Myseľ bez hraníc

Ako si zdokonaliť myslenie, učiť sa rýchlejšie a žiť výnimočný život

Jim Kwik

Je celosvetovo uznávaný odborník na zlepšenie pamäti, optimalizáciu mysle a rýchle učenie. Po úraze mozgu v detstve trpel poruchou učenia, a preto neskôr vytvoril stratégie, ktoré mu výrazne pomohli zlepšiť mentálny výkon. Odvtedy pomáha ľuďom objaviť ich skutočný mozgový potenciál. Vyše...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Tatran, 2021

Najdokonalejšou technológiou na svete je ľudský mozog. Nanešťastie k nemu ale jeho užívatelia nedostávajú príručku. Preto Jim Kwik, najznámejší tréner mozgu, prichádza s knihou o tom, ako sa správne starať o ľudský mozog...

Čítať viac

Najdokonalejšou technológiou na svete je ľudský mozog. Nanešťastie k nemu ale jeho užívatelia nedostávajú príručku. Preto Jim Kwik, najznámejší tréner mozgu, prichádza s knihou o tom, ako sa správne starať o ľudský mozog...

Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Najdokonalejšou technológiou na svete je ľudský mozog. Nanešťastie k nemu ale jeho užívatelia nedostávajú príručku. Preto Jim Kwik, najznámejší tréner mozgu, prichádza s knihou o tom, ako sa správne starať o ľudský mozog. Autor nás naučí, ako efektne trénovať a optimalizovať myseľ, zrýchliť čítanie, zlepšiť si pamäť, a to všetko zábavným a pôsobivým štýlom. Táto priekopnícka kniha odhaľuje vedecky založené postupy a techniky, ktoré si Jim overil v teréne. Bol poradcom popredných svetových umelcov, športovcov a riaditeľov a pomohol im dospieť k neuveriteľným výkonom.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Tatran
Na sklade, posielame ihneď
13,99 €
-12 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Tatran
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,95 €
Audiokniha (na stiahnutie)
Publixing a Tatran
Okamžite na stiahnutie
MP3 na stiahnutie
12,95 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Limitless
Počet strán
308
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-222-1160-4
Naše katalógové číslo
884909
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

23 hodnotení

15
3
2
0
0

5
6.2.2022
Myseľ je najvýkonnejšia technológia na svete
Táto kniha je jednou z najinšpiratívnejších kníh o schopnostiach ľudskej mysle, zvlášť v dobe, kedy sa ju snažíme nahradiť technológiami. Mala by byť povinným čítaním pre dnešných mladých ľudí.
"Negramotný človek 21. storočia nebude ten, kto nevie čítať a písať, ale ten, kto sa nevie učiť, odučiť a znova naučiť" (Alvin Toffler)
Čítať viac
5
18.5.2021
Must read pre každého mysliaceho tvora
„Ak vedomosti znamenajú moc, učenie je naša superschopnosť. A ľudská schopnosť učiť sa nemá hraníc. Stačí, aby nám niekto ukázal, ako sa k nej dostať.“

Ak ste ako väčšina ľudí, denne sa stretávate s problémom, že si niečo nedokážete zapamätať. Či už ide o meno človeka, ktorého ste práve spoznali, alebo veľké množstvo učiva, ktoré sa potrebujete naučiť na skúšku. Do tejto väčšiny sa žiaľ zaraďujem aj ja, preto som sa rozhodla siahnuť po knihe Myseľ bez hraníc. A to počas náročného skúškového obdobia.

Poviete si, že som sa asi zbláznila a kladiete si otázku, či som si potrebovala zahltiť mozog ďalšími informáciami práve v čase, kedy si potrebujem pamätať podstatnejšie veci. No naša myseľ nefunguje úplne tak, ako si myslíme, že funguje. Jim Kwik vyvracia vo svojej knihe mnoho mýtov o učení sa a ponúka čitateľovi overené metódy, napríklad ako si trénovať pamäť, vybudovať si oceľovú sústredenosť, či stať sa rýchlym čitateľom. Jeho metódy sú podložené reálnymi skúsenosťami z praxe a častokrát sú doplnené skutočnými príbehmi o ľuďoch, s ktorými pracoval. Čitateľ tak má možnosť vcítiť sa do týchto ľudí a dané metódy si lepšie zapamätať a osvojiť. Pri čítaní knihy som si uvedomila jednu zásadnú skutočnosť - autor využil pri písaní Mysle bez hraníc všetky metódy, ktoré odporúča aj svojim čitateľom, a je tak živým príkladom svojho učenia.

Napriek tomu, že sa jedná o literatúru z kategórie náučná, čítanie bolo pre mňa pútavé a veľmi som si ho užila. Vžila som sa doň natoľko, že som si po dlhej dobe do knihy aj písala. Myseľ bez hraníc ma obohatila o mnoho cennných rád a najmä mi pomohla znovu objaviť stratenú chuť učiť sa nové veci. Knihu považujem za obrovské bohatstvo svojej knižnice, pretože čo je vzácnejším darom, než sila ľudskej mysle a schopnosť využívať ju naplno.

Viac recenzií nájdete na mojom instagrame @patrishatheserpent.
Čítať viac
Michal
13.5.2021
Mzseľ bez hraníc
Zaujímavá knižka. Nie som na takéto, ale kvôli robote som skúsil. Pár vecí Vám určite dačo dá. Rozhodne stojí za prečítanie. Ku koncu som sa už trochu nudil. Ale oplatí sa určite prečítať. Čítať viac
Merci
5.5.2021
Mozem len odporucat vsetkymi desiatimi ,velmi putava kniha, cita sa s lahkostou...zaujimavy pribeh autora a kopec tipov a rad ako si zjednodusit ucenie ...za mna TOP ak hladate cestu ako rychlo citat,ucit sa a zapamatat si toho co najviac, vela praktickych cviceni. Čítať viac
12

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema Hudáková
25.4.2021
Motivačným knihám neholdujem, ale na túto som bola veľmi zvedavá, keďže sa nevenovala životu ako takému, ale mysleniu, pamäti a učeniu.
Od prvých strán ma veľmi bavila. Po celý čas som mala pocit, akoby stál autor pri mne a to všetko mi hovoril, taký bol jeho štýl príjemný a kontaktný.
Jim Kwik využíval množstvo citácií, ale napriek tomu som nemala pocit, že by kniha bola prepchatá faktami a teóriou. Všetko do seba pekne zapadalo a kniha bola veľmi plynulá.
Aby to nebolo len o čítaní, po celej knihe boli roztrúsené rôzne cvičenia, ktorými som mohla aplikovať v živote to, o čom som čítala.
Pre mňa bola kniha veľmi obohacujúca. Odniesla som si mnoho trikov, tipov a cvičení, ktoré sa snažím vsunúť do svojho života.
Myseľ bez hraníc určite odporúčam. Dokáže čitateľa úžasne motivovať a neustále mu pripomína, že môže dokázať čokoľvek, lebo jediné hranice sú len tie, ktoré má v hlave.
Čítať viac
22
18.4.2021
Siahnete z času na čas aj po motivačnej literatúre alebo tento žáner ide úplne mimo vás?
Ja som sa jej dlhšie vyhýbala a ešte stále nie som odhodlaná sa jej úplne oddať. Táto však bola výnimkou, zaujala ma tematika, ktorú rozoberá a keďže som sa plánovala učiť na maturitu, povedala som si, že publikácia od Jima Kwicka, uznávaného odborníka na optimalizáciu mysle, nebude krok vedľa. Maturita sa síce nakoniec nekoná, ale kniha je pre mňa užitočná tak či tak. Autor v niekoľkých kapitolách veľmi jednoduchým a jasným štýlom vysvetľuje, ako pristupovať k učeniu efektívnejšie, ako sa naučiť zapamätávať si podstatné (ale aj tie nepodstatné) fakty, ako rýchlejšie čítať, ako sa správne stravovať, aby dostával náš mozog účinné podnety k rozmýšľaniu, ako sa zbaviť zlých zvykov a nahradiť ich tými podnetnými. Jednoducho povedané, autor v 300 stranách vysvetlí, ako viesť výnimočný život.
V knihe nájdete plno cvičení, drobných testov a otázok, ktoré naštartujú váš mozog a donútia vás zamýšľať sa nad výhodami, ktoré vám prinesie posun vpred. Na niekoľkých stranách sa dokonca nachádzajú tipy na chutné recepty, aby ste boli naštartovaní hneď z rána, zopár príkladov, ako by mohla vyzerať vaša ranná rutina a pridal aj zopár odkazov na svoje stránky, na ktorých sa môžete zadarmo dočítať viac.
Veľkou výhodou tejto knihy je, že je interaktívna. Môžete si do nej zapisovať poznámky, odpovedať na otázky, ktoré kladie autor, dokonca vás nabáda k tomu, aby ste si podstatné informácie zvýrazňovali. Tiež som do nej spočiatku nechcela písať, ale nakoniec som priznala, že by bolo hlúposť naplno ju nevyužiť.
Verím, že som z knihy vytiahla maximum a rozhodne sa k nej plánujem v blízkej budúcnosti vrátiť (napríklad pred skúškovým), pretože autor nielen radí, ale zároveň aj motivuje. Ja sama som si vytýčila zopár cieľov, ktoré sa pokúsim splniť... nie pokúsim, ja ich splním! pomocou Jimových rád.
Ako hovorí Jim: géniovia sa nerodia, géniami sa musíme stať!
@laska_ku_kniham
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho