Knihy
E-knihy

Dielo majstra

Francine Rivers

víťazka ocenená zlatým medailónom ECPA (Združenia evanjelikálnych vydavateľstiev), píše už vyše dvadsať rokov. Jej knihy získali veľké množstvo cien a autorka si nimi získala srdcia miliónov čitateľov.

Kumran, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kumran, 2019

Úchvatný román - Dielo majstra, je o hľadaní, starých jazvách, o láske aj odpúšťaní. Obľúbená autorka Francine Riversová v ňom ponúka súčasný príbeh zasadený do prostredia Kalifornie...

Čítaj viac

11,90 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 8%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Úchvatný román - Dielo majstra, je o hľadaní, starých jazvách, o láske aj odpúšťaní. Obľúbená autorka Francine Riversová v ňom ponúka súčasný príbeh zasadený do prostredia Kalifornie.

On je zajatcom vlastnej minulosti.
Ju na prah jeho domu dovedie séria životných omylov.

Roman Velasco, uznávaný losangeleský výtvarník, má všetko, čo si muž môže želať – peniaze, ženy, slávu. Grace Moorová, jeho nová osobná asistentka, však tuší, že v skutočnosti je všetko inak a jej šéf nežije šťastný život. V prázdnych izbách jeho obrovského domu s úchvatným výhľadom na kaňon Topanga sa rozlieha iba ozvena. Roman zápasí s démonom svojej minulosti. Keď v ňom zvíťazí jeho staré alter ego, tajne vychádza do ulíc, sprejuje po múroch grafity so signatúrou Vták a riskuje, že si ako umelec zničí povesť a poputuje do väzenia. Aj Grace má svoje prízraky a tajomstvá. Keď sa jej po sérii zlých rozhodnutí život prevráti naruby, zaprisahá sa, že už nikdy nedovolí, aby pre lásku prišla o svoje sny. Postupne však spoznáva pravú podstatu muža schovaného za slávnym menom a ostré črepiny Romanovej a jej minulosti začínajú do seba zapadať kým sa nestane niečo, čo im obom navždy zmení život.

Knihy Francis Riversovej sa už dlho umiestňujú na najvyšších priečkach rebríčka New York Times a získali si verných čitateľov na celom svete. K jej najpopulárnejším dielam patria Vykúpená láska, trilógia V znamení leva, Šarlátová niť a Most do prístavu, ktoré sú preložené aj do slovenčiny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dielo majstra - Francine Rivers
Dotyk túžby - Emily D. Beňová
15,80 €
Ušetríte 5,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Masterpiece
Rok vydania
2019
Počet strán
448
Vydavateľstvo
Kumran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
585221

