Vianoce
Impérium musí zomrieť - Michail Zygar
Impérium musí zomrieť

24,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Impérium musí zomrieť

Revolučný pád Ruska 1900 - 1917

Rusko všetci dobre poznáme. Ale je to naozaj pravda? Dokumentárna kniha Impérium musí zomrieť nám predstavuje živú drámu ojedinelého ruského experimentu s občianskou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2019
Počet strán
688

Rusko všetci dobre poznáme. Ale je to naozaj pravda? Dokumentárna kniha Impérium musí zomrieť nám predstavuje živú drámu ojedinelého ruského experimentu s občianskou spoločnosťou, ktorú o pár rokov definitívne rozdrvil despotizmus komunistickej revolúcie. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

24,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Rusko všetci dobre poznáme. Ale je to naozaj pravda? Nie je to len naša naivná predstava? Nová kniha Michaila Zygara, autora bestselleru Všetci mocní Kremľa!, nás zoberie o sto rokov späť, do mimoriadne zaujímavej časti ruských dejín.

Dokumentárna kniha Impérium musí zomrieť nám predstavuje živú drámu ojedinelého ruského experimentu s občianskou spoločnosťou, ktorú o pár rokov definitívne rozdrvil despotizmus komunistickej revolúcie. Malé okienko medzi dvoma rovnako dusivými autokratickými režimami – imperiálnym a komunistickým – bolo otvorené len na niekoľko krátkych chvíľ, no ozveny tohto veľkého príbehu zreteľne počujeme ešte aj dnes. Od posledných rokov života Leva Nikolajeviča Tolstého až po smrť cárskej rodiny Rusko experimentovalo s liberálnosťou a kultúrnou otvorenosťou. Ruský balet bol v Európe vrcholom dobrého vkusu. Rozkvitala literatúra, divadlo i nové politické názory a Sankt Petersburg bol na chvíľu druhým Parížom. Na pozadí hroznej vojny a upadajúcej ekonomiky však štát nemohol takéto pokusy tolerovať dlhodobo.

Dokumentárna kniha Michaila Zygara Impérium musí zomrieť vychádza v preklade Samuela Marca. Zároveň ňou otvárame novú absyntovskú edíciu, v ktorej sa budeme venovať histórii a neobyčajným dejinným súvislostiam.
Čítať viac
Originálny názov
Империя должна умереть
Počet strán
688
Väzba
pevná väzba
Rozmer
168×227 mm
Hmotnosť
1280 g
ISBN
9788082031075
Rok vydania
2019
Edícia
Dejiny
Naše katalógové číslo
465821
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Absynt
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
38,98 €
Ušetríte 1,91 €

Hodnotenia

4,7 / 5

12 hodnotení

10
1
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Recenzia z Beautiful books (nathalys-reading)
15.5.2022
@nathalysreading Autor kriticky a bez prehnaných emócii vysvetľuje, prečo sa smäd po zmenách zvrtol na ďalšiu neslobodu a neľútostne odkrýva chyby, ktoré smerovali k tragédiám.

V tomto diele som nachádzala samé paralely s Ruskom 21. storočia. Akoby sa ich politika za sto rokov vôbec nezmenila a zamrzli v čase. Uvedomoval si to aj autor, ktorý nás pomocou poznámok pod čiarou upozorňoval na podobnosti so súčasným Ruskom a načrel tým tiež do Všetkých mocných Kremľa. Bolo to úžasné a zároveň strašidelné obzretie sa za predchádzajúcou knihou, ktorá väčšinou riešila Putinovu politiku.

Mala som pocit, že čítam politický triler. Bolo to napísané brilantne. Čakala som, čo sa stane ďalej, ani som nedýchala. Chcela som vedieť, ako sa všetko skončí. Úplne som zabudla, že to bola realita, no vyhovovalo mi to. Človek sa tým pádom ľahšie orientuje v záplave mien. Tých je neúrekom, no nerobilo mi to problémy. Dielo som „zhltla“.
Čítať viac
Jaroslav Libák
30.12.2020
Tuto knihu fakt mozno doporucit. Je pisana ako roman, vsetko ide chronologicky preto je na citanie nenarocna, velmi prehladna ale zaroven dost detailna. Ako uvod do problematiky dejin Ruska 1900-1917 je vyborna. Pokial nechcete kupovat o tomto obdobi viac knih, tak si jednoznacne kupte tuto, je tam vsetko dolezite.

Oproti tejto knihe su dejiny Ruska od Andreja Zubova (2 knihy) o dost narocnejsie a menej prehladne citanie, na zaciatok uplne nevhodne.

Jedine co je mozne vytknut su zbytocne siroke okraje a celkovo maly priestor vyuzity pre text, co vedie k zbytocne velkemu poctu stran.
Čítať viac
7
28.8.2019
Hovoria vám niečo pojmy ako dekabristi, boľševici, čiernosotenci, eseri, Boxerské povstanie, Kolyma alebo menševici? Myslíte si, že viete, o čom bola revolúcia, ktorú naši rodičia "oslavovali" ako Veľkú októbrovú socialistickú revolúciu? Ak vás zaujíma nie len to, čo sa stalo v októbri 1917, ale aj niekoľko rokov dozadu, odporúčam vám siahnuť po knihe M. Zygara Impérium musí zomrieť. Autor v nej jasne a komplexne charakterizuje spoločenské, ekonomické, kultúrne a politické pomery na prelome 19. a 20. storočia. Ponúka čitateľom možnosť pochopiť obdobie, v ktorom písal Tolstoj, režíroval Stravinskij a tvoril Čechov. Ponúka pohľad nielen za oponu cárskej rodiny, kde šikovne "vládol" Rasputin, ale aj do zákulisia najvyššej ruskej politiky. Nie je to žiadne ľahké čítanie na jeden sobotný večer. Pripravte sa na takmer 700 stranovú faktami, menami a udalosťami nabitú knihu. Čítať viac
Helena
8.7.2019
Vynikajúca kniha
Túto knihu by si mal prečítať každý, kto sa zaujíma o históriu. Miestami je to skoro ako detektívka, hoci viete, ako sa to skončí. Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
38,98 €
Ušetríte 1,91 €

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau
Walden
Henry David Thoreau