Pripútajte sa, prosím - Júlia Halamová, Karol Sudor
Pripútajte sa, prosím
9,00 €
Knihy
E-knihy

Pripútajte sa, prosím

Rozhovory o vzťahoch

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2019

Túžite po láske? Hľadáte ocenenie vo vzťahoch? Psychoterapeutka Júlia Halamová v knihe Pripútajte sa, prosím hovorí o tom, ako budovať vzťahy, v ktorých ľudia môžu cítiť blízkosť, uznanie, bezpečie a príťažlivosť...

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

E-knihy si najlepšie vychutnáte na čítačke! Pri výbere vám pomôže čítačkový pomocník, ktorý si môžete pozrieť TU :-)

Viac o e-knihe

Túžite po láske? Hľadáte ocenenie vo vzťahoch?
Psychoterapeutka Júlia Halamová v knihe Pripútajte sa, prosím hovorí o tom, ako budovať vzťahy, v ktorých ľudia môžu cítiť blízkosť, uznanie, bezpečie a príťažlivosť. Opiera sa o svoje dlhoročné skúsenosti z terapeutickej praxe, ako aj o najnovšie poznatky z vedeckých výskumov. Pozýva vás na cestu spoznávania a chápania vzťahov, prekvapuje témami, na ktoré ste radšej ani nepomysleli alebo ste sa neodvážili opýtať.
V živom, ľahko ladenom rozhovore s novinárom Karolom Sudorom, doplnenom karikatúrami Martina Shootyho Šútovca, autorka odkrýva svet emócií. Poukazuje na ich nezastupiteľnú úlohu v dobrom vzťahu. Približuje, ako zdokonaliť komunikáciu, ako obohatiť sexuálny život alebo ako si zdravo a lepšie navzájom napĺňať potreby. Nezabúda ani na konfliktné situácie, opisuje, ako pristupovať k hádke alebo ako naložiť s neverou. Rozhovory sa opierajú o konkrétne príklady zo života – na základe nich Halamová zrozumiteľne vysvetľuje zaužívané mechanizmy vo vzťahoch. Odkrýva možnosti, ako sa dajú inak, lepšie využiť nielen v bežnom živote, ale i pri dlhodobom budovaní dobrého emočného vzťahu. Povzbudzuje čitateľov, aby sa odvážili pripútať k inému človeku.
Pripútajte sa, prosím! Začíname.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pripútajte sa, prosím - Júlia Halamová, Karol Sudor
Nesnáším tě - Penelope Ward, Vi Keeland
17,90 €
Ušetríte 10,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
671445
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Ondrej Rosík
pred piatimi dňami
Výborný rozhovor
Overený nákup
Investujeme veľa času do práce, vzdelania a cestovania. Vzťahy pokladáme za samozrejmé a zdá sa nám, že v nich dokážeme fungovať bez usmernenia. Pritom nefunkčné vzťahy majú vplyv na náš výkon, na to, ako sa cítime nie len po psychickej ale aj fyzickej stránke. Táto kniha ma v tom len utvrdila. Viackrát som mal pri čítaní pocit, že sa Karol Sudor pýta presne to, čo by som sa už už opýtal, keby som rozhovor robil ja. Odpovede boli zrozumiteľné, bez zbytočného odborného teoretizovania. Rozhodne odporúčam. Čítaj viac
4

Knižná maniačka momentálne žijúca v Bratislave. Okrem fantasy, detektívok a Evity Urbaníkovej čítam asi všetko :) Naj spisovateľ: Edouard Louis, Elena Ferrante, Wojciech Tochman Naj kniha: Proti všetkým pravidlám (Ariel Levy) Naj vydavateľstvo: Absynt, Inaque

Romana Štangová
15.11.2019
Kniha Pripútajte sa prosím je kniha rozhovorov reportéra Karola Sudora s psychoterapeutkou Júliou Halamovou. Primárnou témou sú partnerské vzťahy, ako ich budovať a udržiavať.
Pani Halamová je nepochybne odborníčka, jedna z najlepších na Slovensku, ale zároveň vie svoje odborné znalosti podať pútavou formou aj laikovi. Kniha je teda celkom pútavá a nezaťažuje čitateľa prílišnou odbornosťou.
Osobne by som ju však kľudne zredukovala o pár desiatok strán, v podstate základné rady a myšlienky pani doktorky sa z knihy dozviete na prvých stránkach a následne ide už len o aplikáciu jej rád v rôznych partnerských situáciách. Posledných sto strán som už vyslovene len preletela, odpovede psychoterapeutky som si už v druhej polovici knihy vedela domyslieť.
V zásade príjemné a poučné čítanie, jedna vec ma však v knihe neustále vytáčala, a to boli autorkine vymyslené príklady zo života na štýl mama varí, otec číta noviny. Napr. o tom, že ženy by mali mužom dávať najavo vďačnosť, že finančne zabezpečujú rodinu a muži by mali ženy chváliť, keď dobre navaria. Vtedy ma dvíhalo zo stoličky / gauča / postele.
Dala by som 2,5 hviezdičky z 5.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pripútajte sa, prosím - Júlia Halamová, Karol Sudor
Nesnáším tě - Penelope Ward, Vi Keeland
17,90 €
Ušetríte 10,46 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev