Knihy
E-knihy
9,73 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 11%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Anton Heretik k nám príde predstaviť svoju novinku Humor a porozpráva aj o svojej staršej tvorbe. Pozývame vás na besedu, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 23. mája o 18:00 v našom kníhkupectve v Bratislave na Obchodnej ulici.

Viac o knihe

„A tento poznáte?“

Prvé vydanie knihy profesora Antona Heretika Humor sa rýchlo vypredalo, preto nastal čas na druhé, rozšírené.

Vede o humore – gelotológii – sa nevenujú len psychológovia a psychiatri, ale aj evoluční biológovia, sociológovia, historici, literárni vedci či jazykovedci. Heretik prevádza čitateľa históriou a teóriami humoru, rozpráva o vzťahu humoru a zdravia aj o humore v psychoterapii. Celú kapitolu venuje židovským anekdotám.

„Dávno predtým, ako som sa dozvedel o existencii Freuda, som začal chápať moc vtipu ako ventilu tabuizovaných tém,“ píše.

S dnešnými teoretickými znalosťami vie lepšie analyzovať, v čom je podstata, pointa, smiešnosť vtipu či komickej situácie. Toto poznanie však vôbec nezlepšuje emočný zážitok, skôr naopak. Čaro sa rozplýva, rozpitvaný motýľ už nie je motýľom...

Autor napriek tomu dúfa, že vás po poslednej stránke spontánny smiech neprejde.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Humor - Anton Heretik
Zlo - Anton Heretik
19,91 €
Ušetríte 1,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055166520
Naše katalógové číslo
534981

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ľubomír Trpiš
pred štyrmi dňami
Špecifická
Skvelá kniha, ktorá zachytáva z psychologického hľadiska humorné situácie a pohľad na ne. Pomôže aj pomáhajúcim profesiám a poradí ako pracovať v špecifických zariadeniach s klientmi. Odporúčam.
Čítaj viac
Erika
pred šiestimi dňami
Analýza humoru
Vtipy osviežujú odborný text o humore z rôznych hľadísk. Ponúka nový pohľad na funkcie humoru a pochopenie ľudí s odlišným zmyslom pre humor.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Humor - Anton Heretik
Zlo - Anton Heretik
19,91 €
Ušetríte 1,89 €

„Naozaj dobrú knihu by si mal prečítať za mladi, znovu v dospelosti a ešte raz v starobe, tak ako si treba krásnu budovu pozrieť ráno, na obed aj večer.“

Robertson Davies