Zlomená

Utíkala jsem sama před sebou, ale jediné, čeho jsem docítila, že jsem byla o krok napřed před svou minulostí. Snažila jsem se začít znovu – s novým jménem, novou totožností. Ale... Čítať viac

3. diel série
Zatracení
Vydavateľstvo
Baronet, 2021
312 strán
4-5 hodín čítania

Utíkala jsem sama před sebou, ale jediné, čeho jsem docítila, že jsem byla o krok napřed před svou minulostí. Snažila jsem se začít znovu – s novým jménem, novou totožností. Ale nemůžete změnit svou duši... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Utíkala jsem sama před sebou, ale jediné, čeho jsem docítila, že jsem byla o krok napřed před svou minulostí. Snažila jsem se začít znovu – s novým jménem, novou totožností. Ale nemůžete změnit svou duši. Nový začátek na vysoké byl přesně to, co jsem potřebovala. Chvíli to dokonce fungovalo. Byla jsem pařmenka, sebevědomá holka, co nezkazí žádnou legraci, ale všechno to byla jen přetvářka.

Když mě kluci líbali, cítila jsem bolest. Když se mě dotkli, byla jsem vyděšená. Hluboko uvnitř chce být každá dívka Kráska a najít někoho, pro koho bude tou jedinou na světě. Jenže pravda je, že to já jsem Zvíře. A i když jsem zoufale toužila po vykoupení, ani na okamžik mě nenapadlo, že by se mi ho někdy mohlo dostat.

Dokud on nevstoupil do mého života. Nebyla jsem připravená se zamilovat. Moje jizvy byly příliš hluboké, rány příliš čerstvé. Ale nabízel mi klid a bezpečí. Měla jsem vědět, že je to jen další lež – měla jsem vědět, že zamilovat se do svého profesora je zatraceně špatný nápad. Ale nedokázala jsem tomu zabránit. A temnota mě konečně dostihla.
Čítať viac
Originálny názov
Shame
Počet strán
312
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-269-1606-2
ISBN EPUB
978-80-269-1605-5
Naše katalógové číslo
977147
Jazyk
čeština
Preklad
3. diel série
Zatracení
Vydavateľstvo
Baronet
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

10 hodnotení

6
3
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Miluji knihy a jejich příběhy, bez nich si nedovedu život představit.

Věra Reňáková
Overený zákazník
1.4.2023
Posedlost ovládat druhé má ničivý účinek na psychiku. Strach se stane přítelem i nepřítelem, nejde z toho vyváznout bez pomoci druhých a ty musí mít optimistické myšlení, aby z toho pekla vzniklo světlo. Je to složitý proces a na každého to působí jinak, ale díky bohu, že je na světě ještě spousta lásky a světla, které převyšuje. Občas se člověk dostane do takové situace a záleží i na osobnosti člověka, jak to pojme a nakonec zvládne. Dost byl příběh právě zasažen do takového temna a jak se z toho dostat. Bylo to velice emotivní čtení a řekla by, že docela nejtěžší z této trilogie. Čítať viac
20

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
Overený zákazník
26.2.2022
Moje hodnotenie bude možno trošku prísnejšie. Stále som sa rozhodovala, či nedať 4 hviezdičky, ale myslím, že lepšie to opíšem slovami, ako číslami.

Máme tu posledný diel série. Táto séria začala príbehom Wesa, z ktorého som bola maximálne unesená. Prvá kniha sa niesla v duchu nádeje a skvelej postavy Wesa, ktorá neabsentovala ani v tejto časti.

V 3. dieli máme možnosť spoznať bližšie Lisu, ktorá sa vyskytovala už v predošlých dieloch a môžeme tak nahliadnuť do jej minulosti a spoznať jej príbeh. Každý príbeh bol niečím iným. Každý príbeh rozpovedá o niečom inom, má inú tematiku, iný cieľ, ale majú jeden spoločný znak, a to je choroba.

Páčil sa mi nápad s denníkom Taylora. Tieto úseky ma neskutočne bavili, zároveň šokovali, čo dokáže chorá myseľ vyprodukovať. Bola tam manipulácia, chorá závislosť. Tieto úseky dotvárali príbeh a ponúkali možnosť nahliadnuť do minulosti Lisy.

