Knihy
E-knihy

Slúžka z Fairbourne Hall

Julie Klassen
Učiteľova dcéra - Julie Klassen
Učiteľova dcéra - Julie Klassen
Historky z Ivy Hillu (Kolekcia) - Julie Klassen

má rada všetko, čo súvisí s Janou Eyrovou a Jane Austenovou. Po šestnástich rokoch práce vo vydavateľstve sa Julie dala na vlastnú spisovateľskú dráhu. Tri z jej kníh (The Maid of Fairbourne Hall, The Girl in the Gatehouse a The Silent Governess) získali ocenenie Christy Award za historický...

i527.net, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2015

V snahe uniknúť pred sobášom s bezcharakterným mužom sa Margaret Macyová prezlečie za slúžku a uteká z Londýna. Ak sa jej do najbližších narodenín podarí ostať slobodnou, získa dedičstvo a s ním aj sladkú nezávislosť...

Čítaj viac

8,79 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dostupné aj v zaujímavej kolekcii za výhodnú cenu! Nečakajte! Akcia je obmedzená a platí len do 31.12.2016.

V snahe uniknúť pred sobášom s bezcharakterným mužom sa Margaret Macyová prezlečie za slúžku a uteká z Londýna. Ak sa jej do najbližších narodenín podarí ostať slobodnou, získa dedičstvo a s ním aj sladkú nezávislosť. Nikdy však neplánovala naozaj pracovať ako slúžka. A rozhodne nie v dome Nathaniela a Lewisa Upchurchovcov – obaja kedysi boli jej ctiteľmi. Margaret zápasí so svojou prvou skutočnou prácou v živote a usiluje sa udržať svoju totožnosť v tajnosti, najmä keď vznikne podozrenie a zvedavé oči zavítajú do Fairbourne Hall. Vyhne sa pasci, ktorá ju má vylákať z úkrytu?

Slúžka z Fairbourne Hall, román prekypujúci romantikou a nebezpečenstvom, vťahuje čitateľa do fascinujúceho sveta služobníctva anglického panského sídla z 19. storočia, kde výzor môže byť klamlivý.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

12,50 €

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
8,79 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
Tajomstvo Pembrooke Parku - Julie Klassen
17,78 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Maid of Fairbourne Hall
Rok vydania
2015
Počet strán
480
Vydavateľstvo
i527.net
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
539591

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

57 hodnotení

43
11
3
0
0

7

Som mamička a učiteľka slovenského a nemeckého jazyka. Už od detstva rada čítam a nikto šija ani inak ako s knihou v ruke nevie predstaviť. Svoj vzťah ku knihám som dlhšiu dobu prezentovala aj na svojom blogu, kam sa pri momentálnych povinnostiam veľmi ťažko dostanem (www.knihajemojalaska.blogspo.sk), no uverejňujem aj na instagrame pod @knihajemojalaska. Rada sa nechám inšpirovať aj od ostatných :)

Petra Holišová
23.5.2020
Super
Overený nákup
Veľmi pekná kniha...musím sa priznať, že tieto Klassenovky považujem skôr za čítanie na oddych, je nekomplikovaný, dej plynie plynule, len zase ten seknutý záver...ale to je take moje :D...naozaj som si pri čítaní oddýchla a môžem knižku vrelo odporučiť...ak ste už čítali niečo od autorky, nesklame vás to...ľúbostných príbehov nikdy nie je dosť. Čítaj viac
Hana
28.4.2020
Napínavé a nezvyčajné čítanie. Kniha ma dostala od prvej stránky a veľmi ťažko sa od nej odtŕhalo, o čom svedčí jedna takmer prebdetá noc, kým som sa spamätala. Páčilo sa mi sledovať hlavnú hrdinku a zmeny, ktorými si prešla. Milujem príbehy, v ktorých je hlavná postava nútená prežiť v prostredí, ktoré je pre ňu absolútne neznáme a neprirodzené!
Svet služobníctva bol zobrazený zaujímavo a s množstvom detailov, nikdy som nič podobné nečítala. Veľmi osviežujúce a akosi reálnejšie. Vôbec to nebola typická romanca, na aké som zvyknutá.
Dávam bod dolu len kvôli tomu, že to nebolo až tak o tej romantike. Išlo skôr o prerod privilegovanej šľachtičnej v chápavého človeka, ktorý zrazu "vidí" ľudí, ktorí mu celý život slúžili a ktorí sa doteraz okolo pohybovali ako nepostrehnuteľné tiene. Príbeh sa točil hlavne okolo utajovania identity hlavnej hrdinky a riešenia viacerých menších záhad, ktoré sa v knihe vyskytli. O lásku až tak veľmi nešlo. Nechápte ma zle, bola tam, ale zďaleka nebola najdôležitejšou časťou deja, skôr ako taký doplnok. Túto knihu by som z tohto dôvodu do kategórie typických historických romancí preto nezaraďovala. Išlo o originálny a iný príbeh, ktorého cieľom bolo skôr niečo iné, než dať dvoch ľudí dokopy. A to nevadí.
Čítaj viac
Zuzana
6.4.2020
Oddychové citanie
Každý je iný. Pokiaľ si oddýchnete pri romantickom románe, ste na správnom mieste. Kto ma rad literatúru ako Jane Eyrova, Pýcha a predsudok,... určite nebude ľutovať Čítaj viac
Katka
29.7.2019
Príjemné prekvapenie
Po mojich detektívkach som sa dostala náhodou k tejto knihe. Priznám sa, že nepoznám autorku, na začiatku som to musela trošku prekúsavať, ale, keď som sa začítala, veľmi ma to chytilo. Určite neľutujem čas strávený s touto knihou. Človeka prenesie do histórie. Čítaj viac
17
Diablova pevnosť - Juraj Červenák
Práve čítam
Diablova pevnosť

Žena, manželka, matka, redaktorka, historička, knihovníčka, čitateľka, frankofilka, potterhead, rpg hráčka... a mnoho iného :-)

Ivana Černáková
28.5.2019
Margaret Macyová uteká pred druhým manželom svojej matky a jeho nepodareným synovcom, aby zachránila svoju česť i budúce dedičstvo, a ocitá sa prakticky bez prostriedkov uprostred ničoho... a ako to už v týchto románoch býva, náhoda ju zavedie na nepravdepodobné, no z hľadiska príbehu jediné možné miesto, aby tam zažila prerod zo síce v jadre dobrej, ale stavovsky trochu namyslenej a arogantnej slečinky z vyšších vrstiev na zrelú ženu s novým pohľadom na svet.

Pekný oddychový román s kresťanským nádychom, ktorý má pútavé prostredie (panské sídlo), klasických hrdinov i zaujímavú hoci známu story (žena z vyššej vrstvy sa stane slúžkou). Štýl je príjemný, ľahký, rýchlo sa číta, nechýba mu istá vláčnosť, niekedy až jemná naivita 19. storočia, do ktorej sa Julie Klassen snaží štylizovať.
Za mňa stále dobre.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Slúžka z Fairbourne Hall - Julie Klassen
Tajomstvo Pembrooke Parku - Julie Klassen
17,78 €

„Najviac ti pomáhajú tie knihy, ktoré ťa prinútia najviac rozmýšľať.“

Theodore Parker