Zimný palác

Michaela Ella Hajduková

Michaela Ella Hajduková sa po štúdiu na Prešovskej univerzite uchytila v novinách Košický večer ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Momentálne však už niekoľko rokov pracuje v Knižnici pre mládež mesta Košice. V roku 2012 jej vyšla prvá kniha Všetky moje tváre. Autorka sa špecializuje...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Motýľ, 2021
472 strán
7-8 hodín čítania

Tri Tatiany - jeden príbeh. Taťjana Romanovová ako milosrdná sestra Červeného kríža znovu stretáva v nemocnici Dmitrija Jakovleviča Malamu a jej srdce horí láskou. Krehký vzťah podporujú i jej rodičia. Nad celou... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,90 €

Tri Tatiany - jeden príbeh. Taťjana Romanovová ako milosrdná sestra Červeného kríža znovu stretáva v nemocnici Dmitrija Jakovleviča Malamu a jej srdce horí láskou. Krehký vzťah podporujú i jej rodičia. Nad celou... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,90 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tri Tatiany - jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. „Kde si? Taťjana, kde si? Naozaj vás odviezli preč a zabili iba cára? Kto mi odpovie? Taťjana..."

Sankt-Peterburg 1914 – Taťjana Romanovová ako milosrdná sestra Červeného kríža znovu stretáva v nemocnici Dmitrija Jakovleviča Malamu a jej srdce horí láskou. Krehký vznikajúci vzťah podporujú i jej rodičia. Nad celou rodinou sa však sťahujú revolučné mračná a ukrytá správa vo fľaši od smotany spustí udalosti, ktoré sa skončia krvavými jatkami, zakrývaním stôp a pátraním, ktoré potrvá desaťročia. Taťjanin denník sa ukrýva v toku času, až kým ho nenájde iná Tatiana, ktorej sa zápisky veľkokňažnej môžu stať osudnými.

Leningad 1977 – Taťjanu Garinovú vypočúva KGB. Mladučká študentka práva dobrým kádrovým profilom i triednym pôvodom síce číta zakázané knihy, ale to zďaleka nie je dôvod, pre ktorý si pohnevala súdruhov. Čoho všetkého bude Dmitrij Tarasov schopný, aby jeho láska neskončila za mrežami?

Petrohrad súčasnosť – Uprostred zasneženého námestia pred Zimným palácom sa cez noc objaví rakva so skleneným vekom. Mladá žena vnútri má biele šaty a trblietavú tradičnú čelenku. Vyšetrovanie ukáže, že nie je mŕtva, ale podchladená a pod vplyvom narkotík. A že sa volá Tatiana. Kto ju obliekol do šiat cárovej dcéry a chcel, aby zamrzla?

Tento príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
12,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
472 strán
7-8 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
865593
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

