Daniel Bohunický

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Zbožňujem vôňu kníh, vytvára to pre mňa jedinečnú pohodu pri čítaní.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Zbožňujem vôňu kníh, vytvára to pre mňa jedinečnú pohodu pri čítaní.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

1
1

Daniel Bohunický napísal recenziu

08.04.2021 14:52

Asi som po výbornom tv seriále čakal od knihy viac ako vie ponúknuť. Hold, storočný rozdiel v spracovaní je citelný. Miestami som sa nudil, dej bol celkom predvídateľný, občas až celkom detinský a za čiarou nejakej reálnosti. Pozitívne vnímam ozaj že lupinovsky gentlemanskú "detektívku", ktorá sa zaobišla bez vagóna mrtvol, odseknutých končatín a sériových vrahov. Lupin mal pasáže kde svojimi akciami a prefíkanosťou príjemne prekvapil. Za mňa knihu potiahol akčný úvod a záver. Zrejme nie som vhodná cieľová skupina pre tento druh čítania, ako žánrovo tak aj národnostne. Na dlhú dobu mám niečo takéto odčítané.

Čítaj viac

1
1

Daniel Bohunický napísal recenziu

08.04.2021 14:51

Hodnotím maximálne pozitívne. Pre mňa, ako čakajúceho "prvorodiča", veľmi poučné nielen do prvých mesiacov. Množstvo užitočných rád, tipov a vedecky podložených informácií o ktorých som nemal ani len predstavu. Viacero myšlienok sa v jednotlivých kapitolách opakuje, pri čom som sa na okamih zasekol a zamyslel, ale v končenom dôsledku je to super nástroj ako si to najdôležitejšie osvojiť a v podstate mi to vôbec neprekážalo, skôr potešilo. Darmo, opakovanie je matka múdrosti. Štýl písania je možno odbornejší ale autorky nezabudli ani na občasný žart či slová podpory a povzbudenia, ktoré dodajú občas vystresovanému či už rodičovi alebo rodičovi-čakateľovi potrebný nadhľad a pohodu. Čitateľom by som možno odporučil dôležité pasáže si zvýrazniť či poznačiť pre budúce použitie, pretože v tej spŕške faktov a informácií sa môže pre vás to podstatné stratiť, mne to takto celkom vyhovovalo.

Čítaj viac

1
1

Daniel Bohunický napísal recenziu

08.04.2021 14:49

Aj keď možno miestami skôr dámske čítanie, za mňa aj tak výborná kniha. S Obamovcami sympatizujem už dlhšiu dobu a po niekoľkých odporúčaniach som sa pustil do Becoming. Veľa sviežich zaujímavostí z prostredia Bieleho domu a zákulisia života prezidentskej rodiny z prvej ruky, tak ako ich vnímala samotná prvá dáma, to ma fakt bavilo! Potešili aj hlbšie myšlienky a názory, ktoré prinútia človeka popremýšlať o hodnotách a živote ako takom. Vážim si a súhlasim najmä s iniciatívou v podpore vzdelanosti a rovnoprávnosti žien a mužov, a tak isto aj s potlačením rasových stereotypov a segregácie. 5/5 Už sa tešim na "A Promised Land" od pána prezidenta.

Čítaj viac

1
1

Daniel Bohunický napísal recenziu

08.04.2021 14:48

Zhrnul by som to celkom jednoducho - buď vám doktor Šebek svojím prejavom nesadne a jeho zážitky pre vás budú nezaujímavé a mimo vás alebo bude pre vás absolútny "soulmate" a misie budete žiť naplno s ním, čo je presne môj prípad. Neskutočne mi sadol ako človek svojimi názormi, myšlienkami a spôsobom života. Veľkú hodnotu jeho kníh vidím v sprostredkovaní zážitkov, životných príbehov, kultúrnych zvyklostí, radostí aj starostí všedných dní z krajín nami nie až tak poznaných či pochopených. Reportážny štýl písania je veľmi živý a občasná prostorekosť alebo vulgarizmy knihe vôbec neprekážajú, práve naopak výrazne zvyšujú autentickosť a povedal by som, že celá táto atmosféra buduje medzi autorom a čitateľom dôverný vzťah. Je to ako rozhovor so starým dobrým priateľom. Za mňa topka.

