Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Ivan Liška

22

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2020
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

30.11.2020 20:29

Vcelku vydarená summer komédia. Väčšina scén vo filme je ozaj vtipných a nad niektorými som smial tak, že som mal až kŕče v bruchu. Top scénou je jednoznačne Paulov príhovor na konferencii. Škoda len, že väčšina filmu sa odohráva v hoteli a do ulíc Las Vegas nazrieme len zriedka.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

29.11.2020 21:30

Ned príjme ponuku svojich známych a asistuje im pri lúpeži vo vile jedného floridského boháča. Tá však nedopadne presne podľa ich predstáv a on je teraz na úteku, snažiac sa očistiť svoje meno. Pôvodne som myslel, že kniha bude o živote a práci nejakého plavčíka, nakoniec sa z toho ale vykľulo niečo celkom iné. Knihu som však rozhodne nečítal sklamaný, práve naopak. Je písaná veľmi pútavo a stránky sa mi otáčali doslova automaticky. Kniha ma kratšie kapitoly, pričom každá končí otvorene a núti čitateľa, aby pokračoval ďalej a knihu neodkladal. Je to príbeh v ktorom niet núdze o akciu, dramatické úniky, zaujímavo vykreslené postavy a množstvo zvratov v deji. Je to prvá kniha od Jamesa Pattersona, ktorú som čítal, no už teraz viem, že určite nie posledná.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

24.11.2020 16:23

Desivo realistický hororový film o jednom z najznámejších masových vrahov v americkej histórii. Začiatok filmu má síce pomalší rozbeh, časom však začnú vychádzať na povrch strašné tajomstvá z Gacyho života, čo je signál pre diváka aby spozornel. Gacy pôsobí ako taký obyčajný pánko zo susedstva, v jeho okolí však záhadne miznú mladíci, ktorých zamestnáva na stavbe. Polícia má určité podozrenie, nič mu však nevie dokázať. Ako nakoniec skončí prípad tejto zvrátenej mysle? Sledujte film a dozviete sa viac. Dovolím si tvrdiť, že existuje obrovské množstvo hororov, no len málo takých, ako je Gacy.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

23.11.2020 20:13

Pri čítaní tejto knihy ma hrialo pri srdci. O Marike Gombitovej som v minulosti vedel len to, čo je všeobecne známe. Táto kniha mi pomohla nazrieť do jej súkromia a poodhaliť rôzne zákutia a tajomstvá jej života. Nie je to kniha zameraná na obsiahle kapitoly, v texte je však zachytené všetko podstatné. Marika opisuje svoje detstvo, hudobné začiatky v kapele Modus a pokračuje osudnou nocou, kedy sa jej život obrátil naruby. Kniha končí rokom 2016 a Marika v nej ďakuje všetkým ľuďom, ktorí pri nej stáli a pomohli jej v tých najťažších okamihoch. Osobitne pritom zvýrazňuje význam spolupráce s Kamilom Peterajom, ktorý pre ňu skladal texty a neustále ju podporoval.

Krásna kniha, ktorá je sprevádzaná bohatou fotografickou prílohou. Tá len nádherne dotvára osobnosť Mariky Gombitovej.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

20.11.2020 17:19

Teen slasher, ktorý si berie námet z oveľa lepšej „Záhady minulého leta“. Fakt, že šestica hlavných postáv sú všetko ženy, tomuto filmu priveľmi nepomáha. Neustále sa len hádajú a málokedy povedia niečo inteligentné. Je dosť možné, že v závere filmu budete len nechápavo krútiť hlavou, pretože ten totálne zneguje všetko, čo sa odohralo v predchádzajúcich scénach. Aby som ale len nekritizoval, film má vcelku vydarený soundtrack a väčšina nesympatických postáv sa v ňom nedožije záverečných titulkov. Scény študentských parties boli natočené vcelku slušne a dôjde v nich aj na T&A.

