Knihy
E-knihy

Databázové systémy - 1. diel

EDIS, 2018
Vydavateľstvo
EDIS, 2018
1. diel série
Databázové systémy

Vysokoškolská učebnica Databázové systémy je dielom kolektívu autorov, ktorí sa dlhodobo venujú problematike databázových technológií a spracovaniu dát vo svojej pedagogickej práci, ale aj v oblasti výskumu...

Čítaj viac

31,65 €

Bežná cena Bežne 33,00 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vysokoškolská učebnica Databázové systémy je dielom kolektívu autorov, ktorí sa dlhodobo venujú problematike databázových technológií a spracovaniu dát vo svojej pedagogickej práci, ale aj v oblasti výskumu. Moderné databázové systémy patria v súčasnosti k najdôležitejším častiam informačných technológií. A s určitosťou môžeme vysloviť tvrdenie, že databázový systém tvorí srdce každého informačného systému.

Táto kniha je inováciou dvoch predchádzajúcich vydaní, pričom súčasné vydanie, podobne ako predošlé vydania, vychádza z prednášok a cvičení na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline pre študentov v študijnom odbore Informatika alebo Informačné systémy k predmetom Databázové systémy a Pokročilé databázové systémy. Nové vydanie je dôsledne prepracované a doplnené o najnovšie poznatky v oblasti databázových systémov. Je základným študijným materiálom pre vysokoškolských študentov, a zároveň si myslíme, že bude vhodným študijným materiálom aj pre ľudí z iných univerzít, pre pracovníkov firiem z oblasti informačných technológií, ktorí si chcú doplniť, prípadne rozšíriť znalosti z oblasti databázových systémov.

Samotný obsah knihy je zameraný na zhrnutie podstatných znalostí z oblasti databázových technológií s dôrazom na relačný databázový systém a jazyk SQL, ale prináša aj teoretické znalosti nutné k vývoju informačných systémov. Obsahuje aj informácie z technologického pozadia databázových technológií a uvádza aj možnosti praktického použitia v aplikáciách.

Časť textu obsahuje aj naše vlastné prístupy a prínosy v tejto oblasti, ktoré sú výsledkom našej výskumno-vývojovej a pedagogickej práce.

- 2. prepracované vydanie
Čítaj viac
Kúpte spolu
Databázové systémy - 1. diel - Karol Matiaško, Michal Kvet, Marek Kvet
Databázové systémy - 2.diel - Karol Matiaško, Michal Kvet, Marek Kvet
53,57 €
Ušetríte 2,43 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
440
Hmotnosť
943 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055414881
Naše katalógové číslo
581865

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Databázové systémy - 1. diel - Karol Matiaško, Michal Kvet, Marek Kvet
Databázové systémy - 2.diel - Karol Matiaško, Michal Kvet, Marek Kvet
53,57 €
Ušetríte 2,43 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia