Knihy
E-knihy

Chuť žiť

Valentína Sedileková

sa venuje novinárčine, politike, sociálnym projektom i športu. Myšlienka knižného príbehu s názvom Pokrvní jej napadla už ako dvanásťročnej a pôvodná verzia knihy vyšla v máji 2015. Spolu s ňou pisateľsky rástla aj autorka a výsledkom je nový, prepracovaný, dejovo originálny text. Kniha Pokrvní:...

Elist, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Elist, 2019

"Ničila ma, a pritom sa tvárila, že ma ľúbi. A ja som pri hľadaní vlastnej sebahodnoty bola ochotná obetovať aj vlastný život.” Chuť žiť je unikátne napísaná autobiografická kniha o...

Čítaj viac

6,95 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 42%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

"Ničila ma, a pritom sa tvárila, že ma ľúbi. A ja som pri hľadaní vlastnej sebahodnoty bola ochotná obetovať aj vlastný život.”

Chuť žiť je unikátne napísaná autobiografická kniha o živote s anorexiou. Jej obsahom je 43 písaných obrazov, teda situácií, ktoré opisujú vnútorné prežívanie. Nečakajte denné záznamy, práve naopak – knižka Vás zavedie do čistých útrob autorkinej duše. Obklopí Vás príbehom dôvery i boja s chorobou a ukáže, čo sa skutočne odohráva v mysli chorých dievčat a chlapcov. Autentické čriepky života dopĺňajú obrazy (arteterapické diela) dievčat, ktoré sa na mentálnu anorexiu liečia, ako aj potrebné a zaujímavé fakty a štyri odborné komentáre. Všetky časti dotvárajú ucelený obraz o vážnej psychickej chorobe s najvyššou úmrtnosťou vôbec a otvárajú dvere porozumeniu aj tipom ako pomôcť sebe či svojim blízkym.

O autorke:

Valentína Sedileková je zakladateľkou celoslovenského projektu Chuť žiť venujúceho sa poruchám príjmu potravy, ktorými si sama prechádza. Jeho úlohami je šíriť informovanosť, povedomie, prevenciu a pomoc, ako aj zlepšovať a poukazovať na stav detskej psychiatrie na Slovensku. Okrem toho sa venuje písaniu kníh – autobiografickému dielu Chuť žiť o živote s anorexiou, či fantasy trilógii s politickým motívom Pokrvní. Zaujíma ju politika, školstvo, história a domáce i svetové dianie, o čom publikuje články do Denníka N a týždenníka Trend. Má osemnásť rokov a paralelne študuje v Bratislave na medzinárodnej škole LEAF Academy a v Banskej Bystrici na Gymnáziu Tajovského.

Rozhovor s autorkou v TV Markíza:
http://www.tvnoviny.sk/exkluzivne/1960944_trpela-anorexiou-od-osmich-rokov-kym-som-kricala-ze-sa-nenavidim-mama-ma-krmila-rozhovor"
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chuť žiť - Valentína Sedileková
Dve mince nádeje - Jana Pronská
15,45 €
Ušetríte 8,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

9 hodnotení

7
1
0
0
1

Eva
25.5.2019
Jemné a citlivé

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Autorka tento príbeh podáva skutočne detsky a unikátne. Nie je to len zmes sebaľútosti, ale príbeh vnímame aj s pohľadu iných postáv. Knihu som prečítala počas pol-hodinovej cesty, naozaj zaujímavé čítanie. A ilustrácie sú tiež dokonalé. ?
Čítaj viac
Barbora
24.5.2019
Knižka perfektne zachytáva pocity človeka s PPP, v tomto prípade konkrétne Valentínkine pocity. Dúfam, že táto kniha nebola posledná ako avizovala aj samotná Vavi a že o PPP sa začne u nás hovoriť viac. Počet takto chorých rastie a úmrtnosť je vysoká (najvyššia spomedzi psychických ochorení). Kniha je úprimná spoveď neobyčajného dievčaťa, obohatená o stručné a cenné informácie o poruchách stravovania a rozhovory s odborníkmi. Formát je vhodný aj do kabelky.
Čítaj viac
Vlasťa
19.5.2019
absolútne sklamanie
Keby som nevedela, čo je anorexia, asi by som na túto knižku naletela. Chcela som si prečítať niečo, čo mi priblíži to, čo som prežívala ja, ale nedočkala som sa. Umelo stavané vety (navyše gramaticky zlé) akoby iba podporovali to, že som celému textu nemohla uveriť. Možno, keby to písala vyzrelejšia spisovateľka, mohla by to opísať lepšie. Priznám sa, že knihu som ani nedočítala.
Čítaj viac
Hana
16.5.2019
Veľmi odporúčam
Knihu odporúčam každej mame, mne sa nielenže vrátili pocity z vlastnej puberty, kedy som bojovala s podobnými pocitmi, ale zároveň ako matka dvoch deti som si pripomenula ako niektoré slova môžu dieťa zneistiť. Ďakujem
Čítaj viac
9.5.2019
Čakala som, že Valentína napíše do knihy ešte viac z jej príbehu z toho dôvodu mi príde kniha krátka. Páči sa mi, v akej forme je kniha napísaná. Sú v nej všetky potrebné informácie pre ľudí a najmä rodičov. Na konci knižky môžete nájsť informácie od psychiatričky, ktoré tiež poslúžia. Preto odporúčam.
Čítaj viac
Janka Sulajova
8.5.2019
Velmi precitena kniha, ktora vas dostane do hlavy anotektika
Knihu som si precitala zo zvedavosti. Previedla ma cez rozne obrazy, ktore sa vynaraju v hlave anorektika a zacala som viac chapat, preco anotexia vlastne vznika a ake nebezpecenstvo predstavuje pre cloveka, ktory ma nizke sebavedomie, alebo si mysli, ze chudsi bude krajsi. Knihu odporucam precitat aj rodicom, vychovavajucim hlavne dospievajuce dievca, aby mohli vopred vytusit nebezpecenstvo a pripadne sa mu vyvarovat.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chuť žiť - Valentína Sedileková
Dve mince nádeje - Jana Pronská
15,45 €
Ušetríte 8,40 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev