Muzika - Juraj Nvota
Muzika
5,67 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Muzika

Bez nej to nejde!

  Výrobca
  Bonton Film, 2007
  Réžia

  Jadrom príbehu je tragikomický osud mladého muzikanta, ktorý si svoj talent a možnosti uvedomuje len okrajovo, no o to jednoduchšie a divokejšie sa zaplieta do deštruktívnych vzťahov, ktorých skutočný rozmer a dosah si len postupne uvedomuje...

  Čítaj viac

  5,67 €

  Bežná cena Bežne 5,95 €

  Ušetríte 5 %

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule  Jadrom príbehu je tragikomický osud mladého muzikanta, ktorý si svoj talent a možnosti uvedomuje len okrajovo, no o to jednoduchšie a divokejšie sa zaplieta do deštruktívnych vzťahov, ktorých skutočný rozmer a dosah si len postupne uvedomuje.
  Nie je to len retrofilm o jazze, láske a slobode v Československu, ani úsmevná komédia, ale archetypálny príbeh o hriešnych ľuďoch, ktorí sa snažia obstáť v skúškach života.

  Martin Junec je talentovaný muzikant, ale za ostnatým drôtom v socialistickom Československu veľa vody nenamúti. O to jednoduchšie a divokejšie sa však zaplieta do deštruktívnych vzťahov, ktorých dôsledky si len postupne uvedomuje. Je to aj príbeh o Juncovej rodine a kamarátoch, ktorí sa trápia s vlastnými životmi, s láskou, žiarlivosťou, pokušením. Túžia a snívajú o slobode, avšak žijú v dobe, v ktorej boli banány úzkym profilom a cesta za Západ nesplniteľný sen; v dobe, keď o všetkom rozhodovali členovia jedinej strany a keď donášači informovali aj o tom, že mastič vo vodárni hráva na saxofóne americkú muziku.

  Námetom pre film Muzika sa stala novela známeho slovenského autora Petra Pišťaneka. Do podoby scenára ju previedol Ondrej Šulaj a réžie sa ujal oceňovaný slovenský režisér Juraj Nvota.
  Nemalý podiel na úspechu a kvalitách filmu má istotne aj skvelé herecké obsadenie. Hlavných úloh sa zhostili Ľuboš Kostelný, Táňa Pauhofová, Petra Polnišová, Jana Oľhová, Marián a Marek Geišbergovci, Ady Hajdu, Lukáš Latinák či Jan Budař.

  Muzika bola ocenená množstvom filmových cien, a to nielen na domácej pôde. V prvom rade to bolo 9 národných filmových cien Slnko v sieti v roku 2008 (pre najlepšieho producenta, najlepšieho režiséra, za najlepší scenár, najlepší strih a najlepší zvuk, za najlepšiu originálnu filmovú muziku a najlepší art work, ale tiež pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe a najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe).
  Ľuboš Kostelný si v roku 2007 odniesol cenu Igric za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe. Juraj Nvota dostal rovnakú cenu za najlepšiu réžiu.

  Ďalšími cenami pre film Muzika sú :
  - Cena Ruda Slobodu za najlepší scenár (2007)
  - Zlatá kamera (2008)
  - Krištáľové krídlo pre najlepšieho scenáristu Ondreja Šulaja (2008)
  - Cena slovenskej filmovej kritiky (2009)
  Muzika získala hlavnú cenu na 49. MFF v Zlíne a špeciálnu cenu poroty na 24. MFF vo Varšave.


  Ako býva dobrým zvykom, divák si na DVD nájde okrem samotného filmu Muzika aj zaujímavé bonusy :
  - kinotrailer,
  - videoklip GOL DEN LIP,
  - Film o filme Muzika,
  - rozhovor s Petrom Pišťanekom
  – výber z motívov z nakrúcania spoza kamery
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  5,0 / 5

  1 hodnotenie

  1
  0
  0
  0
  0

  „Knihou by sa malo nazvať iba to, čo obsahuje niečo nové.“

  Lichtenberg