Film odporúčam pozerať v spoločnosti iných ľudí a alkoholických nápojov.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

20.11.2020 14:35

Napínavá detektívka, pri ktorej mi jednotlivé kapitoly odsýpali ako na bežiacom páse. Autor rozhodne vie ako upútať čitateľa a donútiť ho, aby venoval tejto knihe náležitú pozornosť. Záverečné rozuzlenie je však dosť prekombinované a neustále ma nútilo vracať sa v texte k už prečítaným pasážam. V knihe som naviac s nikým nesympatizoval, keďže všetky postavy sú svojím spôsobom záporné a majú nekalé úmysly. Kniha sa však číta extrémne rýchlo a takmer vôbec nenudí. Prostredie Amsterdamu dodáva tomuto dielku ten správny šmrnc a robí ho čitateľsky veľmi zaujímavým.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

16.11.2020 16:33

Wesley Snipes sa vyberá do Rumunska, aby nakopal zadky nebezpečným priekupníkom so zbraňami. Film má síce zopár hluchých miest, je v ňom však dostatok prestreliek, osobných súbojov, naháňačiek a drsňáckých hlášok na to, aby prakticky neustále pútal vašu pozornosť. Záporáci sú síce stvárnení trochu nepresvedčivo, sú to však len figúrky v pozadí. Väčšina času je venovaná predovšetkým chémii medzi hlavným hrdinom a Nadiou, ktorú si zahrala sexy talianská herečka Silvia Colloca. Film má najmä vďaka týmto dvom postavám obstojný spád, Wesley Snipes sa po celý čas snaží a myslím, že právom mu patrí miesto v akejsi pomyselnej sieni slávy top akčných hrdinov minulosti i súčasnosti.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

15.11.2020 20:11

Známy protivojnový román, v ktorom čitateľ sleduje osudy radových amerických vojakov v Pacifiku. Jedná sa o dosť náročné čítanie, keďže v knihe prakticky na každej strane dominuje depresia a beznádej. Málokomu sa podarilo zachytiť vojnu tak dokonale ako práve Normanovi Mailerovi. Vojaci sú plní pochybností, nevedia či dožijú ďalšieho dňa a zároveň ich mátajú predstavy partneriek, ktoré im už dávno prestali byť verné. K tomu všetkému musia zápasiť s nekompetentnosťou svojich nadriadených a podaktorí aj s rasovými predsudkami. Je to teda predovšetkým kniha o osobných, súkromných súbojoch jednotlivcov vo vypätých situáciách, popretkávaná spomienkami na život v mieri a opismi bojových akcií.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

10.11.2020 17:46

Napínavý a prudko pozerateľný erotický triler, ktorý sa odohráva v New Yorku. Hlavná hrdinka vyšetruje záhadnú smrť kamarátky a dostáva sa tým do spleti intríg, sledovania a virtuálneho flirtovania. Ocitá sa vo svete, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Halle Berry v tomto filme opäť raz dokazuje svoje herecké kvality a je naozaj radosť na ňu pozerať. Bruce Willis sa mimochodom tiež nedá zahanbiť, hoci film vznikol v dobe, kedy mal už najväčšiu slávu za sebou. Koniec filmu, ako tu už pri tomto žánri býva, zastihne diváka úplne nepripraveného a šokuje ho v najvyššej možnej miere.

Čítaj viac

22
22

Ivan Liška napísal recenziu

07.11.2020 21:22

Kniha opisuje Bratislavu počas veľmi pohnutého obdobia slovenských dejín. Autor sa drží faktov a pomocou nich analyzuje život v hlavnom meste počas druhej svetovej vojny. Je to tak trochu paradox, ale práve v tomto období vznikli v Bratislave mnohé štvrte a budovy, ktoré v prakticky nezmenenej podobe prežili až do dnešných dní. Autor tiež opisuje oblasti kultúry, športu a veľtrhov - tomu všetkému tu obyvateľstvo holdovalo, až kým vojna definitívne nepohltila aj ulice Bratislavy. Všetky kapitoly sú písané veľmi pútavo a sprevádzajú ich unikátne fotografie. Kniha nepochybne osloví každého záujemcu o dejiny tohto mesta, zvlášť však tých, čo tu žijú celý život.

Čítaj viac

„Najprv čítaj dobré knihy, lebo inak sa k nim možno nikdy nedostaneš.“

Henry David Thoreau