Vražedný príliv

Jedného poddôstojníka pobrežnej stráže zavraždia a druhý záhadne zmizne. Špeciálny agent Vyšetrovacieho úradu pobrežnej stráže Finn Walker sa tak púšťa do svojho doposiaľ... Čítať viac

3,9 30 hodnotení
1. diel série
Strážcovia pobrežia
Vydavateľstvo
i527.net, 2020
360 strán
5 hodín čítania

Jedného poddôstojníka pobrežnej stráže zavraždia a druhý záhadne zmizne. Špeciálny agent Vyšetrovacieho úradu pobrežnej stráže Finn Walker sa tak púšťa do svojho doposiaľ najnebezpečnejšieho prípadu. K dispozícii má iba zopár... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Telo zavraždeného priateľa vedie k tajomstvám.
Stará láska prináša nebezpečenstvá.
Všetko sa poriadne skomplikuje…

Jedného poddôstojníka pobrežnej stráže zavraždia a druhý záhadne zmizne. Špeciálny agent Vyšetrovacieho úradu pobrežnej stráže Finn Walker sa tak púšťa do svojho doposiaľ najnebezpečnejšieho prípadu. K dispozícii má iba zopár stôp z miesta činu – z lode zmiznutého poddôstojníka. Pri vyšetrovaní musí Finn spolu so svojím tímom siahnuť až na dno svojich schopností. Už beztak zložitú situáciu skomplikuje príchod Gabby Rowleyovej, sestry vedúceho tímu, ktorá je investigatívnou reportérkou a k prípadu má neustále nejaké otázky. Jej návrat má vplyv nielen na Finnovu prácu, ale aj srdce. V minulosti mu ho svojím odchodom zlomila. Teraz však kvôli príbehu Gabby riskuje život a Finn sa obáva, že o ňu príde už navždy.
Pátranie po pravde ich postupne pripútava k sebe a ani jeden z nich nemôže ignorovať, že to medzi nimi poriadne iskrí. Budú schopní prekonať svoje sklamania a predsudky z minulosti a podarí sa im vypátrať nepolapiteľného vraha, alebo sa dokonca aj oni stanú jeho ďalším terčom?
Čítať viac
Originálny názov
The Killing Tide
Počet strán
360
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
718161
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Strážcovia pobrežia
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

30 hodnotení

12
10
3
4
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

18

literatúra, cestovanie, fotografovanie, klasická hudba

Danuša Meňhartová
1.6.2022
nie_i527.net
Overený nákup
V Poďakovaní tejto knihy som našla poznámku 36 CBA - Christian Trade Association - The Association for Christian Retail - organizácia podporujúca kresťanskú literatúru. Toto by, podľa mňa, malo byť uvedené v anotácii knihy. Aby čitateľ, ktorý si ešte dostatočne nezapísal do hlavy, že vydavateľstvo i527.net (kdedobrovíťazí) vydáva detektívky s výrazným textom viazaným na kresťanstvo. A táto kniha "vytŕča z davu" (citát z knihy) podľa USA Today "pikantným prvkom romance". Ďalej je v úvode Poďakovania uvedené: "Dani vo svojich príbehoch spája napínavé čítanie trileru dvíhajúce adrenalín s príchuťou romance so šťastným koncom." Musím si nad počítač dať tabuľku - nekupovať knihu z vydavateľstva i527.net. Na mňa je príliš silná káva, ak autorka cez svoje postavy takmer na každej druhej strane komunikuje s Bohom, ďakuje mu, prosí ho o pomoc, stavia ho na 1. pozíciu v živote postavy, ... , do toho autorka zmotá vnútorné monológy, čo si hlavná postava musí zakázať (aké konanie, aké myšlienky). Ďalšia žena, ktorej jeden deň zavraždia manžela a je autorka opísuje jej hlboký žiaľ, na druhý deň pomáha priateľke ujsť za hľadaním skutočností so slovami: "Čauko, dievča. Takže, kam ideme?" Knihy z vydavateľstiev argo, metafora, lingea, slovart, ... mi takéto prekvapenie, v ktorom preskakujem celé strany (na zakončenie som predsa len bola zvedavá), väčšinou nepripraví. Čítať viac
Valentína Kuceljová
29.10.2021
Krásna knižka s pútavým príbehom odohrávajúca sa v Severnej Karolíne (USA) :D ak poznáte knižky od Dani Petreyovej a páčia sa vám, tak ani táto knižka vás nesklame :) Podľa môjho názoru, táto knižka je vhodná pre všetkých mladých ľudí, ktorí majú radi kriminálne zápletky a zároveň šťastný koniec :D Čítať viac
21
8.9.2021
Po tom ako vydavateľstvo i527.net upustilo od vydávania ďalších kníh zo série Chesapeake Valor (čím ostalo mnoho nevypovedaných otázok - pravdaže, ohľadom príbehu) mám radosť, že túto autorku nezavrhlo úplne a začalo vydávať jej ďalšiu sériu Coastal Guardians.

Prvou knihou v sérii (ktorú, mimochodom, Dani stále píše) je Vražedný príliv. A hneď na úvod musím poznamenať, že príbehom sa vracia k svojmu štandardu, čo obzvlášť poteší fanúšikov Aljašskej série. V preklade to znamená asi toľko, že Dani prichádza so skvelým príbehom plným napätia skĺbeného s romantikou.

Hrdinov knihy si ihneď obľúbite. Finn je špeciálny agent, okrem toho, veľmi príjemný mladý muž. Chápavý, prispôsobivý a -to hlavné- stále zamilovaný do Gabby. Aj po rokoch. Aaaach, krása.

Je pravda, že Gabby bola trochu paličatá (ako by povedali bratia Česi), ale keby sa nevrhala po hlave do nebezpečenstva, čitateľ by nebol v napätí a v očakávaní. Preto jej možno toto neprimerané správanie sa odpustiť. (Veru neviem, či by v reálnom živote niekto toľko riskoval a pokúšal svoj osud.) Gabby je zanietená investigatívna novinárka. Vždy sa snaží ísť do hĺbky. Jej práca ju fascinuje. Doslova ňou žije... až natoľko, že pri tom zabúda na vlastný život. Na to, že v živote sú aj dôležitejšie veci ako práca. Našťastie pri opätovnom stretnutí so svojou dávnou láskou - Finnom, zisťuje, že jej život ponúka aj niečo iné, čo by ju zároveň tiež robilo šťastnou.

Ostanú nakoniec Gabby a Finn spolu? Alebo im ich znovu nájdenú lásku prekazí nebezpečný vrah?
Čítať viac
10

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
9.5.2021
Dobrá kniha
Som veľmi rada že túto knihu mi poslalo vydavateľstvo @vydavatelstvo_i527net . Kniha bola napínavá od začiatku do konca. Autorka vás dokonalo vťiahne do príbehu plného prestrieliek, nebezpečných situácii ktoré rieši hlavný hrdina Finn s Noahom a ich tímom. Veľmi prijemná tam bola aj súkromná, romantická zápletka medzi Finnom a Gabby. To ako autorka dokázala opísať pocity bolo dokonalé. Všetko do seba zapadalo a malo zmysel od hlavy po päty. Veľmi dobre premyslené. Srdce mi tĺklo o stošesť ??. Nie raz mi vybehla slza pri čítaní. Keďže kniha má aj smutnú stránku, napríklad keď Finn opisuje čo sa stalo jeho bratovi o ktorom Gabby nevedela, keď umrie ich najlepší kamarát a kolega. Čitateľ ani nemá čas sa nudiť či myslieť na niečo iné. Jedine čo mi vadilo bol prístup Gabby, ako sa správala a brala všetko na ľahkú váhu. Aj to že sa ju snažia zabiť. Kniha má krátke kapitoly. Čo je u mna ako plus. Čiže sa rýchlo čítala. Pre mňa príjemné a oddychové čítanie. Čítať viac
Nikola
21.4.2021
Mňa táto kniha veľmi sklamala. Doterajšie knihy spisovateľky som čítala jednu za druhou a tešila som sa aj na túto sériu. Do polovice knihy som sa naozaj nudila a príbeh knihy bol veľmi nudný a nezaujímavý. Neviem, či som si zvykla na veľmi vysoký level, ktorý si spisovateľka nastavila, ale každopádne by som si ju znova neprečítala. Čítať viac
13
30.1.2021
Recenzia
Napínavé krimi s romantickou zápletkou je presne niečo pre mňa. Kniha je celkom pútavá, nachádzajú sa v nej aj pekné opisy miesta, čo pridalo na hodnote. Páčilo sa mi prímorské prostredie.

V prvom rade ma oslovila obálka knihy, ktorá sa mi hneď zapáčila a musím vyzdvihnúť, že aj napriek papierovej väzbe (paperback) sa kniha po čítaní nijako nepoškodila. Čiže klobúk dole pred viazaním.

Vražedný príliv nesie v sebe kresťanský motív, na čo už môžeme byť pri vydavateľstve zvyknutí.

Jediné, čo musím knihe, resp. príbehu vytknúť je to, že hneď vás vtiahne do deja a narýchlo spoznávame príliš veľa postáv. Zo začiatku som mala dosť veľký problém zorientovať sa, kto je kto. No po začítaní sa ma to dostalo a pekne sa to čítalo. Krátke kapitoly boli pre mňa veľké plus, keďže sa tým kniha dosť rýchlo čítala.

Napriek tomu, že je to kniha detektívka, krimi, je to celkom oddychovka a nepatrí medzi tie kruté, drsné knihy, čiže si ju naozaj môže prečítať každý čitateľ detektívok, aj takí, ktorí neradi čítajú nejaké hrôzostrašné scény.

Ak si teda chcete prečítať nejaké dobré krimi, resp. detektívku a nechcete, aby sa vám žalúdok prevracal, tak naozaj siahnite po tejto krásnej oddychovke.

Teším sa na pokračovanie.
Čítať viac
10
14.1.2021
Nechápem tie nespokojné recenzie
Podľa mňa je táto kniha veľmi dobrá. Napínavá, zaujímavá zápletka aj rozuzlenie. Každá veta ma svoje miesto. Popis vyšetrovaniaa veľmi bavil, pripomína mi televízne kriminálky. Bonusom je romantická zápletka a to, ako sa postavy obracajú na Boha, tak prirodzene ako dýchanie... A všetky postavy, ich priateľstvo a spolupráca boli veľmi sympatické. Štýl písania Dani sa mi skrátka veľmi páči. :) Čítať viac
19
Hrdinovia - Stephen Fry
Práve čítam
Hrdinovia

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Petrovičová
20.10.2020
Napínavé od začiatku do konca pretkané romantikou, dobrodružstvom a úsmevnými situáciami hlavných hrdinov. Veľmi dobre spracovaný príbeh. Čítať viac
2
28.9.2020
milo prekvapilo, no i trochu sklamalo
Na knižku Vražedný príliv som sa veľmi tešila. Dani Pettrey je totižto autorka, po ktorej veľmi rada siahnem a zakaždým som zvedavá na jej detektívne zápletky. Ani v tomto prípade to nebolo inak.
Treba hneď na začiatok povedať, že kniha Vražedný príliv je kniha, ktorá vás hneď vtiahne a ani sa nestihnete nadýchnuť. Ste vhodený do rozbehnutého deja, kde na pár stranách zažijete niekoľko prestreliek. Na mňa možno až príliš „hŕŕŕ“ rozbeh, no na druhej strane sa čitateľ nemá kedy začať nudiť. A tak je to počas celého príbehu. Nezažila som, že by som knihu potrebovala odložiť alebo by som pri nej zaspávala. Autorka vie držať čitateľa v napätí, čo sa týka detektívneho vyšetrovania. To mi inak dosť pripomínalo CSI kriminálky – najmä v spôsobe prerozdeľovania úloh a vzťahov na oddelení. Keďže rada sledujem tieto seriály, tak aj sledovanie vyšetrovania Noaha a Finna ma veľmi bavilo a z tejto stránky by som ani nič knihe nevytkla. Jednotlivé kroky boli logicky spracované, vyšetrovanie malo „hlavu a pätu“, autorka má evidentne v malíčku jednotlivé organizácie, ktoré sa zaoberajú a riešia zločiny a preto kniha vyznieva veľmi dôveryhodne. Samotné vyvrcholenie a vypátranie zločincov prišlo v správnom moment, aby sa to zbytočne viac nenaťahovalo.
O niečo horšie sa pozerám na jednotlivých knižných protagonistov. Konkrétne sa teda dotknem Finna a Gabby, keďže oni sú predstaviteľmi detektívnej aj romantickej linky príbehu. Asi nikoho nezaskočí záver knihy. V tomto prípade musím povedať, že ma autorka nijako pozitívne neprekvapila a v knihe som sa stretla niekedy s gýčovejšími opismi zaľúbenej dvojice. Škoda. Keď sa však na nich pozerám jednotlivo, tak Finn bol pre mňa najobľúbenejšou postavou. Pôsobil na mňa ako hrdina, ktorý je otvorenejší, no má pritom svoj pevný názor na jednotlivé veci. Zároveň bol citlivý a nebál sa dať svoje pocity najavo. A hlavne mal rozum! Naproti tomu Gabby bola žena, ktorá si viac vecí nevážila a čo ma na nej vytáčalo bolo, že ani nemala nejakú ochotu pochopiť strach iných ľudí a náročky ho ešte stupňovala. Nad jej útekmi a jej premýšľaním ohľadne „dobrého príbehu“ som len otáčala očami. Našťastie mi však celý Vražední príliv nepokazila a napokon prišla aj k tomu rozumu. ???? ????

Dani Pettrey je autorkou thrilerov a detektívok, pre ktoré je príznačné aj duchovno a viera. V prípade tejto knižky do príbehu zakomponovala modlitby jednotlivých protagonistov, skrz čo poukázala na vnútornú vieru osôb. Boha vkladá do života, do každodenných situácií. On predstavuje silu, nádej a ochranu pre človeka. Táto duchovná stránka však nepredstavuje v knihe veľké percento a preto i neveriaceho čitateľa by to nemuselo odradiť od čítania. Naozaj je to v určitých medziach. Boh je prítomný v príbehu, lebo je prítomný v ľuďoch a preto je priestor religiózneho zmýšľania začlenený v deji. Keby ste však na druhej strane hľadali náboženskú literatúru, ktorá by na prvom mieste mala vieru, tak pri Vražednom prílive to tak nebude. Niekomu sa môže zdať, že práve tento aspekt nie je nijako rozoberaný do väčšej hĺbky, ba až vyznieva vlažne. Pre mňa bol jednoznačne dominantný kriminálny prípad a jeho vyšetrovanie.

V prípade tejto knihy ma najviac mrzí romantická a medziľudská linka. Myslím si, že autorka vie pracovať s protagonistami na lepšej úrovni. Vie viac rozoberať medziľudské problémy a aj otázky viery vie lepšie predkladať a zaujímať sa o ne do hĺbky. Čo sa však týka detektívnej zápletky a jej vyšetrovanie, tam nemám čo vytknúť. Bavilo ma to čítať, vytvárať si vlastné názory a hypotézy. Zbožňujem seriály na spôsob CSI či Kostí a toto som mala akoby to isté, len hrdinovia vyzerali podľa mňa a mohla som si to dávkovať aj niekoľko dní. I keď ma úplne neohúril tento titul, tak som aj tak rada, že som ho čítala, pretože som si čítanie ( až na jednotlivé momenty ) veľmi užívala. Určite chcem túto autorku naďalej čítať.

Ak obľubujete Dani Pettrey či žáner detektívok a thrilerov, tak vám knižku Vražedný príliv určite odporúčam. I napriek vraždám a smútku, ktoré spôsobili, si pri knižke môžete oddýchnuť, pohrať sa s fantáziou a čítanie si užiť. Plusom pre veriacich čitateľov bude i prítomnosť Boha a náboženského života dnešnej doby.
Čítať viac

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová
Zadné izby
Alena Sabuchová