Knihy
E-knihy

Keep Calm and Zomri

  Premedia, 2018
  Novinka
  Okamžitý download
  PDF
  TOP #24
  Vydavateľstvo
  Premedia, 2018

  Tvárime sa ako drsňáci na internete, ale v skutočnosti sme rozmaznaní synáčikovia, ktorí sa dojmú pri každej somarine. Vytáčajú nás idioti, chrapúni a prako**ti. Bez nich by tu bolo lepšie, ale naše fungovanie by nedávalo zmysel.

  Čítaj viac

  6,90 €

  Bežná cena Bežne 12,95 €

  Ušetríte 47%

  Okamžite na stiahnutie

  Aj e-knihy môžete darovať

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o e-knihe

  Tvárime sa ako drsňáci na internete, ale v skutočnosti sme rozmaznaní synáčikovia, ktorí sa dojmú pri každej somarine. Vytáčajú nás idioti, chrapúni a prako**ti. Bez nich by tu bolo lepšie, ale naše fungovanie by nedávalo zmysel. A to je paradoxne presne to, čo chceme dosiahnuť a čoho sa chceme dožiť. Aby tu raz bolo tak dobre, že by Zomri mohlo v pokoji zomrieť. Momentálne však Zomri žije možno viac, ako by sme si to všetci priali.

  A s vašou podporou ešte aj dlho bude.

  Už takmer tri desiatky rokov existuje slovenská spoločnosť v nejakom zvláštnom medzisvete a nevie sa úplne rozhodnúť, kam chce patriť.
  Ľudia boli od konca štyridsiatych rokov 20. storočia zvyknutí, že sa o nich stará niekto iný a že do vecí okolo seba vlastne nemajú ako zasiahnuť. Po prevrate prišiel prúser. Na jednej strane stáli nadšenci a idealisti, ktorí z tejto krajiny chceli urobiť modernú spoločnosť založenú na demokratických základoch, a na opačnej hajzli, ktorí svojimi demagógiami ťahajú ľudí do stredoveku. Tento boj dodnes nielen že pretrváva, je silnejší ako kedykoľvek predtým. Moc ovládajú populisti, v parlamente sedia nacisti. Demokratická opozícia je v absolútnom rozvrate, raz sa prikláňa na stranu populistov, inokedy slabučko hryzne.

  V stave tohto marazmu vzniklo Zomri úplne spontánne. Pôvodne sme boli jednoduchá facebooková stránka, ktorá uverejňovala vtipy a upozorňovala na prešľapy.
  Teraz sme však už miestom, kam sa ľudia chodia uvoľniť po dni naplnenom politikmi, ktorí dennodenne serú na hlavy celej verejnosti. Keď sa vám z paláca vládnej strany smejú do ksichtu a potom idú prespať k usvedčeným zločincom, keď občianske slobody označujú za ohrozenie štátu a kriminálka vyšetruje študentov organizujúcich protesty tak viete, že ste sa za tých tridsať rokov posunuli viac dozadu, ako dopredu.

  My na to odpovede nemáme. Snažíme sa len tieto šialenstvá priniesť čo najširšej verejnosti v jazyku, ktorý máme všetci spoločný a zakorenený niekde v hlbinách našich duší. V jazyku humoru, dôvtipu a vulgarity.
  Zomri je občianska sebaobrana.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Keep Calm and Zomri -
  Terapia - Sebastian Fitzek
  16,80 €
  Ušetríte 10,05 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  256
  Vydavateľstvo
  Premedia
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  452131
  Rok vydania
  2018

  Recenzie

  Ako sa vám páčila e-kniha?

  3,4 / 5

  20 hodnotení

  12
  0
  0
  1
  7

  Tomáš
  predvčerom
  Keď ego predčí rozum
  Žiaľ úspešný príbeh Zomri, od registrácie stránky z iniciatívy akéhosi predposratého anonymného trubiroha (lebo bežne nám tu right wing aktivisti topia v krvi facebookových adminov), až po publikovanie niečoho, čo sa bojím nazvať knihou, bez toho aby ma skutočný intelektuál starej školy nezadrbal lopatou - to je dámy a páni výpoveď o stave našej spoločnosti, nie obsah tejto frašky.

  Za tri dekády existenciu samostatnej republiky sme v bode, kedy tón verejnej diskusie udáva subjekt, ktorý sa neštíti smiať sa zo smrteľnej choroby, útočiť na ľudí pre ich výzor či zverejňovať ich ilegálne zhotovené podobizne a ktorého protagonisti so sileným vulgárnym slovníkom podkarpatského vidláka valcujú po novom aj slovenské (vraj) seriózne médiá. A hoci sa hrajú na nekompromisných obhajcov pravdy, lásky a po novom aj slušnosti, len bojujúcich trochu drsnejšími a apolitickému malomeštiackemu plebsu prístupnejšími metódami, ktorí dajú každému čo si zaslúži, do výšin ich dostala len a len politická korektnosť a lojalita voči elitám. Prípadne fakt, že tu stále máme pomerne početnú vzorku jednoduchších liberálov, pre ktorých bude vždy pohodlnejšie argumentovať fuckerom na Pohode ako sadnúť si vo vyrovnanej debate za stôl s človekom, ktorý by ich infantilné predstavy o boji číreho dobra a zla, ktoré od svojich 4 rokov prenášajú do spoločenskej reality, rozobral na súčiastky.

  Ale užívajte si to, chlapci. Doba vám praje. Dokázali ste sa zaplátať aj tú poslednú dieru na trhu a pomohli dotvoriť extrém antagonistický voči kotlebovskej tupote, kedy nám tu 16 roční študenti z vyššej strednej vrstvy, ktorí pred pár mesiacmi nepoznali rozdiel medzi vládou a parlamentom, iné meno ministra okrem Kaliho a knižku o politológii videli akurát tak na povinnej prednáške Globsecu, idú pred ziapajúcim milovníkom ústia chlapských tráviacich traktov Stankeho z SNPčka skladať nový sulíkovský kabinet.
  Čítaj viac
  Andrej
  pred tromi dňami
  Leporelo pre frustrované staršie deti

  Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

  Malé deti majú radi farebné obrázky zvieratok. Ak si však prečítajú svoju prvú rozprávkovú knižku, väčšinou spoznajú čaro kníh, ktoré vedie ľudí od počiatkov k poznaniu alebo relaxu. Je však hlboká urážka nazvať 256 strán splaškov knihou. Po "knihe" Horná Dolná tu na Slovensku máme zasa niečo podobné: cca 250 strán obrázkov, ktoré sú stiahnuté z internetu a k tomu pár riadkov textu nejakého frustrovaného človeka po 10 borovičke s pivom, pretože inak si obsah vulgarizmov, na tak málo viet ani neviem vysvetliť. Ale kto vie, možno to tak malo byť, možno by cieľová skupina nedokázala spracovať toľko písaného textu a preto je výsledok práve toto. Je mi ľúto, že kvôli tomuto museli byť v prírode vyrúbané stromy. Tak isto mi je ľúto spoločnosti Martinus, že dáva priestor demagógom poukazovať na dôležité spoločenské témy bez čo i len jedného odkazu na relevantný zdroj informácii.
  Čítaj viac
  Prezident Bush
  pred tromi dňami
  Kiska je hrdina
  Neveril som že môže vzniknúť niečo také. Dnes táto stránka má vyrazny vplyv na formovanie mienky a to je hlavný problém. Zosmiešniť zdiskreditovať bez reálneho vyloženia faktov bez akejkoľvek znalosti o problematike a ono to má ešte aj akúsi príručku a mladí ľudia sú dnes s prepačením politický analfabeti a bodaj by to tu nevyzeralo tak ako vyzerá keď je niekoho hlavný zdroj informácii a nie že nie toto tu. Len sa to tvár že to je nad vecou a myslí si že humorom resp. urážkami a pod. sa stav v krajine zlepší. Neviem čo je horšie toto tu či to že radšej zakazujme "konšpiračné" denníky a média.
  Čítaj viac
  Oto
  pred šiestimi dňami
  najnizsia forma humoru, aj najjednoduchsia
  Skoda ze Zomri sa zmenilo z uniktneho satirickeho humoru na silenu politicku propagandu.. To malo co sa tam blysti je sice zlato, no zato zvysok je docela smutny a len podporuje "farma" inteligenciu na Slovensku..
  Čítaj viac
  pred piatimi dňami
  Suhlas na celej ciare. Len silene zaujat a este aj na ludskom primitivizme zacat zarabat. Smutne... Malo to byt zrdkadlo, ale zmenilo sa to na hnoj.
  Čítaj viac

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Keep Calm and Zomri -
  Terapia - Sebastian Fitzek
  16,80 €
  Ušetríte 10,05 €

  „Dávaj si dobrý pozor, aké knihy čítaš a s akými ľuďmi sa stretávaš. Tvoj charakter a činy budú ovplyvnené jedným aj druhým.“

  Paxton Hood