99 hodnotení

75
12
7
2
2

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Petronela Dienešova
5
14.3.2021
Práve dočítané a opäť skvelé čítanie ... všetky 3 príbehy Taťjan/Tatian som si užila a prežívala s nimi ich "neľahký" osud... Aj slzička vyšla, keď si človek uvedomí, že veľa informácií o rodine Romanovovcov vychádzala zo skutočných udalostí.... milujem autorkino prepájanie minulosti a súčasnosti, mystické a nadprirodzené veci... A aj napriek tomu, že má kniha skoro 500 strán, ani neviem ako a bola som na konci a chcela, aby príbeh pokračoval ďalej... Skvelé prepojenie všetkých Taťjan, ich životných príbehov a lásky ich života (Dmitrij)... Knihu určite odporúčam
Čítať viac
Romana
2
21.4.2021
Od knihy som cakala viac, ale nepacilo sa mi umele vyjadrovanie, stylizovane dialogy, pateticke emocie. Presne pte taketo knihy si len velmi tazko hladam vztah k sucasnej slovenskej tvorbe.
Čítať viac
Veronika
predvčerom
Trošku zvláštne napísaná kniha, niekedy bolo ťažké identifikovať dobu, v ktorej sa dej odohráva a ktorej Tatiany sa týka.
Pritom autorku mám rada, ale táto kniha, ani Záhrada umenia má veľmi neoslovili.
Čítať viac
6
22.4.2022
Úchvatný a strhujúci príbeh
Už dávno som nečítala tak úchvatný a strhujúci príbeh. Kniha ma dostala asi všetkým, príbehom, prelínaním dejových línií medzi tromi hlavnými postavami, pri čítaní mi fantázia pracovala na plné obrátky a vďaka opisom miest a situácií som sa dokázala do príbehu naplno vcítiť a všetko si reálne predstaviť. Autorka to jednoducho vie. Bola to moja prvá autorkina kniha a určite nie posledná. Čítať viac
Katarína
13.3.2022
Super
Kniha vyráža dych.Pre mňa jednoznačne najlepšia kniha od tejto autorky. Opäť sa tu prelína minulosť s prítomnosťou. Človek sa dozvie veľa z histórie z obdobia romanovcov. Jediné mínus je,keď začnete čítať, knihu nepustite z ruky. Čítať viac
7
31.1.2022
Výborná kniha
Ach! :)
Nádherná kniha!
Nádherný príbeh!
Smutnokrásny.
Krásnosmutný.
Nič viac ma k tejto knihe nenapadá.
Užila som si ju od začiatku až do konca.

Druhá kniha od Mišky Hajdukovej, ktorú som zatiaľ prečítala a takisto bola úžasná.
Michaela Hajduková sa zaradila medzi mojich obľúbených autorov a teším sa na ďalšie jej knihy, ktoré si v budúcnosti prečítam.

Príbeh troch Tatián sa mi veľmi páčil a zaujal.
Čítať viac
6

Som hrdá mamina, cukrárka, knihomoľka. Milujem pečenie, zbožňujem knihy :) Momentálne mám 200 kníh a stále ich mám málo. Našťastie túto záľubu so mnou zdieľa aj mamina a sestra, takže vždy máme doma čerstvú knihu :) Som silný fanúšik Harryho Pottera, ale čítam historickú romantiku a knihy s tématikou 2.svetovej vojny a Holokaustu. Takže knihy nakupujem zväčša v týchto oddeleniach.

Lucia Hricová
24.1.2022
Perfektná
S kľudom Angličana priznám, že som si túto knihu užila. Čítala som ju, keď som bola prevažne sama, v kľude, bez zbytočného vyrušovania a to bolo super rozhodnutie. Vcítila som sa do deja maximálne, ako sa dalo. Ten pocit ma obklopuje vždy len pri knihách od tejto autorky. Je to unikátny pocit, ktorý vás prepojí s knihou a vy ňou žijete.
Príbeh Tatiany Romanovovej ma prekvapil. Väčšinou všade čítam iba o Anastázii. Tentokrát to bola Tatiana a autorka sa s tým vyhrala do detailov. Dala dokopy, tak nádherný historický román, že vám bude ľúto položiť knihu čo len na 5 minút. Ja som musela. Mám dieťa, rodinu. Povinnosti samozrejme. Kniha hovorí o troch životoch Tatiany, ktoré sú do detailov prepojené. V knihe je dokonalo písané o ich životoch, dej pomaly graduje a prichytila som sa, že vždy čakám čo bude ďalší krok. Veľmi sa mi kniha páči . Veľmi, veľmi.
Čítaním tejto knihy som strávila čas plnohodnotne, čo neni zaručené nikdy pri žiadnej. Pri tejto to bolo hneď od začiatku. Nepreháňam. Klobúk dole opäť pred našou slovenskou Pani Autorkou.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Mlčanie je zlato; kto dokáže mlčať sám so sebou, príde na všeličo, ticho presiakne pod pokožku, upokojí srdce, stlmí nepokoj, naplní izbu, v ktorej sa nachádzaš, naplní celý dom, kým vonku uháňa život ako bežec, pretekárske auto, pes, ktorý naháňa vlastný chvost, no nikdy ho nedobehne. Ale ticho je, žiaľ, ostýchavé, vo veľkých davoch dlho neobstojí a zaraz sa vytratí. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson