Poradca 3/2021 – Živnostenský zákon, Poradca s.r.o., 2020

4,80 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Poradca 3/2021 – Živnostenský zákon

Zákon o živnostenskom podnikaní - po novelách s komentárom

  Cieľom ostatnej novely živnostenského zákona, ktorú Vám prinášame s komentárom je všestranná podpora podnikateľského sektoru pomocou opatrení napomáhajúcich oživeniu ekonomiky v... Čítať viac

  Séria
  Poradca 2021
  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o., 2020
  Počet strán
  304

  Cieľom ostatnej novely živnostenského zákona, ktorú Vám prinášame s komentárom je všestranná podpora podnikateľského sektoru pomocou opatrení napomáhajúcich oživeniu ekonomiky v čase nasledujúcom po útlme spôsobenom pandémiou... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

  4,80 €

  Posielame do týždňa
  Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Fitness diár® 2024 - Fitshaker, 2023
  Poradca 3/2021 – Živnostenský zákon, Poradca s.r.o., 2020
  4,80 €

  Viac o knihe

  Cieľom ostatnej novely živnostenského zákona, ktorú Vám prinášame s komentárom je všestranná podpora podnikateľského sektoru pomocou opatrení napomáhajúcich oživeniu ekonomiky v čase nasledujúcom po útlme spôsobenom pandémiou. Zákon, ktorým sa menil aj živnostenský zákon, obsahuje opatrenia administratívnej povahy, ako aj odstránenie byrokratických obmedzení malých a stredných podnikateľov a živnostníkov. Predmetné zásahy vyplývajú z požiadaviek aplikačnej praxe a boli formulované adresátmi zákona na mnohých fórach.

  Titul obsahuje úplné znenie zákona po ostatnej novele s komentárom:
  - Zákon o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) – komentár
  - Zlepšenie podnikateľského prostredia
  - Odpisovanie luxusných automobilov a úprava základu dane
  - Daňové odpisovanie automobilov so vstupnou cenou vyššou ako 48 000 €
  - Zrážky od 1. 7. 2020 - mzdy a dôchodky
  - Štátne dávky a príspevky - zvýšenie životného minima

  Živnostenský zákon je prierezovým právnym predpisom, ktorý osobitne neurčuje obsah regulovaných živností. Mechanizmus fungovania živnostenského zákona vychádza z toho, že obsah regulovaných živností v zásade určujú osobitné odvetvové predpisy, ktoré systémovo reglementujú výkon dotknutej činnosti. Za súčasného právneho stavu sa táto zásada vzťahuje na viazané živnosti. S ohľadom na charakter remeselných živností táto zásada pre ne neplatí, s poukazom na to, že obsah ich činnosti a tým aj rozsah živnostenského oprávnenia nie je predmetom osobitnej systémovej úpravy odvetvového ani všeobecného právneho predpisu. Živnostenské podnikanie prevádzkované na základe živnostenského oprávnenia je jedným z niekoľkých spôsobov podnikania v Slovenskej republike. Ide o každé samostatné a sústavné prevádzkovanie činnosti, ktorá nie je týmto zákonom vylúčená. Živnostenské podnikanie sa prevádzkuje vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených živnostenským zákonom. Podmienky musia byť naplnené súčasne. Každá sústavná činnosť vykonávaná v rámci živnostenského podnikania sa považuje za živnosť. Živnosť môže prevádzkovať každá tuzemská alebo zahraničná fyzická osoba alebo právnická osoba, za splnenia podmienok prevádzkovania živnosti, ktoré sú v zákone stanovené. Za tuzemskú osobu sa považuje osoba s bydliskom alebo sídlom na území SR a za zahraničnú osobu sa považuje osoba s bydliskom alebo sídlom mimo SR.
  Čítať viac
  Počet strán
  304
  Väzba
  brožovaná väzba
  Rozmer
  145×205 mm
  Hmotnosť
  231 g
  ISBN
  9771335158117
  Rok vydania
  2020
  Edícia
  Poradca
  Naše katalógové číslo
  780791
  Jazyk
  slovenčina
  Séria
  Poradca 2021
  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o.
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila kniha vám?

  „Nie každý kto blúdi je stratený.“

  Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien, 2012
  Společenstvo prstenu
  J.R.R. Tolkien