Zo začiatku som moc nerozumela motívom Tristana, a ich vývoj vzťahu sa mi moc nepozdával. Bolo to až príliš idylické a napriek tomu, že ich vzťah bol slow-burn, som mala pocit, že nejakk rýchlo sa zbližujú. Nehralo mi to medzi nimi a nebolo to pre mňa uveriteľné. Mala som pocit, že je ich vzťah silený.

Kniha bola predvídateľná, v tomto smere som nezažila žiadne väčšie prekvapenia. Boli tu miesta, ktoré by sa dali lepšie dotiahnuť, boli málo premyslené a logicky nedávali zmysel.

Páčila sa mi sila priateľstva medzi postavami, Gabe a Wes boli skvelá dvojka. Epilóg, ktorý rozpovedá Wes sa mi veľmi páčil, a pre mňa vyhrala postava Wesa zo všetkých postáv. Táto postava mala trefné poznámky, srdce na správnom mieste, bola obdivuhodná.

Tristan nebol ničím zaujímavým, napriek tomu, že sa ho snažila autorka vykresliť ako sexy muža, nemal pre mňa tú správnu charizmu, bol v pohode, sympatický, ale ničím špeciálny. Príbeh medzi Lisou a Tristanom bol obyčajný až nezaujímavý.

Túto sériu vám však odporúčam.
Čítať viac
Janyella
Neoverený nákup
22.8.2021
Tak nesklamal ani záverečný dej trilógie. Wow. Úžasný príbeh. Skvelý.

Celá trilógia bola úžasná … skvelý a pútavý dej, od ktorého je sa ťažko odtrhnúť …

Všetky tri diely by som zhrnula slovami hlavného predstaviteľa Wesa:
Niekedy sú najkrajšie tie veci, ktoré zároveň predstavujú to najväčšie nebezpečenstvo, tak ako sa z tých najhroznejších vecí na svete môžu stať objekty krásy a zbožňovania.
Ďakujte Bohu a žite.
Wes.
Čítať viac
8.7.2021
Na záverečný diel tejto série som sa veľmi tešila a zároveň som bola zvedavá na Lisin príbeh, kdeže už v predchádzajúcej časti autorka ponúkla zaujímavé informácie o Lise.

Záverečná časť série bola pre mňa jedno veľké prekvapenie, pretože takéto čosi som teda nečakala. Čo musím uznať je, že sa mi páčil nápad s denníkom. Áno bolo hrozné, alebo lepšie povedané doslova hnus čítať útržky z denníka Taylora, ale vďaka týmto útržkom som mala možnosť nahliadnuť do minulosti hlavnej hrdinky. Keď som čítala niektoré časti z denníka, tak som vôbec nechápala, ako všetko toto mohla Lisa prežívať, ale tým, že sa dokázala pohnúť ďalej sa stala pre mňa silnou ženskou postavou. Lisa bola pre mňa odvážna a mala okolo seba skvelých priateľov, ktorí jej vždy boli na blízku, a to najmä Wes a Gabe.

Musím povedať, že hlavnú mužskú postavu - Tristana som na začiatku nechápala, najmä jeho začiatočné motívy, keďže bol profesor čakala som od neho viac logickejšie konania v takejto situácii. No postupne si začal aj on uvedomovať rôzne skutočnosti a napomáhalo tomu najmä to, že postupne viac a viac začal spoznávať Lisu. A tá chémia medzi nimi dvoma bola úžasná, ale v ich prípade to bolo také menšie slow-burn, čo sa dalo pochopiť vzhľadom na to, čím si Lisa prechádzala.

V príbehu je viac drámy a akčnejších scén, než v predchádzajúcich dvoch častiach. Ale tu sa mi ta dráma hodila, keďže sa príbeh zaoberá určitými psychickými poruchami.

Pre mňa bola táto záverečná časť veľmi silná a niektoré časti sa ťažšie čítali, ale príbeh odporúčam. A chválim epilóg v podobe Wesa, to je také zlatíčko.
Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling