Trestné právo v zdravotníctve - Pavol Kádek
Trestné právo v zdravotníctve
19,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
19,99 €

Bežná cena Bežne 20,35 €

Ušetríte 2 %

Posielame do 14 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Od prvého vydania publikácie s názvom „Trestné právo v zdravotníctve“ v roku 2015 došlo v trestnoprávnej a zdravotníckej legislatíve k niekoľkým novelizáciám či dokonca k prijatiu nových právnych predpisov. Trestný zákon bol od prvého vydania predmetnej publikácie niekoľkokrát novelizovaný, čo sa odrazilo aj v zmene názvov niektorých skutkových podstát trestných činov proti životu a zdraviu. Nielen Trestný zákon, ale aj zdravotnícka legislatíva prešla odvtedy niekoľkými novelizáciami. Nemožno opomenúť najdôležitejšie právne predpisy, na ktorých sa Národná rada Slovenskej republiky uzniesla, a ktoré formujú aj niektoré medicínsko-právne inštitúty, a to zákon o trestnej zodpovednosti právnických osôb, Civilný mimosporový poriadok, a samozrejme transplantačný zákon.
Väčšina nosných téz vychádza z prvého a druhého vydania tejto publikácie, pričom jednotlivé kapitoly boli prepracované a doplnené v súlade so súčasným platným a účinným právnym stavom.
Učebnica „Trestné právo v zdravotníctve“ má formou rozšíreného učebného textu, ktorý je zameraný na oblasť trestnej činnosti v zdravotníctve, napomôcť najmä študentom práva zorientovať sa v tejto náročnej problematike. Učebnica si rozhodne nájde svoje miesto aj medzi poslucháčmi rôznych zdravotníckych odborov, ktorí najmä pri štúdiu medicínskeho práva ocenia podrobnejšie spracovanú problematiku vybraných trestných činov v zdravotníctve, ktoré sú z pohľadu trestnoprávnej zodpovednosti zdravotníckych pracovníkov najfrekventovanejšie.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2018
-2 %
19,99 €

Posielame do 14 dní

Kniha 2016

Vypredané

Kniha 2017

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1

Anna
10.6.2019
Veľmi zlá literatúra
Kniha je neuveriteľne zlá. Obsah je zle rozdelený resp. nie je vôbec. Chýba register. Kniha je neprehľadná a to nevravím o texte. Autor sa opakuje pomaly na každej druhej strane. Aspoň keby bol text použitý inak s malou obmenou, ale nie, sú to doslova prekopírované state textu.
Kniha nebola vhodná pre mňa ako študenta ani ako laika.
Odporúčam zakúpiť inú odbornú literatúru, ktorá bude kvalitnejšia a i lacnejšia.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia