Bivoj Běsobijce - Juraj Červenák
Bivoj Běsobijce
10,72 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bivoj Běsobijce

Juraj Červenák

Juraj Červenák je slovenský spisovateľ publikujúci v slovenskom, českom a poľskom jazyku. Pochádza z obce Vyhne, ale už od detstva žije v neďalekej Banskej Štiavnici. Prešiel rôznymi povolaniami, naposledy bol vedúcim kina. Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom.

Knižne debutoval v roku 1993,...

Vydavateľstvo
Brokilon, 2008
1. diel série
Bivoj
373 strán
5 hodín čítania

Řeka mrtvých, pro svou nenasytnost nazývaná také Vhltava, odděluje území českých rodů od Návu, království duchů na zakázaném prvém břehu. Jen jednou za rok je vladykům dovoleno překročit Řeku, vystoupat na posvátný Chrasten... Čítať viac

Ďalšie formáty

E-kniha 5,53 €

Řeka mrtvých, pro svou nenasytnost nazývaná také Vhltava, odděluje území českých rodů od Návu, království duchů na zakázaném prvém břehu. Jen jednou za rok je vladykům dovoleno překročit Řeku, vystoupat na posvátný Chrasten... Čítať viac

Ďalšie formáty

E-kniha 5,53 €
10,72 €

Bežná cena Bežne 11,28 €

Ušetríte 5 %
Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

První kniha série Bivoj.

Řeka mrtvých, pro svou nenasytnost nazývaná také Vhltava, odděluje území českých rodů od Návu, království duchů na zakázaném prvém břehu. Jen jednou za rok je vladykům dovoleno překročit Řeku, vystoupat na posvátný Chrasten a tam v Krokem založené svatyni Vyšehrad obětovat bohům a žádat kněžnu Libuši o radu a rozsudek ve vzájemných sporech. Tento rok však slavnost provázejí samá zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou k Řece přepadena strašlivým démonem s kančí podobou. Krásnou vědmu teprve v poslední chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojův, udatný válečník a lovec z váženého rodu Strošovců. I on se přidává k pátrání po odpovědi na otázku, kdo vyvolal kančího běsa a proč. Kdo chce vnést mezi české vladyky sváry? A proč se za Libuší vrací duch jejího dávno mrtvého otce? Skutečně hrozí Čechům nebezpečí, které prý přichází z tajemných končin až za lesy mrtvých?

Řeka Vltava odděluje území kmene Čechů od Návu, knížectví duchů na zapovězeném východním břehu. Pouze jednou za rok je vladykům a stařešinům dovoleno překročit její tok a vystoupit na posvátný Chrasten, aby tam ve svatyni Vyšehrad obětovali bohům a žádali kněžnu Libuši o hadačské předpovědi a rozsudky ve vzájemných sporech.

Letos však výroční slavnosti předcházejí zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou ze svého hradiště napadena děsivým démonem s kančí podobou. Vědmu v poslední chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojův, lovec z rodu Strošovců. Kdo běsa vyvolal? Proč se někdo pokouší zasít mezi české lechy svár? A jak to souvisí s varováním ducha Libušina otce, váženého knížete Kroka, který se zjevil svým dcerám a přinesl zvěst o hrozbě, přicházející z tajemných končin až někde za hvozdy mrtvých?

Juraj Červenák, autor Černokněžníka a Bohatýra, vystavěl na motivech ze Starých pověstí českých další hrdinskou fantasy plnou nelítostných bojů a slovanské magie.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Vypredané
-5 %

E-knihy a audioknihy

Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
5,53 €
Ďalšie
373 strán
5 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
115×180 mm
Hmotnosť
332 g
ISBN
8086309200
Rok vydania
2008
Naše katalógové číslo
49189
Jazyk
čeština
1. diel série
Bivoj
Vydavateľstvo
Brokilon

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

30 hodnotení

19
6
4
1
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

16
8.7.2017
je to veru výborné
Na Bivoja ma navnadila poviedka z toho sveta v zbierke Kámen a Krev a neľutujem.

Síce je momentálne prvá sólo čast Bivoja ťažšie zohnateľná, podarilo sa mi ju získať priamo od Ďura (aj so signovaním) na poslednom Slavcone. Za čo mu veľmo srdečne ďakujem.

Prvá časť Bivoja ja napísaná pútavo, akčne, historicky uveriteľne, vtiahne do deja a nepopustí. Sem tam síce zaškrípe logika konania niektorých postáv, alebo autor na moment zabudne počas akčných scén na niektoré postavy a nechá ich nečinnými. Ale ináč je to veľmi vydarené a z môjho skromného pohľadu, nedá sa mi dať inak ako 5* .
Zároveň je príjemné badať, že autor sa písateľsky a štylisticky posúva kvalitatívne vpred, ak porovnám toto dielo s tými novšími.
Čítať viac
9.8.2013
Názor čitateľa
Cervenakov styl sa mi paci, stylisticky velmi dobre napisane a samozrejme, fantasy zo slovanskeho prostredia, takze juchuchu ;-) Čítať viac
Borivoj
27.2.2013
konecne
Konecne spisovatel ktory pise slovansku historicku fantasy. Odporucam Čítať viac
1.11.2012
Názor čitateľa
celkom zaujímavý príbeh dosť ma zaujal hned prvi den som precital 200 strán :D Čítať viac

Čítať viac

„Niektoré veci máme iba dovtedy, kým sú stratené. “

Sprievodca strácaním sa - Rebecca Solnit