Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2015
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
Monika

Monika F. získala odznak Šťastných 7

01.07.2023 06:12

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
8
8

Monika F. napísala recenziu

10.05.2019 06:12

Kniha alebo dá sa to nazvať i pracovný zošit vás nenaučí dokopy nič. Keďže som sa učila japonský jazyk a po menšej prestávke som si chcela osviežiť pamäť siahla som po tejto knihe a som naozaj veľmi sklamaná z nej.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

03.12.2018 12:55

Pri tejto knihe budete zažívať naozaj veľa pocitov. Radosť, smútok, hnev... na môj vkus veľmi pomalý začiatok. Dej sa takmer nikde neposúval, čo je pre mňa veľmi zlé, pretože kniha vás akosi nenamotáva pokračovať. Avšak napriek tomuto pomalému začiatku, táto kniha zanechala vo mne veľa pocitov hlavne preto, že i ja mám brata a častokrát som sa dokázala úplne vcítiť do kože hlavnej hrdinky.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

14.11.2018 11:53

Kto mi ide po krku je príjemnou oddychovkou v žánri thriller/detektívka. Síce ja osobne som zvyknutá na viac morbídností, kniha mala zaujímavé rozuzlenie čo hodnotím ako plus. Neviem prečo, ale ja som mala pocit, že v tejto knihe sa striedali veľmi nudné dejové línie s tými naozaj zaujímavými. Síce kniha mi rozhodne dych nevyrazila hodnotím ju ako lepší priemer, pretože som čítala oveľa nudnejšie knihy z tohto žánru. Nebola som síce na 100% spokojná ale kniha si určite nejaké sympatie získala.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

09.11.2018 12:11

Neviem či som sa stala náročnejším čitateľom alebo ma jednoducho takéto príbehy prestali baviť. Naozaj skvelý nápad na príbeh. Práve kvôli tomuto nápadu som sa na knihu veľmi tešila. Do rúk sa mi však dostal nudný a zdĺhavý príbeh. Niekedy som mala pocit, že to nemá ani hlavu ani pätu, a že kniha nemá ani len toho konca. Ťahalo sa to ako sopeľ počas chrípkovej epidémie. Som presvedčená, že kniha zaujme veľmi veľa čitateľov. Veď napokon sú tu dva tábory, ten ktorému sa kniha veľmi páčila, no a potom sme tu my uhundraní, ktorým nie. Kam sa priradíte vy je samozrejme na vás.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

09.11.2018 11:31

I detská kniha dokáže zaujať dospelého čitateľa, preto sa takýmto knihám nevyhýbam. Veľmi sa mi páčilo, že príbeh sa odohrával v Rusku a autorka si dala záležať na ruských postavách v tejto knihe. Dala im proste ten správny ruský charakter. Takisto veľmi krásny opis prírody, a všeobecne hocijaký opis od tejto autorky bol skvelý. Avšak rozhovory postáv a samotný predvídateľný dej ma moc nezaujali. Dokonca i hlavná hrdinka si ma vôbec nezískala. Určite ocenia mladšie čitateľky, bol to pekný príbeh, u mňa však táto detská kniha nezabodovala.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

06.11.2018 10:42

Super kniha, ktorá sa tak trochu líši od všetkých, ktoré vlastním na túto tému. Čakala som síce niečo iné ale napriek tomu som veľmi spokojná. Určite odporúčam každému, kto sa o túto tému zaujíma.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

06.11.2018 10:17

Pri tejto knihe sa mi rozhodovalo naozaj ťažko aké hodnotenie pridať. Nakoniec som sa rozhodla prihoršiť. Dala som 3 hviezdičky, pretože verím, že ďalšie knihy budú oveľa lepšie.
Hneď prvá kniha je poviedková. Samozrejme aj poviedky dokážu byť plnohodnotnými a zaujímavými príbehmi. No neviem ako by táto kniha u mňa obstála keby som nehrala predtým hry. Samozrejme neplatí to na všetko, ale autorove opisy boli niekedy tak chabé, že Znamenie Aard pravdepodobne nezaujatému človeku absolútne nič nehovorí a zrejme ani nevie čo si pod tým má predstaviť. Opis súbojov mi zas naopak prišiel tak podrobný až priam chaotický. Častokrát som sa v tom strácala. Bohužiaľ nepáčili sa mi všetky poviedky, a tie ktoré ma nebavili, boli práve najdlhšie, až zbytočne. Určite spomeniem poviedku, kde išlo o vydaj princeznej Pavetty. Snáď najnudnejšia poviedka zo všetkých. Zbytočne dlhá a nudná.
Čo sa však týka nápaditosti príšer, obdobie kedy sa príbehy odohrávajú a samotný Geralt a jeho zvláštna povaha - to samozrejme chválim. Teším sa na ďalšie príbehy to rozhodne, ale dúfam, že to bude lepšie.

Čítať viac

8
8

Monika F. napísala recenziu

02.11.2018 08:39

Nádherná kniha nielen pre deti. Veľmi pekné ilustrácie a mnoho zaujímavostí. Bohužiaľ, niektoré krajiny chýbajú, čo mi príde naozaj na škodu pretože radšej spraviť jednu a poriadne, než stále produkovať novšiu a novšiu verziu knihy.

Čítať viac

Mapy - Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, 2016
Mapy
  • Aleksandra Mizielińska
  • Daniel Mizieliński
4,7
19,95 €

8
8

Monika F. napísala recenziu

02.11.2018 07:20

Síce obsah knihy sa mi veľmi páčil, no pokiaľ som niečo hľadala v registri, a potom som to hľadala na príslušnej strane bolo ťažké sa tam zorientovať, pretože pokiaľ ste hľadali napríklad borievku, v texte na 10 riadkov tam bolo iba to jedno slovo borievka. Čo sa samozrejme dosť ťažko hľadalo, pretože nie je to nijak zvlášť vyznačené kurzívou alebo tučným písmom. Myslím, že sa z tejto knihy a témy dalo vyťažiť určite viac.

Čítať viac

„Muž a žena by mali byť spomalení, ako keď kráčaš pod vodou, mali by sa venovať každej bunke, každému nádychu pomaly a bez náhlenia.“

Tri smrtky sa plavia - Vanda Rozenbergová, 2018
Tri smrtky sa plavia
Vanda Rozenbergová