Ako to funguje? Ľudské telo - Nikola Kucharská
Ako to funguje? Ľudské telo
7,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
7,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kláru fascinuje okolitý svet. Rada by vedela, ako funguje ľudské telo – jedného dňa by sa totiž chcela stať lekárkou alebo zdravotnou sestrou. Každú voľnú chvíľku venuje tomu, aby sa naučila niečo nové. Pomáha jej v tom jej dedko, ktorý svojimi veselými kresbičkami trpezlivo odpovedá na vnučkine otázky. Prečo sa podobáme na rodičov? Načo je nám pupok? Je pravda, že človek sa na staré kolená scvrkáva? Odkiaľ sa berú karpiny v očiach a motýle v bruchu? Prečo je jedno jedlo zdravé a druhé nie? Prečo sa nám po jazde na kolotoči krúti hlava? Načo sú nám slzy a sliny? Prečo nám v bruchu vyhrávajú muzikanti? Ako vzniká chrasta? A čo nás chráni pred chorobami?

Veľký formát, vtipné, zároveň však názorné a detailné ilustrácie, učenie spojené s hrou a humorom – to sú len niektoré z predností tejto nádhernej knihy o fungovaní ľudského tela.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako to funguje? Ľudské telo - Nikola Kucharská
Ako odísť - Katherine Center
19,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Jak to działa? Ciało człowieka
Rozmer
240×320 mm
ISBN
9788055166230
Naše katalógové číslo
534965
Počet strán
32
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

8

Ku knihám ma priviedli rodičia. Do dnešných dní spomínam na veselé večerné čítania s ocinom. Ako veľkáčka som brigádovala v antikvariáte s knihami. Čítam najmä v autobuse cestou do a z práce, ale občas sa mi podarí ukradnúť si chvíľku aj doma. Po narodení dcérky Mišky som začala opäť objavovať svet detských kníh, ktoré som si zamilovala pre ich nádherné ilustrácie a posolstvo. Večerné zaspávanie bez spoločného čítania si už nevie predstaviť ani Miška ani ja. Píšem blog o pekných detských knihách Mimi malá knihomilka.

Zdenka Waradzinová
28.6.2019
Ako to funguje? Ľudské telo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nikola Kucharská tvorí náučné knihy pre deti, ktoré sú nápadité, hravé, humorné. Informácie podáva prostredníctvom ilustrácií, krátkych popiskov a komiksových bublín.
Tak ako v knihe Ako to funguje? Zvieratá, aj v tejto knihe sa stretávame s Klárou a jej dedkom. Klára má množstvo otázok, tentokrát o ľudskom tele a dedko jej odpovedá prostredníctvom kresieb, ktoré vždy načrtne do kockovaného zápisníka.
Kniha je rozdelená na štyri tematické okruhy:
Ja a moja rodina, Zmysly a mozog, Zdravý spôsob života, U lekára.
V nich postupne zistíme ako funguje telo.
Spolu s Klárou a jej dedkom zabŕdneme do genetiky, pozrieme sa ako to vyzerá v maminom brušku, dozvieme sa niečo o zmysloch a nervovej sústave, prejdeme si tráviacu sústavu, dýchanie, fungovanie svalov, srdca a krvného obehu, kože, imunity a kostí.
V závere sú znázornené jednotlivé oddelenia v nemocnici, povolania súvisiace s medicínou a inšpiratívne osobnosti, ktoré sa preslávili v oblasti zdravotníctva.
Každá téma začína plnofarebnou ilustráciou so spomínanými komiksovými bublinami a množstvom detailov. Verím, že na týchto stranách malí čitatelia pobudnú istú chvíľu, pretože je na nich čo pozorovať, čítať, dozvedať sa, ale aj zabávať sa.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako to funguje? Ľudské telo - Nikola Kucharská
Ako odísť - Katherine Center
19,80 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle