Čipkárka

Nový román Laury Frantzovej vďaka svojim detailným historickým opisom čitateľa doslova vtiahne na miesto a do obdobia, v ktorom sa príbeh odvíja. Je popretkávaný výjavmi,... Čítať viac

4,4 52 hodnotení
Vydavateľstvo
i527.net, 2020
392 strán
5-6 hodín čítania

Nový román Laury Frantzovej vďaka svojim detailným historickým opisom čitateľa doslova vtiahne na miesto a do obdobia, v ktorom sa príbeh odvíja. Je popretkávaný výjavmi, zvukmi, vôňami a atmosférou koloniálnej Ameriky v roku 1775. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

V kolóniách nastáva nová éra slobody. Akú má však nádej na nezávislosť pravá anglická lady?

Lady Elisabeth „Liberty“ Lawsonová má takmer všetko, čo by si žena jej postavenia mohla želať. Je dcérou britského viceguvernéra Virgínskej kolónie a miláčikom vyberanej spoločnosti tejto drsnej krajiny. Okrem toho ju čaká výhodné manželstvo. Na tom, že jej nastávajúci je nehanebník a ich vzťahu chýba láska, až tak nezáleží – alebo si to aspoň nahovára. Jej život síce pôsobí usporiadane, ale koloniálny Williamsburg je ako sud s pušným prachom, čo onedlho vyletí do vzduchu. Bratranec jej snúbenca Noble Rynallt nosí v srdci povstalecký zápal. Tí, ktorí majú dočinenia s britskou šľachtou, sú podozriví zo špionáže a Liberty čoskoro zistí, že stojí pred strašnou voľbou. Zostane verná svojim anglickým koreňom? Alebo sa pridá k Nobleovi a radikálnym revolucionárom?

Nový román Laury Frantzovej vďaka svojim detailným historickým opisom čitateľa doslova vtiahne na miesto a do obdobia, v ktorom sa príbeh odvíja. Je popretkávaný výjavmi, zvukmi, vôňami a atmosférou koloniálnej Ameriky v roku 1775. A ten príbeh! Vzťah, ktorý sa rodí medzi Liberty (Elisabeth) a Nobleom, čitateľovi vyrazí dych a spôsobí zimomriavky na celom tele. Vďaka rôznym nebezpečným situáciám, podvodom a prekvapujúcim udalostiam dej neustále napreduje a vyvoláva otázky, ako sa to skončí.

Obľúbená autorka historických románov Laura Frantzová prichádza s napínavým príbehom o láske, zrade a nových začiatkoch. Znova očarúva čitateľov historickej beletrie svojím citom pre detail a schopnosťou vytvoriť živé, uveriteľné postavy.
Čítať viac
Originálny názov
The Lacemaker
Počet strán
392
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
732539
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

52 hodnotení

32
12
6
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
12

Som knihomolka až do špiku kostí a bez knihy ani nevyjdem z domu :) Moje knižné recenzie môžete najnovšie nájsť na www.cocitam.sk

Margaréta Marečková
zamestnanec
1. júna 2020

Čipkárka bola prvou knihou, ktorú som od tejto autorky historických romancí čítala. Laura Frantz verne zobrazila nie len samotné koloniálne obdobie, ale aj atmosféru, ktorá panovala vo Virgínii na prahu Vojny o nezávislosť. Z príbehu vyžarovalo napätie, neistota, nebezpečenstvo a neustále sa blížiaca hrozba a ja som sa od neho nevedela odtrhnúť. Dej je však pretkaný aj krásnymi myšlienkami o nádeji, láske a viere v Boha a prekrásnymi opismi prírody. Hlavné postavy sú navyše veľmi dômyselne pomenované - Liberty (sloboda) a Noble (šľachetný), čo bola pre mňa len čerešnička na torte. Tento historický román určite poteší každého milovníka tohto žánru a ak ste od Laury ešte nič nečítali, Čipkárka je skvelá kniha, ktorou začať.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Daniela
Neoverený nákup
21.12.2022
Nemastné, neslané
Nemastné, neslané, nijaké... Ona a on, tisíckrát opakovaní hrdinovia, ona dokonalá počestná lady, on dokonalý bojovník. Vzťahy medzi ľuďmi tam boli opísané nevierohodne, nudila som sa... A vlastne mi tá kniha nič nedala. Čítať viac
5
30.5.2022
Príbeh zasadený do obdobia Boston Tea Party bol veľmi príjrmný.
Romantické zápletky, príjemné opisy prostredia a postáv, ako aj hostorické udalosti v tejto knihe určite nechýbali. Niekedy sa mi však nedalo prekúsnuť vez až prílišné uvažovania postáv a chýbala mi akcia. Každopádne to bolo veľmi príjemné čítanie.
Čítať viac
Siska
Neoverený nákup
19.3.2022
Super :)
Nádherná knižka, v ktorej sa stále niečo dialo. Hlavná hrdinka sa vyvíjala počas celej knihy a to sa mi páčilo. Knižka bola plná romantiky, napätia, zvratov. Historické pozadie bolo príjemné :) odporúčam Čítať viac
10
3.3.2022
„V dokonalom svete by bolo všetko úplne inak. No tieto činy vyžadovali odvahu. Nádej. Vieru. Lásku.“

Odjakživa boli medzi ľuďmi a národmi nepokoje. Tak ako je to aj v súčasnosti, tak to bolo aj v minulosti. Ľudia sa bili o územia, o slobodu, rovnoprávnosť ... o lásku. Nájsť šťastie a lásku vo vojnovom období (r.1775) je obrovský dar. No aj obrovská zodpovednosť, nebezpečenstvo a obeta. Nikto nechce nechať doma svoju krásnu manželku a báť sa viac o ňu, ako o svoj vlastný život. Nikto nechce ostať sám doma s deťmi bez svojho manžela a ochrancu. No silná viera a láska dokáže prekonať všetko, nech je to akokoľvek ťažké. Len treba veriť a Boh príde na pomoc.

Zo všetkých kníh, ktoré som od Laury Frantz prečítala sa mi táto dostala najviac pod kožu. Možno je to obdobím, v ktorom som ju čítala. Možno samotným príbehom. Možno len tou nežnou úprimnou láskou, ktorá medzi Libby a Nobleom vzplanula. Neviem. No viem len toľko, že tento príbeh je dokonalou historickou romancou, od ktorej sa nebudete vedieť odtrhnúť.
Čítať viac
12
12.11.2021
za mňa slabšia kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Oproti Dedičstvu Ballantynovcov sa mi postavy zdali menej prepracované. Nebezpečenstvá, ktorým boli hlavní hrdinovia vystavení, mi tiež nepripadali hrozivé, všetko sa vyriešilo tak nejako samočinne, jednoducho. Čakala som, že bude viac priestoru venovaného čipkárstvu. Možno mi nesadlo historické obdobie a priestor, do ktorého je kniha zasadená a preto ma kniha nezaujala. Čítať viac
3
15.6.2021
Klenot
Milujem historické romány. Táto kniha ma dostala, mala všetko čo mala mať a mne je len ľúto že nemá viac strán. Úplne môj štýl, aj keď pre niekoho možno pomalý dej, mne to vyhovuje, užívala som si stránku za stránkou.
Takisto nádherné spojenie s Bohom, nie nasilu, ale jemne vložené do príbehu.
Čipkárka určite ostane v mojej knižnici ako šperk.
Čítať viac

„To jediné, na čo sa nevzťahuje pravidlo väčšiny, je ľudské svedomie.“