Čítaj viac

1
1

Daniel Bohunický napísal recenziu

08.04.2021 14:46

OK, povedal som si že chcem lepšie pochopiť motiváciu migrantov, ich príbehy a zároveň aj mexických démonov, o ktorých som nemal boh vie aký prehľad. Veľmi ma v epilógu potešili vety autorky o jej motivácii, ktorá mi tieto slová doslova zobrala z úst (alebo ja jej? :-D) a boli jej inšpiráciou k napísaniu tak ako mojou k prečítaniu.

Kniha je výborná. Úplne ma vtiahla do deja a často so zatajeným dychom som prežíval strastiplnú cestu Lýdie a Lucu, od ktorej sa dá len ťažko odtrhnúť, keďže napätie nepoľavuje až do posledných stránok a máte pri tom chuť to s nimi dotiahnuť do konca na jeden nádych. Vyzdvihol by som veľmi živé a reálne opisy prostredia a situácií, a tak isto aj pekne rozvinuté príbehy vedľajších postáv, ktoré tomu celému dali to správne korenie. A v neposlednom rade vyzdvihujem, že to nie je len honba za presladeným americkým snom ale reálna a bohužiaľ miestami surová cesta životom, ktorá ma prinútila sa zamyslieť a byť vďačným, že to prežívam len ako čitateľ....a nie len zato.

Čítaj viac

1
1

Daniel Bohunický napísal recenziu

08.04.2021 14:43

Veľmi príjemné rozšírenie si obzorov o problémoch a ich riešeniach v komerčnom letectve, vďaka ktorým je z môjho pohľadu v dnešných dňoch lietanie najbezpečnejšou a najviac komfortnou formou dopravy. A že to teda letecké spoločnosti a vlády nemali jednoduché dotiahnuť to až sem!

Pre moju generáciu mileniálov nepredstaviteľné zážitky a udalosti, ktoré v 21. storočí, s výnimkou pár extrémnych prípadov, nemajú miesto a človeku sa až nechce veriť, že jednoznačné riešenia v záujme bezpečnosti pasažierov a posádky boli vždy až za biznis záujmami leteckých spoločností. Autor odviedol mravenčiu prácu v zbieraní informácií. Čitateľ je konfrontovaný so sociopolitickou situáciou USA, poznačenou vojnou vo Vietname, ktorá viedla napríklad aj k pirátstvu na nebi - "skijackingu". Stretnete sa s množstvom úspešných aj neúspešných únosov a ich tragikomickými zápletkami a najmä ťažiskovým príbehom hlavných "hrdinov" Holdera a Kerkowovej. Úprimne, až ma zamrazilo nad tak premárneným životom, aký prežil Roger Holder... a čo sa týka Kerkowovej...uvidíte sami.

Rušilo ma veľké množstvo dátumov, mien a kvantum všemožných drobných pokusov o únos, v ktorých som sa občas strácal a bolo pracné sa nimi prehrýzť až k hlavnej dejovej linke, preto dávam 4/5. Pointa knihy ale do bodky naplnená a odporúčam ju každému, kto sa rád pozrie na oblohu vždy, keď začuje nad sebou motory lietadla. :)

Čítaj viac

1
Daniel Bohunický

Daniel Bohunický získal odznak Šťastných 7

26.12.2020 14:01

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

1
Daniel Bohunický

Daniel Bohunický získal odznak Plány do budúcnosti

27.06.2020 18:59

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

1
Daniel Bohunický

Daniel Bohunický získal odznak Máte čitateľský profil

27.06.2020 18:21

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev