Kým vychladne káva

Čo by ste povedali na malý návrat do minulosti? V jednej malej japonskej kaviarni s názvom Funiculi Funicula takúto možnosť ponúkajú. Musíte však splniť náročné podmienky,... Čítať viac

4,3 83 hodnotení
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
184 strán
3-4 hodiny čítania

Čo by ste povedali na malý návrat do minulosti? V jednej malej japonskej kaviarni s názvom Funiculi Funicula takúto možnosť ponúkajú. Musíte však splniť náročné podmienky, prítomnosť sa nezmení a čas je obmedzený – musíte sa... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Než vystydne káva - Toshikazu Kawaguchi
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2019
Ihneď na stiahnutie

11,36 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli vrátiť do minulosti, hoci len na malú chvíľu, kým vám vychladne káva?
V jednej malej tokijskej kaviarni pomenovanej podľa známej neapolskej piesne Funiculi Funicula vraj takúto možnosť ponúkajú. Má to však háčik. Môžete sa stretnúť len s ľuďmi, ktorí kaviareň už niekedy navštívili. Nech urobíte čokoľvek, prítomnosť tým nezmeníte. Pri pobyte v minulosti sa nesmiete pohnúť z presne určeného miesta. Váš čas v minulosti sa začína zaliatím kávy a končí sa v okamihu, keď káva vychladne. A to sme zďaleka nevymenovali všetky zo zoznamu čudesných pravidiel... Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa náročnými podmienkami nedajú odradiť a naberú odvahu skúsiť to.

Kniha ponúka štyri dojímavé príbehy tých, ktorí cestu v čase podstúpili. Čo všetko im priniesla a ako sa vďaka nej zmenili ich osudy?
Milenci je príbeh ženy, ktorá sa rozišla s mužom, za ktorého sa chcela vydať. Manželia je príbeh muža strácajúceho pamäť a jeho manželky, zdravotnej sestry. Sestry je príbeh ženy, ktorá ušla z domu, a jej mladšej sestry, ktorá miloval a jedlo. Matka a dcéra je príbeh tehotnej ženy, zamestnankyne kaviarne.
Čítať viac
Originálny názov
????????????
Počet strán
184
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
859197
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

83 hodnotení

26
14
3
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

7

Od detstva som rada počúvala a neskôr aj sama čítala rôzne príbehy. Unášali ma do sveta fantázie a snov. Nedala som sa odradiť ani neznámymi slovami a cudzími výrazmi. Najmä keď som začala siahať aj po knihách v češtine. Som už hodne dospelá, ale svet rozprávok, príbehov, fantázie ma aj naďalej očarováva. Mám rada sci-fy žáner, ale nielen ten. Každý príbeh v sebe nesie dušu svojho autora a je krásne súznieť a objavovať iné svety.

Helena Jakubčíková
Overený zákazník
7.1.2023
Kým vychladne káva
nenápadná kniha Kým vychladne káva ma v prvom rade zaujala obálkou :-) a spracovaním knihy. Japonský autor bol pre mňa neznámou persónou, ale povedala som si, že dám knihe šancu a kúpila som si ju. Neskôr sa ukázalo, že to bol dobrý ťah. Nezvyčajná kaviareň, nezvyčajné pravidlá pre nezvyčajný návrat v čase - šanca vidieť, povedať to, čo v danom čase zostalo nevyrieknuté a neznáme. Aký to dar :-)
"Človek dokáže prekonať aj tie najťažšie prekážky. Je to len otázka postoja." ... a vôbec nie je dôležité, že... oh, nejdem prezrádzať.
Milé a vzájomne prepletené osudy ľudí, ktorých spája práve tá kaviareň, sa oplatí prečítať.
Čítať viac
27

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
16.8.2022
Príjemná ľahká a jemná oddychovka v ktorej môžete cestovať v čase, len za dobu kým Vám vychladne šálka horúcej kávy. Má to však aj mnoho háčikov.
Počas štyroch príbehov spoznáme stálych zákazníkov a aj obsluhu tokijskej kaviarne, medziľudské vzťahy týchto milých a sympatických postáv, ich životy sa zaujímavo prepletajú. V každej kapitole sa dopracujeme k dojemnému rozuzleniu a príbeh ako celok vyvrcholí v očakávaný záver, ktorý zahreje a dotkne sa empatickej struny každého čitateľa .
Príbehy sú písané jednoduchým jazykom a často sa v nich opakujú pravidlá a podmienky cestovania v čase, čo môže mnohých čitateľov rušiť, mne to nevadilo, skôr v tom vidím plus pre pomalých alebo zábudlivých čitateľov, človek tak nevypadne z kontextu.
Veľmi japonské, pôvabné a kávou prevoňané čítanie. Predvídateľné, ale originálne, so zaujímavou hlavnou myšlienkou a štipkou magického realizmu.
Jednoducho si budete želať, aby káva nikdy nevychladla...
Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
6.4.2022
Nádherná kniha
Ako sa hovorí v jednoduchosti je krása, rovnako ako aj v tejto knihe ktorá je písaná veľmi jednoducho, ľahko sa číta a zároveň emotívne ako aj prostredie v ktorom sa takmer celý dej odohráva, kedže je stále rovnaké. Jednotlivé príbehy do seba krásne zapadajú a stotožniť sa s postavami bolo taktiež veľmi jednoduché, aj napriek tomu že autor si vybral ťažké témy, no to také, s ktorými sa stretávame aj v bežnom živote. Páčil sa mi tiež unikátny nápad cestovania v čase, kde autor nestrácal čas vysvetľovaním detailov nadprirodzeného, ale po celý čas nás nechal zamýšľať sa nad podstatou, kedže prítomnosť cestovanie neovplyvní…
Určite by som túto knihu odporučila úplne každému a hodnotím 5/5
Čítať viac
5
6.2.2022
Pohladenie duše
Po knihe som veľmi dlhú dobu túžila, ale nevedela som ju nikde zohnať. V Martinuse v Košiciach si na mňa počkal posledný kus a nič lepšie sa mi nemohlo stať. Nepamätám si kedy naposledy ma zdanlivo jednoduché poviedky chytili takto za srdce. Po každom príbehu som si sadla a dlho nad ním premýšľala. Koľko ľudí by si prialo vrátiť sa do minulosti a urobiť niečo inak, povedať milovanému človeku, čo máme naozaj na srdci? Ja sama by som si ihneď a bez váhania sadla na stoličku v kaviarni Funiculi funicula. Každý jeden z nás by asi našiel niekoho, s kým by sa chcel stretnúť ešte raz, na krátky moment. Na chvíľu počuť jeho hlas, vidieť milovanú tvár, oči a úsmev. Ďakujem autorovi, presne v takýchto ťažkých časoch, aké momentálne zažívame je táto kniha ako vykúpenie pre myseľ a dušu. Čítať viac
7
Archeológia mysle - Jaak Panksepp
Práve čítam
Archeológia mysle

Milujem svoje deti, svojho manžela, svoje knihy. Poradie sa môže meniť, najčastejšie podľa počasia

Nora Hargaš
Overený nákup
23.8.2021
Príbehy
l Tošikazu je majster slova. Inak sa to nazvať nedá. Pretože v tejto útlej knižke na vás čakajú štyri príbehy, ktoré vas dostanu.
Je takmer isté, že niektorý z príbehov vám naženie sĺzy do očí, možné je aj to, že všetky.

V malej nevšednej kaviarni je stolička na ktorej je možné cestovať v čase. Má to niekoľko podmienok, takže to napokon odradí mnohých.

Kniha však ponúka krátke príbehy tích, ktorí to skúsili.

V príbehu - Milenci, si obľúbite Fumiko jej horlivosť, úprimnosť. Možnosť vrátiť sa do minulosti a urobiť to, čo ste spackali. Napriek tomu, že prítomnosť ovplyvniť sa nedá.

Druhý príbeh je o manželoch, ktorým sa musia popasovať so zákernou alzheimerovou chorobou. Príbeh Fusagiho a Kotake vás dojme k slzám.

Tretí príbeh je o dvoch sestrách, o tom, ako je ľahké si myslieť, že vieme čo nám ten druhý chce povedať. Len že, sa môžme mýliť a potom už môze byť neskoro.

Posledný príbeh je o matke a dcére. A toto bola moja achillovka. Pretože, aj keď mi zdravie slúži, sem- tam ma zovrel ten strach v pazúroch. Strach, nevidieť svoje dieťa vyrastať, nevedieť či sa má dobre. Nebyť pri ňom keď vás potrebuje. Plakala som aj keď je hľboká noc a obe moje dcéry spia pri mojom boku s nohami na mojich krížoch.

Knihu určite odporúčam. Komu? Všetkým, čo vedia čítať. Možno nie malým deťom, ale kľudne všetkým, ktorí majú občas chuť a potrebu na chvíľu vrátiť čas späť.
Čítať viac
12
2.7.2021
Oddychovka ku káve
Mala som pocit, že postavy občas konali unáhlene, rýchlejšie, než som sa do nich stihla vcítiť. Myslím si, že to bolo dôsledkom autorovho štýlu, ktorý na mňa pôsobil trošku neosobne, odťažito. Ja som totiž človek, ktorý sa vyslovene rád hrabe v pocitoch postáv a keď to nerobí aj autor, tak mi to chýba.

Kým vychladne káva pre mňa predstavuje knihu s výborným námetom a posolstvom a verím, že mnohých chytí za srdce. Ja sa určite pustím aj do druhej časti, ak niekedy v budúcnosti vyjde v slovenčine, pretože ako s oddychovkou ku káve som s ňou spokojná.
Čítať viac
5
Kde raky spievajú - Delia Owens
Práve čítam
Kde raky spievajú

Kedysi som čítala každý deň, každú voľnú chvíľu....teraz s prácou a deťmi sa snažím čítať čo najviac. Siaham po svetovej beletrii, ale snažím sa rozšíriť si obzor aj v iných žánroch. napríklad detskú literatúru mám celkom zmáknutú: ).

Zuzana Olexova
Overený zákazník
30.6.2021
Útla knižka s krásnym príbehom
Najprv ma zaujal obal, potom popis a nakoniec ma pohltil príbeh. V podstate 4 príbehy, ktoré sa zliali do jedného celku. Ľahko a rýchlo sa čítala. Zámerne som si ju dávkovala postupne a vychutnávala každý príbeh osobitne. Po dočítaní sa vynára len jedna otázka - s kým by som sa stretla ja. Čítať viac

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, síce nechápem svoju mamu a oca a niekedy mi ich je ľúto, ale nemôžem si pomôcť, mám ich veľmi rád.“

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky