Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Berlínske hviezdy

Zlaté dvadsiate roky v Berlíne. Lina je žurnalistka. Pozná Dietrichovú, Fröhlicha i všetkých dôležitých ľudí z filmovej i divadelnej brandže. Keď sa Berlín začína obliekať do... Čítať viac

4,9 155 hodnotení
Vydavateľstvo
Motýľ, 2020
432 strán
6 hodín čítania

Zlaté dvadsiate roky v Berlíne. Lina je žurnalistka. Pozná Dietrichovú, Fröhlicha i všetkých dôležitých ľudí z filmovej i divadelnej brandže. Keď sa Berlín začína obliekať do nacistických vlajok, je pri tom a svrbia ju prsty... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Príbeh o láske, odvahe a túžbe uchrániť to najcennejšie. Za každú cenu!
Zlaté dvadsiate roky v Berlíne. Lina je žurnalistka. Pozná Dietrichovú, Fröhlicha i všetkých dôležitých ľudí z filmovej i divadelnej brandže. Keď sa Berlín začína obliekať do nacistických vlajok, je pri tom a svrbia ju prsty. Vlastnou šikovnosťou sa dostane až do blízkosti vodcu. Jej pero je ostré a ona je príliš mladá. I ju na istý čas strhnú idey a program
národných socialistov. Jedna noc s vôňou ohňa však zmení jej život. Reichstag horí a ona trhá zlatý hákový kríž na svojom krku. A stretáva Reinharda. Aristokrat a člen SS si zaumieni dostať drzú novinárku, v ktorej klíči nenávisť. Tú uhasí len pravda. No potrvá dlho, kým si z tvárí strhnú masky.

Môže z popola nenávisti vykvitnúť láska? Kto je Vergília, ktorá píše pravdivé pamflety? Komu patria uniformy Ligy dievčat v pivnici? Kto sú v skutočnosti vodcove deti, ktoré s piesňou na perách križujú v lete ríšu?
Čítať viac
Počet strán
432
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
801929
Štýl
historický, vojnový
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

155 hodnotení

148
4
2
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Berlínske hviezdy ma hneď od začiatku vcucli do deja. S hlavnou hrdinkou Linou som prežívala všetky jej strasti, starosti aj radosti. Bolo tažke knihu odložiť, jednoducho som musela čítať a čítať aby som sa dozvedela ako sa to skončí.
Jediná vec, ktorá sa mi nepáčila bola rola Reinharda na začiatku knihy. Chýbalo mi tam iskrenie, troška širší opis tejto osoby. Na konci ale autorka aj vysvetluje, že túto postavu neplánovala....čo je aj cítiť. Myslím, že je to veľká škoda.
Celkovo ale kniha výborna :-)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9

Mam 33 pracujuca bezdetna osobka a vzdy si najdem cas na knihu a dobru knihu :) aspon uniknem trosku z reality do inych svetov

Klára Smreková Smreková
Overený zákazník
2.1.2023
Ach ale nie :(
Pribeh Liny a Reinharda je krasny no pri tom vsetkom tak smutny. Tak som toho Reinharda nemala rada za to,ci urobil Line a Brunovi a ono sa to ukazal opak . Pribeh je krasny len skoda,ze skoncil ako skoncil. Prva kniha aj ked fikcia kde som sa docitala ,že aj zlý gestapak je napoon dobry clovek. Obdivujem Linu za to co vsetko zvladla aj ako zvladla situaciu ked Reinharda jej milovaneho micili. Obdivujem ju za rozhodnutia ,ktore si ten rezim od nej vynútil. A som vdacna za ten pribeh a za to ,že naozaj som ten rezim nemusela prezit. Aj ked to bola fikcia sklaňam klobuk dole pred autorkou. Ked som sa zacitala uverila by som ,že to napisal sám život. Odporucam tento skvost Čítať viac
maria gregorova
Overený nákup
14.11.2022
Majka
Úžasná kniha, pohľad na Nemecko a Nemcov počas 2. svetovej vojny z druhej strany. O hrdinoch, ktorý stáli na druhej strane a zachránili veľké množstvo životov. Čítať viac
Zdenka
Neoverený nákup
29.9.2022
úžasný príbeh
Toto bola moja prvá kniha od autorky zo série "nemeckých kníh". Krásny, smutný a desivý príbeh. Stále sa mi prehráva v hlave, čo som čítala. Zaujímavé bolo prečítať si ako ľudia v Nemecku to celé prežívali, ako sa im zrútili sny o veľkolepej Germánii, keď precitli. Na konci som plakala ako dážď. Čítať viac
19
6.7.2022
Ako v knihe Tanečnica, ktorú som mala možnosť čítať dávnejšie,sa mi zdal úvod (prítomnosť) príbehu zbytočný. Našťastie, zadanie v tomto prípade klame. Hlavná hrdinka v prítomnosti je Emma. Vidí príbehy v zrkadlách (niečo podobné- vízie z minulosti,bolo aj v 'Tanečnici' takže som zhruba vedela,ako sa ten hlavný príbeh začne…)
Úprimne sa priznávam, že začiatok bol pre mňa trochu nudný, avšak chápem, prečo autorka píše týmto svojským štýlom. Chce,aby autor spoznal postavy,ich minulosť,ich konanie,ich sny…. Takže ak vás príbeh neuchváti od začiatku,len pozorne čítajte ;) ono to príde! Michaela používa opisy a dokáže navodiť atmosféru knihy tak, že sa prenesiete do rokov 20.,30.,40. Ste jednou z postáv a všetko sledujete akoby z kúta miestnosti. Je vidieť, že autorka je milovníčkou histórie. Ako historických postáv,rovnako tak udalostí. Bolo zaujímavé čítať príbeh novinárky Liny a Bruna, ktorý pracoval v tých istých novinách ako vedúci spravodajstva. Sledujeme ich túžby a sny,no zároveň rozpínajúcu sa moc strany s vodcom chorého zmýšľania. Lenže vstupom Reinharda do príbehu,mi zaiskrili oči…. cítila som v kostiach, že s touto postavou to bude úplne iný príbeh ako som začala čítať. A veru,autorka nesklamala. Reinhard von Kessler bol obdivuhodná postava,aj keď sa javil ako typický príslušník SS a k tomu chlapík vyrastajúci so striebornou lyžičkou v ústach. Opak bol pravdou,no s jeho skutkami a odvahou sa budete musieť oboznámiť prečítaním knihy. Sú však aj časti knihy, ktoré na mňa pôsobil rušivo, a to náznaky ďalších zvratov…ja ako čitateľ by som viac ocenila, keby na mňa autorka "hodí bombu" nečakane. Takto to nemalo ten správny efekt napätia,tlčúceho srdca z nervozity ako dopadnú vypäté situácie. Taktiež autorka viackrát opakuje už spomenuté fakty (napr. Beno je ako šváb, prežije aj atómovú bombu). Možno len chce čitateľovi pripomenúť postavu, keďže je ich v knihe neúrekom,ale podľa môjho skromného názoru to nie je nutné. Ja nemám pamäť na mená (aj keď si ich zapamätám, tak väčšinou k nesprávnej postave) a skôr sa orientujem ich skutkami či detailom v opise. Ale!!! Napriek mojim "postrehom" …viaceré časti knihy boli krásne, emotívne, dojemné,ale aj brutálne…Ak som si myslela, že niektoré časti boli srdcervúce,tak autorka ma dostala 56.kapitolou,kedy som knihu musela zavrieť a chvíľu si len tak poplakat -s trasúcimi sa rukami utierať slzy a sopeľ z tváre….a to nebol koniec! Autorka ma rozplakala ešte niekoľko krát. A to som bola už pri konci!
Vrátenie sa do prítomnosti k Emme bolo tiež neskutočne emotívne a rovnako aj epilóg a veľmi oceňujem Doslov. K tomu len toľko, že mi bolo divné odkiaľ mi je povedomé meno Andreas Berger, keďže mená si nepamätám XD…aj jeho sestra, gynekologička Gretl mi zaťahala za nitku v hlave,ale žiarovka sa nerozsvietila. Absolútne mi to netrklo, kým sú. Až autorka v doslove spomenula, že sú to postavy z knihy Tanečnica.
PS:Pani autorka áno, chceme príbeh Sebastiána a Zoji.
Čítať viac
10
14.4.2022
Odporúčam
Keď @michaelaellahajdukova napísala prvú knihu z vojnového obdobia, vtedy som jej povedala, že toto je cesta, po ktorej má kráčať. Odvtedy uplynulo veľa času a ja som teraz dočítala piatu Miškinu knihu.
Miška opäť nesklamala, práve naopak, nasadila latku
príliš vysoko.
Celkové podanie druhej svetovej vojny pôsobí úprimným a dôstojným dojmom. Oceňujem, že autorka si vždy naštudujte a overuje fakty, ktoré reálne využíva v príbehu. Prináša svedectvo vtedajšej doby, aby sa ľudstvo poučilo. Neuhýba pred krutosťou a násilím, explicitne opisuje drsnosť a nehumánnosť druhej svetovej vojny.
Čitateľ je celý čas unášaný na vlnách napätia, smútku a bolesti. Nástojčivá výpoveď románu preniká priamo pod kožu. Hlboko dojímavý príbeh, ktorý prekypuje ľudskosťou.
Ucelené, presvedčivé a pozoruhodné dielo. Miška je vynikajúca rozprávačka, jej postavy sú autentické a hodnoverné. Bravúrne dávkuje prekvapivé momenty, ktoré vás nútia dychtivo a nedočkavo obracať strany. Strhujúci príbeh plný elegantného jazyka, autenticity, napätia, ale aj sĺz a veľkej pravdy.
Dych berúci román o láske, veľkej nádeji a nezlomnej viery je dôležitým mementom pre našu generáciu
Čítať viac

Michaela Ella Hajduková

Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Prečo každý, kto prestal byť tínedžerom, automaticky mávne rukou nad všetkým čo vtedy cítil? Koho zaujíma, že z toho vyrastie? Bolestné a euforické dní, keď to človek prežíva, preto nie sú o nič menej skutočné. Skutočne je to čo sa odohráva teraz. “