička som mala slabosť pre horory a stále patria k mojim obľúbeným žánrom, aj keď im občas obetujem pár dní spánku.. if you know what I mean.
Tak ale späť. Videla som to ako dieťa. A veri som sa bála a veru i pár dní nespala. Dnes sa už na pôvodný film pozerám kritickejšie, ale o tom asi inokedy. Po knihe som chcela siahnuť už dávno, ale úprimne bála som sa. Potom však prišiel rok remaku a ja som videla nový Pet samantery. Kvalitovo aspoň u mňa lepší ako pôvodný. Herecký výkon malej Elii je priam dychvyrážajúci, plus nečakaný zvrat, ktorý pre Vás spraví film zážitok, aj keď ho idete pozerať s tým, že Vás nemá, čo prekvapiť.
Po tomto filme som sa rozhodla siahnuť aj na knihu. A ako som ju čítala plná očakávaní kedy... kedy sa dostaneme na to miesto a kedy sa objavia nejaké agresívne kingovské zombii naháňajúce hrôzu. Avšak stránku po stránke.. ako sa ma viac a viac zmoctňovali emócie úzkosti, som prišla k zisteniu.. záporakom tu nie sú oživelé mŕtvoli... ale samotné miesto... tajomné miesto skryté hlboko v lese.. hlavný zloduch naháňajúci hrôzu je práve Pet samantary, ktorý ovláda mysle ľudí, ktorí mali možnosť vidieť jeho čarovnú moc.
A v neposlednom rade treba spomenúť, že autor celý príbehom sa nám snaži poveď, že smrti sa netreba báť. Je prirodzenou súčasťou života. I keď je bolestivá je prirodzená. A to je kľúčovou témou celej knihy. Či už pri riešení traumatického zážitku so Zeldou alebo pri podivnosti v správaní tých, čo sa vrátili z ono sveta. Zoprieť sa smrti nie je prirodzené a preto tieto snahy úplne logicky musia mať za následok niečo rovnako neprirodzené.

Čítať viac

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

17.06.2021 16:22

Pomohla mi pripravit sa na skusku. Prehladne napisana, velkost akurat do kabelky. Kto sa potrebuje zorientovat v problematike mosem odporucit len

Čítať viac

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

17.06.2021 16:20

Knizka mi pomohla pri priprave na pracovny pohovor. Knizka prehladna, velkostou akurat do tasky. Je to zbierka zakonov takze ku deju sa tazko vyjadrovat. Ak niekto potrebuje informacie z tejto oblasti mozem len odporucit

Čítať viac

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

17.06.2021 07:22

I simply love Coraline. Veľmi pútavý príbeh, ktorý má v sebe možno viac ako sa na prvý pohľad zdá... dávaj si pozor, čo si želáš... to znelo z pútačov, keď tento príbeh prišiel do kín... a veru nie je to ďaleko od pravdy... v našich životoch neraz si toho prajeme zmenu a keď tá zmena nastane nie je úplne taká, aké naše očakávania boli... možno takou skrytou myšlienkou príbehu je viac sa orientovať na to čo máš ako na to čo nemáš... prípadne, že neobyčajné veci môžu byť niekedy rovno pred tvojimi očami... a možno ja neviem, čo táram... každopádne späť ku Coralíne... príbeh za mňa veľmi pútavý, dobrodružný s prvkami hororu miestami... krásne budovanie atmosféry a postupného zisťovania, kto je tu vlastne zlo... rovnako sa mi páči aj rozprávkové spracovanie príbehu... možno keby sa niekto podujme natočiť film na základe tejto predlohy, mohol by to byť celkom solídny horor... možno mi chýba bližšie vysvetlenie pôvodu zla... a motivácie záporáka... ale na to možno treba inú knihu.. za mňa odporúčam...

Čítať viac

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

06.06.2021 11:29

Ide o jednu z učebníc, ktorrá je viackrát spomínaná v knihách Harryho Pottera. Pre skutočného fanúšika je naozaj fajn ju mať. Krásne dopĺňa svet Harryho Pottera a dáva mu taký širší rozmer... ako dieťa som sa jej veľmi tešila..

Čítať viac

3
3

Janka Horehájová napísala recenziu

06.06.2021 11:26

Poviedky veľmi kvaltné a pútavo napísané. Jedna lepšia ako druhá. Napínavé a sťahujúce do deje. Momentalne mi ťažko súdiť, čítala som knihu ešte dosť mladá a pamättám si, že po prečítaní jednej či dvoch poviedok som mala problém zaspať.

Čítať viac

„Strach je ako fénix. Môžeš ho sledovať zhorieť tisíckrát, no aj tak sa vždy vráti. “