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

19 hodnotení

17
2
0
0
0

Katka
5.5.2019
pravá riversovka
Od kníh Francine Riversovej sa dá naozaj len ťažko odtrhnúť a táto nebola výnimkou. Hoci som u nej zvyknutá skôr na príbehy odohrávajúce sa v minulosti, podľa mňa sa dobre popasovala aj s dejom zasadeným do prítomnosti a povedala by som, že možno je to aj oveľa ťažšie hovoriť o tom ako žiť cnostným životom a počkať si na toho pravého keď súčasná spoločnosť hlása "ži tu a teraz". Postavy boli dobre vykreslené a a samotný dej vo mne vzbudzoval emócie a nútil ma premýšľať nad niektorými situáciami. Do príbehu vstupovali aj momenty z minulosti hlavných postáv čo sa mi veľmi páčilo, pretože som tak dokázala lepšie pochopiť ich vnútorný svet a konanie. Menšou výčitkou z mojej strany je slovenský preklad, resp. foneticky napísané slová ako maršmelou či pikap a zopár ďalších, pri ktorých som zvyknutá na anglické hláskovanie.
Čítaj viac
Ivet
6.2.2019
Naozaj "dielo majstra"
Pútavý román, ktorý som prečítala na jeden šup. Nikdy som si nemyslela, že siahnem po knihe s kresťanskou tematikou. Páčilo sa mi autorkino prepletanie dejových línií - súčasného života hlavných hrdinov s ich detstvom a dospievaním plným tajomstiev. Núti vás zamyslieť sa nad tým, či trauma z detstva dokáže ovplyvniť životy hlavných hrdinov. Príbeh plný lásky, čistoty partnerského vzťahu ale i odpustenia. Odporúčam.
Čítaj viac
Drominicka
18.12.2018
Drominička číta
Kniha Dielo Majstra je veľmi pútavý román, občas prepletený kresťanskými myšlienkami, ktoré môžu zaujať aj neveriacu čitateľku. Pretože hlavnou témou príbehu je láska. Jednotlivé kapitoly boli relatívne krátke, a keďže autorka písala svižne a s ľahkosťou, tak sa čítali veľmi dobre
Čítaj viac
Oľga Huráková
3.12.2018
Do knihy som sa zamilovala hneď po prvých stránkach a nevedela som ju pustiť z ruky. Dielo Majstra je ozajstným dielom autorky, o ktorej som doteraz nepočula. Francine Riversová ma však upútala štylizáciou aj opismi. Veľmi mi sadla. Knihu som kúpila na kumran.sk. Odporúčam.
Čítaj viac
Miroslava Molnárová
2.12.2018
Príbeh, pri ktorom si si poplakala, ale zároveň mi zahrial dušu ...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dielo majstra je príbeh o tom, ako nám minulosť dokáže ničiť prítomnosť, o odpúšťaní samému sebe, o Božej láske, o ktorú sa môžeme kedykoľvek oprieť, no musíme sa o to najskôr pokúsiť a dôverovať Bohu. Najviac vo mne zarezonovali časti z minulosti, keď malý Bobby Ray ostal na svete zdanlivo sám proti celému svetu a aj keď ho Boh nikdy neopustil , trvalo niekoľko rokov, kým to ako Roman Velasco vďaka Grace Moorovej naozaj pochopil a otvoril svoje srdce bezpodmienečnej láske. Rovnako nepríjemné detstve zažila aj samotná Grace, no ona kráčala ruka v ruke s Božou láskou. Grace aj Roman nakoniec pochopia, že všetky životné udalosti, aj tie zlé, sú súčasťou pestrej palety majstrovského diela Boha – života.
Čítaj viac
Diana Chvojková
1.12.2018
Prvýkrát, no nie naposledy!
Od tejto autorky som nikdy predtým nič nečítala, no po tejto knihe určite po niečom siahnem. Čakala som, že kniha sa bude čítať ťažko a že to bude zdĺhavý proces, ale opak bol pravdou. Síce to nebola kniha na jeden šup, ale rozhodne sa čítala veľmi ľahko a príjemne. Postavy boli z veľmi odlišného prostredia a iné osobnosti, no obe mi dosť sedeli. V mnohom sa s nimi viete stotožniť, prešli si toho totiž v minulosti všeličím. Nie je to klasická lovestory o tom, ako sa dvaja ľudia stretnú a je z toho osudová láska. Je to o tom, ako môže Boh meniť životy a ako môže meniť každého jedného z nás.
Čítaj viac
29.11.2018
...napísané rukou majstra
Knižný titul Dielo majstra je napísaný rukou majstra, o tom niet pochýb. Aj keď si možno niekto pomyslí, že autorka neprichádza s príbehom, ktorý v sebe nesie originálny námet, čomu nasvedčuje síce vydarená, no za to priehľadná anotácia, nenechajte sa zmiasť prvotným dojmom. Francine Riversová dokáže vyťažiť a zároveň šokovať aj z miliónkrát aplikovanej témy, s ktorou ste sa mohli stretnúť v rôznych podobách. Je to excelentná autorka od ktorej by ste si chceli prečítať aj telefónny zoznam, to mi verte :). Ale aby som to zhrnula. Tento román je po štylistickej, ale i príbehovej stránke zvládnutý na viac ako výbornú. Príbeh má zložitú dejovú líniu, v ktorej sa striedajú nie len pohľady hrdinov, ale aj ich prítomnosť s minulosťou, aby tak čitateľ mohol väčšmi spoznať a pochopiť konanie postáv, a tak nahliadnuť do ich utrápenej mysle. Popravde, tento román ponúka viac ako len jeden priamočiary príbeh či myšlienku. Je v ňom ukryté tak veľa! Toľko zákutí, ciest, úskalí či tajomstiev, ktoré môžete nadšene objavovať, odokryť každou pretočenou stránkou až sa vám nakoniec tých 448 strán, rovnako ako aj mne, bude zdať primálo.
Už teraz sa neviem dočkať, aký titul nám vydavateľstvo kumran.sk od tejto úchvatnej spisovateľky prinesie nabudúce...
Čítaj viac
Kika
28.11.2018
Super!!! Odporúčam
Úžasná kniha, dej je plynulý, prelínajú sa tam viaceré časové obdobia a je to celkovo zaujímavo napísané :) hlavné postavy som si veľmi rýchlo obľúbila, sú to zaujímavé osôbky , hlavne teda maliar z knihy :D pri tejto knižke sa dá oddýchnuť, aj sa trošku pobaviť a dokonca možno získať niečo do života, keďže ide o knihu s hodnotami
Čítaj viac
becomingmyself.sk
25.11.2018
Dielo majstra je príjemný román zo súčasnosti, ktorý ponúka omnoho viac, ako len oddych pri knihe. Na prvý pohľad vás zaujme krásna obálka a Francine Riversová vás okamžite vtiahne do prostredia street artu, čiže grafitových umelcov. Tento príbeh je o jazvách minulosti a nádeji do budúcnosti. Ak ste doposiaľ nič od tejto autorky nečítali, pokojne začnite touto knihou! A ak sa vám povestné „riversovky“ zapáčia, máte štastie, vydavateľstvo kumran.sk ich už vydalo niekoľko.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dielo majstra - Francine Rivers
Dotyk túžby - Emily D. Beňová
15,80 €
Ušetríte 5,59 €

„Vážme si nad zlato dobré a užitočné knihy!“

V. M. Kramerius