Som ako morská voda - Dimana Ivanovová
Som ako morská voda
12,00 €
Knihy
E-knihy
12,00 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dimana Ivanovová je autorkou dvoch básnických zbierok Pozvanie k otcovstvu (orig. Pokana za bašta, 2012) a Abeceda túžob (orig. Azbuka na želanijata, 2016), z ktorých výber tvorí básnickú zbierku Som ako morská voda. Jej poézia sa vyznačuje tematickou a motivickou pestrosťou: sú tu básne, v ktorých sa zaoberá spoločenskou problematikou, životnými pocitmi ženy v dnešnej dynamickej a rozporuplnej dobe, verše intímne, vyznačujúce sa mimoriadnou otvorenosťou, lyrické impresie a veľa je textov inšpirovaných cestami do zahraničia.

Nášho čitateľa iste potešilo, že medzi tými poslednými sú aj také, ktoré sa viažu k Slovensku k nemu má autorka naozaj blízky vzťah. V prípade básní z viacerých častí sveta od Londýna až po Malacky však nikdy nejde len o dajaké cestopisné obrázky, ale poetka sa usiluje obohatiť svoj pohľad o hĺbkový rozmer, prinášajúci isté, hoci aj drobné filozofické posolstvo, správu o našich životoch, o stave sveta a ľudskej duše. Medzikultúrny rozmer majú aj básne, v ktorých sa spomínajú výtvarníci či básnici, dotýkajú sa problematiky tvorby. A v nejednom Ivanovovej verši sa ozýva aj existenciálny tón.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Som ako morská voda - Dimana Ivanovová
Okamih pred dopadom - Derek Rebro
25,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
51
Hmotnosť
293 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ars Poetica
Rozmer
155×230 mm
ISBN
9788089963010
Naše katalógové číslo
440929

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Som ako morská voda - Dimana Ivanovová
Okamih pred dopadom - Derek Rebro
25,15 €

„Dávaj si pozor, keď čítaš knihy o zdraví. Mohol by si zomrieť z tlačovej chyby.“

Mark Twain