Kroniky prachu

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
od 16,49 €

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2019
16,49 €

Dočasne vypredané,
opäť bude 25.3.2021

Kniha Slovenský jazyk, Fragment, 2021

Pripravujeme,
vychádza 31.5.2021

E-knihy a audioknihy

E-kniha Český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2020
PDF
EPUB
MOBI
9,72 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Animant Crumbs Staubchronik
Rok vydania
2020
Počet strán
544
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
826953

Krásne dielo! Ako stvorené pre čitateľky J. Austenovej, sestier Brontëových a anglických historických románov.
Príbeh, čo sa námetu týka, nie je náročný - matka Animant, ktorá už má 19 rokov (!), sa bojí, že jej dcéra zostane starou dievkou. Všemožne sa ju snaží dostať pod čepiec s akýmkoľvek slobodným šľachticom v mestečku, a preto sa Animant rozhodne prijať strýkovu ponuku a pracovať aspoň 1 mesiac v univerzitnej knižnici v Londýne. Tam sa stretáva s naozaj nepríjemným vedúcim knižnice, ktorý robil a robí všetkým ľudom naokolo peklo zo života. A tu sa začína cesta postupnej premeny bezhraničnej nenávisti na pravú lásku...
Sledovať Animant a jej každodenné povinnosti, trápne okamihy a slovné výmeny je zábavným čítaním. Hrdinka s nezvyčajným menom je síce utiahnutá knihomoľka vyhýbajúca sa spoločnosti, ale pobytom vo veľkom meste sa stáva čoraz priebojnejšou a nebojí sa svoj názor odprezentovať aj zoči-voči otravným, namysleným pánom.
Viktoriánska romanca je vhodná pre milovníčky príbehov veľkej lásky prameniacich z počiatočnej nenávisti a predsudkov protagonistov na štýl pána Darcyho a Elizabeth Bennetovej alebo Rhysa a Feiry zo série Na dvore z tŕňov a ruží.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

31 hodnotení

22
6
1
0
2

12
Pablo Escobar - Mark Bowden
Práve čítam
Pablo Escobar

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
25.1.2021
Priznávam, že som túto knihu kúpila kvôli obalu :) A navyše je to kniha úplne mimo moju bežnú comfort zone. Veľa ľudí knihe vyčíta, že je zbytočne dlhá a súhlasím, že by sa dal príbeh urobiť aj v kratšej verzii, ale napriek tomu sa mi kniha čítala dobre, bavilo ma to, bola to oddychovka a mňa opis fungovania v knižnici a jednotlivých činností celkom vtiahol do deja a až som sa videla, ako tam sedím a čítam :) Keby v tej dobe mali ženy do knižnice povolený vstup :D Čítaj viac
27
19.1.2021
Kroniky prachu
Na Kroniky prachu má nalákala pozitívna recenzia na YouTube. Knihu som si teda objednala a hneď som sa do nej pustila. Musím povedať že sa mi veľmi páčila a zaradila sa k mojim top knihám za rok 2020. Dej sa odvíjal pomaly čo mi vôbec nevadilo užívala som si spolu s Animant jej prácu v knižnici. Dokúpila som si aj doplnkovú knihu Kroniky prachu: Pár stránek navíc a tiež sa mi veľmi páčila. Čítaj viac
3
18.1.2021
Kniha, kterou jsem si vzala do nemocnice a udělala jsem dobře. Milý příběh, místy tak vtipný, že jsem se nahlas smála. Tak dobře čtivý, že jsem zapomněla na strach z toho, co mě čeká. A protože jsem dětství a mládí strávila stejně vášnivým čtením jako hlavní hrdinka, byla mi kniha od začátku důvěrně blízká. Mohu jen doporučit. Čítaj viac
Hedviga Jahodníková
11.1.2021
Kroniky prachu
Knihu som kupovala ako darček pre svoju 75 ročnú mamu. Trochu som sa obávala, z3e ju bude čítať do ďalších Vianoc, keďže je dosť hrubá. Po piatich dňoch mi mama povedala, že tak dobrú knihu už dávno nečítala. Je veľmi dobre napísaná, dobre sa číta, dej je pútavý...vrele ju doporučuje Čítaj viac
9

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
15.12.2020
Čarovné a pokojné
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Túto knihu som dlho odsúvala a dlho čítala. Oboje malo svoj dôvod. Toto nie je príbeh, ktorý zhltnete na posedenie alebo prečítate na jeden dych. Ale určite tam je veľa okamihov (aspoň pre knihomoľov, kedy zabudnete dýchať:)) Knihu som odsúvala preto, lebo som na ňu nemala tú správnu náladu, ale dlhé zimné večery sú už tu a to je presne kniha na tento čas. Kniha plynie pomaly, niekedy veeeeľmi pomaly, dej sa posúva po malinkých krôčikoch a skôr sa vyvíja vnútorný svet hlavnej postavy. Príbeh je plný jej vnútorných monológov, jej citového prežívania i všetkého, čo si myslí. Vlastne niekedy skôr koná ako myslí :)
Animant miluje čítanie. Pochádza z bohatej rodiny a tak si môže dovoliť často len tak sedieť v kresle a čítať. Jej mama má však na vec iný názor. Animant je už dievča na vydaj a podľa toho sa má aj správať. Preto ju ťahá na všelijaké plesy a večierky. Ani však natruc prijme ponuku strýka, aby pracovala v Londýnskej knižnici jeden mesiac. Opis tých priestorov bol úžasný! Moja knihomoľská duša pišťala blahom. Ani však ako dievčatko z bohatej rodiny, ktoré nie je zvyknuté na prácu už po prvom dni ľutuje svoje rozhodnutie. Neuľahčuje jej to ani cynický, sarkastický a tvrdý hlavný knihovník pán Reed. Lenže Ani sa napokon zatne a povie si, že vydrží.
Bolo sympatické, že Ani nebola sladká, pasívna hrdinka, krásna, múdra a dokonalá. Bola tvrdohlavá, ako typický teeneger prekrúcala očami, počúvala za dverami, miešala sa do všetkého, do čoho sa dalo a čo bolo naozaj sympatické, nejedla len vzduch ale rada sa dobre najedla.
Príbeh sa odohráva vo viktoriánskom Anglicku ale je napísaný takým sviežim štýlom, že si ho veľmi ľahko môžu obľúbiť i dievčatá 14 +. Od tohto veku je kniha odporúčaná.
Autorka sa vyhrala nielen s charakterom postáv, ale aj s prostredím. Táto kniha je teda úplne vhodná na dlhé zimné večery, plynie pomaly, nečakajte akčné scény. Napriek tomu je svojím spôsobom nezabudnuteľná. Čarovná kniha o knihách, o milovníkoch kníh i o jednej láske, čo vznikla na úplne neočakávanom mieste. Animant sa predsa nemôže zaľúbiť, jej srdce patrí knihám :)
Čítaj viac
7
Clayov most - Markus Zusak
Práve čítam
Clayov most

Čítanie je môj najobľúbenejší koníček. Prečítala som už okolo 500 kníh a toto číslo stále rastie, čo ma veľmi teší.

Katarína Slaninová
4.10.2020
Milá oddychovka
Táto kniha ma v prvom rade zaujala dych berúcim obalom a pri kúpe som dúfala, že aj obsah bude stáť za to. Hrúbka knihy ma vôbec neodradila, práve naopak, mala som dojem, že príbeh plynie tak ako má a žiadne udalosti nie sú uponáhľané, čo dodávalo príbehu istú vierohodnosť. Animant sa mi ako hlavná postava veľmi páčila, mohla som sa s ňou stotožniť, nielen pre náš rovnaký vzťah ku knihám, ale aj pre odvahu, húževnatosť a pracovitosť, ktorú preukázala. Vykreslenie Animant ma dostalo aj preto, že tam boli ukázané aj jej chyby, ktoré si sama veľmi dobre uvedomovala a snažila sa ich napraviť, a to mi pripadalo úplne ľudské. Nebola predstavená ako najmúdrejšia, najkrajšia a najodvážnejšia osoba, ale ako mladá žena, ktorá rada číta, pracuje v knižnici - čo je nezvyčajné v jej postavení, niekedy je prchká, rieši konflikty, nie vždy má pravdu, sú veci, ktoré pokašle a potom zbiera odvahu sa ospravedlniť, atď. Pán Reed mi tiež učaroval a to práve tým ako bol reálne vykreslený. Nebol to muž postavený na piedestál ako to často vidieť v romantických príbehoch a mne to pripadalo veľmi osviežujúce čítať o postavách s ich chybami, bez toho, aby v príbehu figurovali ako záporné postavy. Knižnica, v ktorej sa väčšina príbehu odohrávala sa mi zdala čarovná a vďaka podrobnému opisu som si ju vedela živo predstaviť. Bola to dobrá oddychovka a jediné čo mi v knihe chýbalo bol dlhší koniec. Rada by som si prečítala ešte zopár strán na konci po posledných udalostiach, ktoré sa tam odohrali. Čítaj viac
15
Hovor ako TED - Carmine Gallo
Práve čítam
Hovor ako TED

Večná optimistka veriaca v dobro, lásku a známe : všetko dobre dopadne:) Zasnená knihomoľka so životným heslom carpe diem a s nádejou, že svoj život prežije naplno, plnohodnotne a po boku svojej najväčšej lásky - manžela, ktorý je jej najlepším priateľom, úprimným zrkadlom a o ktorom vždy vyhlási: počítam najlepšie veci vo svojom živote, teba zarátam hneď niekoľkokrát:)

Zuzana Danková
1.10.2020
Krásna obálka a romantický príbeh:)
Prečítané za jeden deň:) krásna obálka a milý príbeh, ktorý mi pripomína kombináciu Malých žien, štipku z Jany Eyrovej a kúsok Austenovej:) vždy ma toto obdobie a čistá, nežná a ostýchavá láska chytia za srdce. Čítaj viac
4
14.9.2020
Recenzia
Kroniky prachu ma veľmi príjemne prekvapili a to som čakala, že budem čítať fantasy. To je môj problém, že nečítam poriadne obsahy, a keďže som podľa obálky a názvu tipovala nejaký fantasy príbeh, dostal sa ku mne historický román z prostredia Londýna. A to sa mi veľmi páčilo, ba čo viac, totálne som sa do toho zamilovala. Animant je hrdinka, ktorá mi sadla. Rada číta knihy, nemá rada spoločnosť a neznáša, keď sa jej matka snaží dohodiť manžela. Chápala som ju, páčili sa mi jej myšlienky, drzá a svojská povaha. Nebála si povedať svoj názor, aj keď si tým vždy od matky vyslúžila škaredý pohľad, lebo vyplašila nápadníkov. Lenže naskytne sa jej možnosť ísť pracovať do Londýna ako asistentka knihovníka. A keďže je to Ani a chce ujsť zo spárov svojej matky, s radosťou ponuku príjme. Tam stretáva svojho nadriadeného pána Reeda, ktorý má povesť veľmi neobľúbeného človeka vďaka svojej povahe. Je mrzutý, na všetko nadáva, nič sa mu nepáči a navyše uňho nikto nevydržal dlho pracovať. Priznám sa, že som na začiatku Reeda vôbec nemala rada, jeho povaha mi vyslovene liezla na nervy, netušila som, čo od neho čakať a prečo je taký zatrpknutý. Lenže postupne som ho pochopila, zistila som, že nie je taký, ako sa zdá a veľmi pomaly som si ho zamilovala. Vedľajšie postavy boli tiež skvelé - matka Ani, ktorá bola veľmi energická, až mi niekedy vadila a súcitila som s hlavnou hrdinkou. Kamarátka Elisa, študentka so slobodným duchom. Anin brat Henry, Rachel, pracovníci v knižnici. Proste každá jedna postava mala miesto v deji, bez ktorej by to už nebolo ono. Jediné dve postavy by som najradšej sama prepleskla. Pána Boyla a slečnu Brandon-Weldersonovú. Určite odporúčam každej romantickej duši, ktorá si chce prečítať nádherný príbeh netradičnej a nie tak celkom lásky z prostredia historického Londýna a kníh. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Slová sú hlasom srdca.“

Confucius