Knihy
E-knihy

Architektov učeň

Elif Shafak

je nositeľkou viacerých literárnych cien a v súčasnosti je považovaná za spisovateľku, ktorej knihy sa čítajú v Turecku najviac. Pôsobí aj ako politická komentátorka a hovorkyňa. V slovenskom preklade vyšli jej romány Štyridsať pravidiel lásky a Rebelka z Istanbulu

Slovart, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017

V polovici šestnásteho storočia, za vlády sultána Sulejmana, vpláva do istanbulského prístavu loď. Privezie indického chlapca Džahana a spolu s ním dar pre panovníka - bieleho...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V polovici šestnásteho storočia, za vlády sultána Sulejmana, vpláva do istanbulského prístavu loď. Privezie indického chlapca Džahana a spolu s ním dar pre panovníka - bieleho slona Chotu. Mesto plné ľudí rôzneho vyznania a kultúr, labyrint ulíc, to všetko je nové pre sotva dvanásťročného Džahana i Chotu. Jedného dňa Džahan stretne architekta majstra Sinana a práve on zmení chlapcov osud.

Elif Shafak je nositeľkou viacerých literárnych cien a v súčasnosti je považovaná za spisovateľku, ktorej knihy sa čítajú v Turecku najviac. Pôsobí aj ako politická komentátorka a hovorkyňa. V slovenskom preklade vyšli jej romány Štyridsať pravidiel lásky a Rebelka z Istanbulu.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom nevšedných príbehov či príbehov zo svetovej histórie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Architektov učeň - Elif Shafak
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
17,29 €
Ušetríte 7,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Architect's Apprentice
Rok vydania
2017
Počet strán
408
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
592997

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Majkak
11.11.2018
Pôvabná
Dej sa pôvabne prepletá takmer storočím Osmanskej ríše. Pre európskeho čitateľa je prostredie exotické, kultúrne odlišné a o to zaujímavejšie. Autorka ho vykreslila bravúrne, takmer som mala pocit, že cítim vzduch a vône Istanbulu. Čítanie nebolo strhujúce, nebola som nútená obracať stránku za stránkou, skôr to bolo pomalé nasávanie atmosféry a príbehu. Také ako lahodná bonboniéra.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Architektov učeň - Elif Shafak
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
17,29 €
Ušetríte 7,56 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green