Iva Ch.

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

5
Iva Ch.

Ivana Chrvalová získala odznak Člen Čitateľského klubu

11.06.2021 06:40

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

5
Iva Ch.

Ivana Chrvalová prečítala knihu

24.05.2021 20:31

5
5

Ivana Chrvalová napísala recenziu

24.05.2021 20:26

Ja a moja ďalšia kniha od pani Mornštajnovej, to sú proste srdcové záležitosti. Jej písanie ma tak baví, nie je povrchné, v podstate každá postava má vykreslený svoj príbeh, či sa jedná o hlavné ale nezabudne ani na vedľajšie a to je na jej románoch špecifické.
Zároveň, sú jej príbehy zasadené do 20. storočia v Československu, 100 rokov plodných na rodinné životné osudy. Aj Slepá mapa je generačný román, konkrétne troch žien, babičky Anny, matky Alžbety a dcéry Anežky. Zažila som s nimi lásku, trápenie, bolesť, stratu, odlúčenie, zradu, obetu a to v priebehu dvoch svetových vojen, nenaplnených očakávaní po vojne, uvoľnenia aj následnej okupácie a rokov pod dohľadom ŠtB.
Cestování rozšiřuje obzory a dodává odvahu a sebevědomí - v jednej vete je toľko vecí, ktoré za bývalého režimu neboli ani dovolené, ani podporované. Cestovanie (okrem vyvolených), obzory, odvaha a sebavedomie...
Krásny príbeh do zbierky, pri ktorom sa stránky otáčajú s úplnou ľahkosťou, srdce mi plesalo a aj oči sa zaleskli. Lebo, ako si vždy poviem, niekto mohol práve takýto príbeh zažiť na vlastnej koži.
Vrelo odporúčam a teším sa na najnovší román - Listopad.

Čítaj viac

5
Iva Ch.

Ivana Chrvalová prečítala knihu

15.05.2021 22:46

5
5

Ivana Chrvalová napísala recenziu

13.05.2021 22:01

Moja čitateľská prvotina od Lucindy, asi som mala príliš veľké očakávania, keďže táto kniha na mňa vyskakovala z každého knižného účtu na IG.
Prvá polovica bola zaujímavá. Zoznámila som sa s hlavnými hrdnikami, polosirotou Aurorou a mladou ženou Graniou, ktorá z nejakého dôvodu utiekla z NY od svojho priateľa. Okrem jej tajomstva tu bolo veľké tajomno okolo Aurorinej rodiny, ktoré sa postupne odkrývalo v časti knihy, ktorá sa venovala minulosti. Návrat v čase ma bavil, príbehy oboch rodín boli totiž už dávno poprepletané, bolo to zaujímavé, príjemné čítanie aj keď už tu som začala niečo tušiť.
Návrat do prítomnosti bol pre mňa slabý, taký hollywoodsky. Nechcem prezdrádzať, ale v jednej knihe sa udialo asi všetko možné aj nemožné, príliš veľké klišé, predvídateľné kroky jednotlivých postáv. Jednoducho som vedela ako v samotnom závere dopadne príbeh oboch hrdiniek.
Asi nie som typ na tento druh kníh, určite si nájde svojich fanúšikov. Uvidím, či časom skúsim od Lucindy aj ďalšiu knihu.

Čítaj viac

5
Iva Ch.

Ivana Chrvalová prečítala knihu

27.03.2021 22:05

5
5

Ivana Chrvalová napísala recenziu

27.03.2021 22:05

Gigi, Bette a June. Tri baletky, sokyne na prestížnej baletnej škole v New Yorku, každá so svojím tajomstvom, rok po dramatickej udalosti na škole.

Pribeh je pútavo písaný z pohľadu troch dievčat, všetky sú velmi rozdielne ako výzorom, povahou, tak aj ich vnútornými tajomstvami. Nádherné opisy tvrdej práce a jemnosti baletu, intríg, zakerností konajúcich pre dosiahnutie cieľa, mierna romantika, rúško tajomstva, to sú všetko faktory, vďaka ktorým bolo čítanie pútavé a hľadala som akúkoľvek chvíľku, aby som sa mohla posunúť aspoň o pár strán vpred. Samotný záver ma prekvapil, myslím tým, úplne posledné 2-3 strany a keďže som zistila, že je aj pokračovanie, je jasné, čo ma čaká v košíku kníhkupectva.

Čítaj viac

5
5

Ivana Chrvalová napísala recenziu

15.03.2021 23:03

Príbeh je jednoduchý, žena v zrelom veku kúpi kníhkupectvo v čarovnom francúzskom prostredí, s manželom sa presťahujú a zvykajú na novú lokalitu, nových ludi.
Každá jedna kapitola sa týka zákazníka, prípadne osoby inak spojenej s kníhkupectvom a nesie meno práve danej osoby. Príbehy sú krátke a rýchlo sa čítajú. Hrdinov danej časti spoznávame práve prostredníctvom kníh, ktoré v knihkupectve nakupujú. Zároveň je každá časť obohatená životným osudom majiteľky Natalie. Bohužiaľ, jednotlivé príbehy sú napísané po povrchu, chyba im hlbka, pričom potenciál je ale je nevyužitý. V knihe sú popísané pekne myšlienky, niekedy až príliš veľa, čitateľ musí mať duševnú pohodu na takúto knihu. Vekové odporúčanie by som volila od 30 vyššie, neviem či mladšieho čitateľa zaujme.

Čítaj viac

5
5

Ivana Chrvalová napísala recenziu

08.03.2021 14:28

Hotylek je moja 3. prečítaná kniha od Aleny Mornstajnovej. Ústrednou postavou je Václav, chlapec, ktorý sa narodil v deň vypalenia Lidic a zároveň v túto noc zomrel aj jeho otec. Stáva sa tak jediným synom maminky Stepanky a vnukom milujúcich starých rodičov - hotelierov. Práve Hotylek je ústredné miesto celého príbehu a Vaclavove narodeniny zohrávaju dôležitú časovú vsuvku v celom príbehu, veľké udalosti sa často udiali práve v tento deň. Ako je u spisovateľky známe, okrem hlavnej postavy sa v príbehu zoznámime s životným osudom rodinných príslušníkov a zaujimavych postáv, ich osudy sú navzájom poprepletane až po poslednú stranu, spisovateľka dokáže prekvapiť, spôsobiť zvraty, ktoré nikto nečaká.

Svojim rozpravacskym talentom pani Mornstajnova opäť nesklamala. prelínanie generácií je tak krásne, že človeku sa až oči zarosia a každému, kto precital minimálne Hanu odporúčam aj jej ostatné knihy. Hotylek sa umiestnil veľmi vysoko, rada budem na neho spomínať a určite si ho ešte niekedy prečítam

Čítaj viac

5
Iva Ch.

Ivana Chrvalová prečítala knihu

08.03.2021 14:27

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka