Búrková sestra - Lucinda Riley, Publixing a Tatran, 2021
Audiokniha
Búrková sestra - Lucinda Riley, Publixing a Tatran, 2021
Audiokniha

Búrková sestra

Ally - nadšená jachtárka, ktorej odvahu preveria tragické udalosti Strhujúci druhý diel historicko-romantickej série o neuveriteľných osudoch nevlastných sestier Maie, Ally,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Publixing a Tatran, 2021
Interpret
Dĺžka
21:30

Ally - nadšená jachtárka, ktorej odvahu preveria tragické udalosti Strhujúci druhý diel historicko-romantickej série o neuveriteľných osudoch nevlastných sestier Maie, Ally, Star, Cece, Tiggy, Electry a Meropé vychádza z mytologického... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Slovenčina

14,45 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

J.R.R. Tolkien: Hobit. Publixing a Slovart,2023
Búrková sestra - Lucinda Riley, Publixing a Tatran, 2021
Audiokniha
14,45 €

Viac o audioknihe

Ally - nadšená jachtárka, ktorej odvahu preveria tragické udalostiStrhujúci druhý diel historicko-romantickej série o neuveriteľných osudoch nevlastných sestier Maie, Ally, Star, Cece, Tiggy, Electry a Meropé vychádza z mytologického príbehu o Plejádach, siedmich sestrách, ktoré Zeus umiestnil na oblohu v podobe žiarivej hviezdokopy.Druhá sestra Ally D´Applièse sa pripravuje na jedny z najnebezpečnejších jachtárskych pretekov, keď dostane správu, že náhle zomrel jej adoptívny otec. Ponáhľa sa do rodinného sídla na brehu Ženevského jazera, kde sa dozvie, že otec – záhadný miliardár zanechal každej dcére vzrušujúci kľúč k tajomstvu jej skutočnému pôvodu.Ally spočiatku vlastne ani netúži pátrať po svojom pôvode, pretože sa prvý raz v živote skutočne zaľúbila. Jej lásku k Theovi však poznačí tragická udalosť.Skôr zo smútku a zúfalstva sa rozhodne ísť po stopách svojich predkov, ktoré ju zavedú do Nórska. Tam Ally začne objavovať svoje korene a zistí, že jej príbeh nepochybne súvisí s mladou neznámou speváčkou Annou Landvikovou, ktorá pred vyše sto rokmi spievala na premiére Peera Gynta ikonické skladby nórskeho skladateľa Edvarda Griega.„Lucinda Rileyová s nezvyčajnou zručnosťou ovláda nitky svojho príbehu.“ - INDEPENDENT ON SUNDAY„Príbehy z pera Lucindy Rileyovej jednoznačne patria k najkrajším, najlepším a najšťastnejším čitateľským zážitkom na svete....Pôžitok z čítania à la Jane Austenová. Nečudo, že sa nemôžete ani nechcete odtrhnúť od knihy čo len na jedinú sekundu.“ - www.literaturmarkt.info„Búrlivý a vášnivý pôžitok z čítania! Meno Lucindy Rileyovej je zárukou, že príbeh bude prvotriedny....Jej tajuplná séria Sedem sestier je naozaj veľkolepé dielo.“ - ALEX DENGLER, denglers-buchkritik.de„Ak raz začnete čítať Búrkovú sestru, už ju tak rýchlo nezatvoríte. Je to medzinárodný úspech Lucindy Rileyovej.“ - ELLE„Absolútne fantastická rozprávačka...Skutočný bonbónik.“ - KATHARINE WEBBOVÁ„Rileyová sa nenápadne dostáva do popredia a získava si čoraz väčšiu popularitu.“ - RED„Strhujúce, srdcervúce a mnohovrstevné.“ - GRAZIA„Ako stvorené na to, aby sa človek niekam zašil a strávil voľné chvíle nad knihou.“ - LANDIDYLL
Čítať viac
Dĺžka
21:30
Naše katalógové číslo
948401
Štýl
romantický, napínavý, historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Publixing a Tatran
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

4
Čierna zem - Timothy Snyder, 2019
Práve čítam
Čierna zem

Mám rada predovšetkým historické romány a skutočné príbehy :)

Ivana Ištvanová
Overený nákup
23.8.2021
Naozaj vydarená verzia knihy
Prvý diel Siedmych sestier som prečítala, a keďže druhý nebol ihneď dostupný v miestnej knižnici, a naozaj som nemohla čakať :D tak som sa rozhodla pre kúpu.. zaujala ma však ponuka audioknihy, a jej kúpu skutočne neľutujem! Bola to moja prvá audiokniha v živote, v kombinácii s Bluetooth slúchadlami som si pri nej neuveriteľne oddýchla, radosť mi robila aj pri varení, upratovaní, balení, uspávaní aj pri dohliadaní na deti na ihrisku :) Perfektné prevedenie herečky Zuzany Jurigovej Kaprálikovej, ktorej hlas mi neuveriteľne sedel ku hlavnej postave, druhej zo siedmich sestier, Ally.. nádherné hudobné pozadia dokonale dopĺňali už beztak dokonalý dej knihy, ktorý bol majstrovsky spracovaný. Rovnako ako v prvom príbehu, aj tu nechýba prepletanie minulosti a prítomnosti, romantika aj dráma, výborné opisy postáv a ich pocitov, miest, v ktorých sa dej odohráva, skrátka autorka je skutočne výnimočná a tento žáner z nej robí majsterku spisovateľského remesla..až mi bolo smutno, keď som knihu dopočúvala a následne som zistila, že tretí diel ešte nie je vo formáte mp3. Čítať viac
2.8.2021
Skvelé
Lucinda Riley bola veľká frajerka.
Aj v diele Búrková sestra predviedla svoj veľký talent a ukázala, že vie nielen narábať so slovom, ale dokáže vytvoriť nesmrteľný príbeh, ktorý v sebe snúbi minulosť aj budúcnosť, fakty aj fikciu, reálne osobnosti, no aj tie, ktoré nikdy v skutočnosti nežili, no pod jej rukou akokeby načerpali vzduch do pľúc, rozbúchalo sa im srdce a oni boli aspoň na chvíľu naozaj súčasťou tohto sveta.
Búrkovú sestru si môžete vypočuť aj nezávisle od prvého dielu série, autorka všetko podstatné povedala aj tam, no kvôli krásnemu príbehu a nezabudnuteľnému zážitku odporúčam začať Siedmymi sestrami.
.
Povedala by som, že hudba bola akýmsi leitmotívom pre túto časť série. Milujem hudbu všeobecne, aj tú klasickú, takže mne týmto pádom Lucinda veľmi ulahodila a veľmi oceňujem jemné hudobné vsuvky, ktoré sa objavovali v tejto audioknihe. Pri prvej takejto vsuvke, keď bola na scéne Anna som mala dokonca zimomriavky a želala som si byť veľmi tam a len počúvať, počúvať a počúvať ...
.
Taktiež opäť raz chválim interprétku Zuzku Kaprálikovú a podozrievam ju, že je posledná stratená sestra . A ak nie, mali by si ju aspoň knižne adoptovať, veď jej interpretácia je taká ľahučká a citlivá, že by si zaslúžila miesto na Atlantise.
.
Veľké odporúčanie
Čítať viac
13.6.2021
Ja, ako veľká fanúšička tajuplnej historickej romance Sedem sestier o hľadaní vlastného pôvodu, som si nemohla nechať ujsť audioknižnú podobu jej druhého pokračovania. Stretávame sa so zvedavou citlivou Ally, ktorej život naozaj veľa naložil. Smrť Tatka Slaného prežíva snáď najviac zo všetkých, vďaka ich častým spoločným plavbám po šírom mori si s ním bola veľmi blízka a jeho strata ju skutočne zasiahne. Aj napriek bolesti Ally prekonáva samú seba a vydáva sa pátranie po minulosti svojej biologickej rodiny, ktoré ju zavedie do studeného Nórska. Pred očami sa jej tak odohráva príbeh Anny Landvikovej, známej nórskej speváčky.

Či ma očarila? Nesmierne. Ally som si zamilovala viac než ktorúkoľvek zo sestier, o ktorých som zatiaľ čítala. Nadchla ma najmä jej nekonfliktná mierna povaha, ktorá tak kontrastovala so situáciou, v akej sa, nanešťastie, ocitla. Prežívala som s ňou každý neradostný okamih, a tých sa teda našlo požehnane, tešila som sa z každej drobnej láskavosti, ktorého sa dobrosrdečnej námorníčke dostalo, a dychtivo som očakávala rozuzlenie.

Vychutnávala som si zážitok, nasávala atmosféru priateľského Nórska, naivnej lásky a rozbiehajúcej sa kariéry snov, a želala som si, aby som hlavnú hrdinku nikdy nemusela opustiť. Joj, veru, kiežby som mala časovrat a mohla si tento príbeh zopakovať odznova bez toho, aby som vedela, ako dopadne. Závidím každému, kto sa doň chystá započúvať prvýkrát.

Autorka opäť dokázala, že má hlavu plnú neohraných nápadov, podmanivý dej nepripravila o prekvapivé zvraty a, povedzme si úprimne, nie vždy sa ku všetkým postavám zachovala fér. Veď posúďte sami, som zvedavá na vás názor.

Vďaka príjemnému hlasu Zuzky Kaprálikovej som strávila 21 hodín šťastná ako blcha a nemôžem sa dočkať Star, ktorú mám síce ešte neprečítanú v poličke, ale aj tak sa teším na audioknihu.
Čítať viac

Lucinda Riley

Čítať viac

„Keby sa človek mohol pobaliť do neba, urobil by to presne tak. Všetkého by sa dotkol a nezobral by si nič... “

Nestrácajte vieru - Mitch Albom, 2010
Nestrácajte vieru
Mitch Albom